Pārlekt uz galveno saturu
Balsot ir iespējams vienu reizi ar vienu e-pasta adresi. Balsošanas forma būs atvērta līdz 2.augusta 23:59. 

Gada aktīvists

 

Jaunajā RSU SP projektā - "Jauno biedru seminārs", piedalījās trīs labi draugi, kas ātri vien tika iesaukti par "administratoriem" savas intereses dēļ par administratora amatu. Kopš tā laika visi trīs ir aktīvi piedalījušies RSU SP darbībā - Klāvs ir tehniskā nodrošinājuma administrators, Paulis ir Komunikācijas fakultātes padomes biedrs un Arnolds pašreiz ir ZGI organizatoru komandā. "Administratori" ir izrādījuši neatņemamu lojalitāti organizācijai veltot tai gan savu laiku, gan enerģiju.


Lāsma savas gaitas universitātē sāka tikai pagājušajā gadā, bet to pašu pavadījusi ļoti raibi. Pašā sākumā Lāsma izrādija lielu interesi Jauno biedru seminārā, neilgi pēc kura uzņēmās organizatora lomu un pavisam drīz jau vadīja savu pirmo projektu "Ziemassvētku nedēļa". Kaut arī mazs projekts, tomēr ar to viss nebeidzās, jo meitene bijusi aktīviste arī Ziemassvētku ballē, organizators "Etiķetē" un kvalitatīvi savus organizatora pienākumus pildīja arī semināra "Mazpipari" komandā. Ar to Lāsmas ieguldījums pašpārvaldes darbībā turpina neapstāties, par ko meitene būtu pelnījusi nomināciju Gada aktīvists, jo viņas ieguldījums šajā nelielajā laikā sprīdī ir zelta vērts.


Anželika Zorova

Anželika kopš ZGI ir bijusi aktīvs biedrs pašpārvaldē gan palīdzot ar dažādiem virzienu darbiem, gan sniedzot savu ieguldījumu projektos, kur meitene atrod veidu kā palīdzēt un panākt, lai viss izdotos pēc iespējas veiksmīgāks. Paspēja uzņemties Valsts svētku nedēļu, organizatora pozīciju Taurenī, Gada balvā un daudzos citos arī kā aktīvists. Tāpat Anželika pārstāv RSU viedokli Latvijas Studentu apvienības domē, piedaloties gan Domes sēdēs, gan arī dažādās darba grupās. Anželikai ir neizmērāmi daudz spēka un vēlmes palīdzēt ikvienam darbiņam virzīties uz lielo mērķi! 


Jau vairāk kā gadu Edvards ir cilvēks, kurš nozīmīgi uzlabojis pašpārvaldes darbību gan semināros un citos pasākumos, gan ikdienas dzīvē. Edvards vienmēr ir gatavs izpalīdzēt jebkurā mazā vai lielā darbā, kā arī uzņemties jaunus izaicinājumus, lai sevi pilnveidotu. Edvardu lieliski atceramies ar to, ka viņš vienmēr pazīst vajadzīgos cilvēkus un zina, kurā brīdī šo pazīšanos veiksmīgi pielietot. Puisis izcili sevi ir pierādījis dažādu SP projektu organizatoru komandās, piemēram, piesaistot neskaitāmu sponsoru uzmanību gan Zinātnes mēneša, gan International Student Conference 2020 ietvaros, palīdzot sasniegt ne vienu vien komandas izvirzīto mērķi. Edvards augustā pierādīs arī savas projekta vadītāja spējas, novadot ikgadējo pirmkursnieku semināru ZGI.


Matīss Lukašēvičs

Matīss ir bijis aktīvists gandrīz visos RSU SP aizvadītā gada projektos, pat ja ne oficiāli visos, tad bieži figurē kā neoficiālais aktīvists un neatsaka palīdzību RSU SP darbos. Matīss ir pelnījis šo nomināciju, jo paralēli savām medicīnas studijām un MF domnieka gaitām ir darbojies 2019. gada Gada balvā, ZGI, Fukšos, kā arī bieži palīdz Padomes pasākumu organizēšanā un ir aktīvs Padomes biedrs. Jāatzīst, ka tie nav visi projekti, kuru tapšanā Matīss ir pielicis roku. Matīss ir patīkams un draudzīgs cilvēks, kurš ir gatavs palīdzēt RSU SP darbībai un lēkt iekšā neatveramajā.


