9. Padomes sēdes atskats

20. septembrī aizvadīta pirmā šā akadēmiskā gada Padomes sēde – gana ilga, toties produktīva. Četrarpus stundu garumā tika izskatīts ne mazums domnieka amatu kandidātu, pieteikums uz vietu par Senatoru u.c.

Padomes sēde iesākās tieši ar Senatora vēlēšanām, tajās šoreiz kandidēja Matīss Linde no Medicīnas fakultātes. Tomēr jāatzīst, ka ar nelielu balsu skaita starpību Padomes vidū populārāks izrādījās viedoklis par Matīsa neievēlēšanu.

Tāpat notika vēlēšanas arī par domnieku amata kandidātiem: Medicīnas fakultātes uz 2 brīvām vietām pretendēja 3 dažādi apņēmīgi studenti, vietas šajos amatos ieguva jeb ievēlēti tika Marija Luīze Kalniņa un Matīss Lukašēvics, turpretim “aiz strīpas” šoreiz palika Dārta Jakovicka. Uz Farmācijas fakultātes domnieka amatu kandidēja 3 cilvēki: Rinalds Seržants, Ilze Elīna Blūma un Laura Repele. Visi no minētajiem tika apstiprināti par nākošajiem domniekiem. Un visbeidzot Eiropas studiju fakultātē par domnieku tika pārvēlēts Artūrs Oto Kivliņš.

Šajā Padomes sēdē tika ievēlēta arī Ētikas komisijas pārstāve Liene Vaivode, kura apņēmusies būt ētiskākā studente RSU.

Tika ievēlēti arī 8 jauni Satversmes sapulces dalībnieki, tādā veidā aizpildot visas līdz šim brīvās vietas.

Vēl apstiprināti arī visi Padomes vēlēšanu komisijas sastāva dalībnieki, 3 no kandidātiem savu pieteikumu bija iesnieguši jau iepriekš, savukārt 4 no tiem tika izvirzīti un uzturēja savu kandidatūru Padomes sēdes laikā. Tādā veidā kopumā par Padomes vēlēšanu komisijas dalībniekiem apstiprināti: Liene Vaivode, Māris Lapšovs, Staņislavs Šinkarovs, Viesturs Levada, Evita Terēze Tēberga, Ieva Cīrule un Anita Gžibovska.

Mainīts arī Projekta konkursa komisijas pārstāvis, uz šo vietu kandidēja jau vienu reizi pieminētais Matīss Linde, šoreiz tiekot ievēlēts amatā gandrīz vienbalsīgi.

Sveiciens jaunajiem studējošo pārstāvjiem, vēlam veiksmīgu un raženu darbu!

Sēdes laikā atskaiti par padarīto deva arī ISA pārstāvji, sākumā iepazīstinot ar padarīto paši, kā arī visai izsmeļoši atbildot uz jautājumiem.

Tika sniegts atskats par RSU SP stratēģijas līdzšinējo sasniegšanu, kā arī tā pārapstiprināta 2018./2019. akadēmiskajam gadam.

Līdzīgi kā to jau pirms tam darīja ISA, atskaiti par padarīto sniedza arī LaMSA. Sarunas laikā sēdes dalībnieki un apmeklētāji uzdeva ne mazums jautājumu, uz kuriem, šķietami, tika rastas arī atbildes.

Prezentēts tika arī Valdes apmaiņas brauciens Beļģijā, kas norisinājās augusta beigās, tika apspriesti temati par budžeta pietiekamību, jauno Instagram “storiju” formātu, par to, kā varētu norisināties tālākā sadarbība ar šo univeristāti u.c.

Balsots arī par Zinātnes atbalsta finansējuma nolikumu, kas vienbalsīgi apstiprināts.

Apritējis vēl viens ceturksnis, tādēļ sniegta arī kārtējā ceturkšņa atskaite. Prezentētas arī Valdes atskaites par vasaras un septembra periodiem.

Pateicības par ieguldīto darbu saņēmusi visa ZGI Pirmkursnieku semināra organizatoru komanda.

Un visbeidzot tika apbalvots vasaras biedrs, par ko kļuvis Medicīnas fakultātes students Mārtiņš Danefelds, savukārt par aktīvu studējošo viedokļa pārstāvēšanu LSA domē apbalvota tikusi Ksenija Tarasova. Sveicam arī viņus!

Vēlam jauku rudens sezonu!