Elīna Kopteļeva

Elīna ir cilvēks ar milzīgu darbaspēju kapacitāti, nesamērojamu radošumu un talantu. Pēdējā gada laikā viņa ir piedalījusies neskaitāmu projektu tapšanā kā svarīga daļa no jebkuras organizatoru komandas, kā fotogrāfe iemūžinājusi daudzus pasākumus un mirkļus pašpārvaldes dinamiskajā dzīvē un kā dziedātāja papildinājusi jebkura pasākuma programmu. Elīna savas aktīvās darbības laikā ir ne tikai uzlabojusi RSU Komunikācijas fakultātes studējošo pārstāvniecību, tādējādi ceļot studiju kvalitāti, bet arī bijusi viens no atslēgas cilvēkiem International Student Conference 2020 tapšanā, radot iespaidīgu vizuālo noformējumu konferences plenārsēdēs, komunicējot ar sociālo zinātņu žūriju un organizējot gan hakatonu un tiesu izspēles, gan darbnīcas Komunikācijas fakultātē studējošajiem.


Daniils Žukovs

Padomes biedrs vairāku gadu garumā. Godprātīgi pildījis savus pienākumus un ienesis draudzīgu atmosfēru padomes biedru vidū. Daniils ir ļoti atbildīgs pret jebkuru pienākumu, kas viņam tiek uzticēts un - kas ir visapbrīnojamākais - viņš to paveic ļoti kvalitatīvi un ar milzīgu atbildības sajūtu. Sevi ir vairākkārt pierādījis arī International Student Conference organizatoru komandās, 2019. gadā ieņemot tehniskā nodrošinājuma amatu, bet 2020. gadā rūpējies par saziņu ar vietējām un ārvalstu asociācijām un dažādiem uzņēmumiem, ieņemot sponsoru piesaistes amatu. Pateicoties Daniila padarītajam darbam, konference paplašināja savu sadarbības partneru loku, kā arī dalībniekiem nodrošināja lieliskas dāvanas un specbalvas.


Reinis Ozols

Reinis ir administrators, tomēr viņa līdzdalība un atbildīgums iziet daudz tālāk par to, kur beidzas administratora pilnvaras. Viņš vienmēr ir tur, kur nepieciešama palīdzība, izrādot iniciatīvu un proaktivitāti. Reini var raksturot ar vārdiem: “Darām lietas, un nav ko lieki pļāpāt!”.

Gada atbalstītājs

“Ķelmēni”

Organizējot dažādas kapacitātes pasākumus no 50 līdz 400 cilvēkiem "Ķelmēnu" maize ir mūsu sadarbības partneris, kas nebeidz pārsteigt ar savām klasiskajām maizes cepšanas tradīcijām, kas padara viņu produktu atzītu visā Latvijā. Brokastīs, pusdienās vai vakariņās vienmēr būs pieejama "Ķelmēnu" maize, kas RSU SP ir kļuvusi par ikkatra pilnvērtīgs projekta neaizstājamu sastāvdaļu. Esam pateicīgi par "Ķelmēnu" atsaucību un produktu apjomu, ko ir iespējams nodrošināt studējošajiem, sadarbojoties projektos un ļaujot izbaudīt sava produkta kvalitāti!


Dailes teātris

Sadarbojoties ar Dailes teātri, mēs varam būt pārliecināti, ka visbiežāk, mūsu piesaistītie vieslektori saņems lielisku pateicību - iespēju apmeklēt kādu no izrādēm. Dailes teātris mūsdienās ir viens no kultūras flagmaņiem, kas spēj sniegt neaizmirstamu pieredzi ar labi zināmiem un Latvijā atzītākajiem māksliniekiem, kas ar savu profesionālo darbu piešķir izrādēm visatbilstošāko emociju spektru. Mums vienmēr ir prieks universitātē izvietot repertuāru bukletus, lai studējošie ir informēti, kādas dažāda veida izrādes ir iespējams apmeklēt un smelties enerģiju rītdienai, izbaudot to, ko spēj dot Dailes teātris.


Swedbank

Swedbank kā ilggadējs sadarbības partneris, kas ir palīdzējis vairāku projektu realizēšanā, nodrošinot finansējumu, telpas, lektorus, grāmatas un, visiem RSU SP biedriem labi zināmas, personalizētas mapītes. Esam neizmērojami pateicīgi par Swedbank atsaucību mūsu idejām, kuras nebūtu iespējams pilnvērtīgi īstenot bez kopīgas sadarbības. 2019. gadā izmantojām iespēju rīkot Zinātnes mēneša noslēguma pasākumu Swedbank telpās, kas šo projektu vērienīgi noslēdza, jo saņēmām vienreizēju atbalstu, lai varētu nodrošināt visu labāko projekta apmeklētājiem un piesaistītajiem profesionāļiem! Šis ir viens no vairākiem piemēriem, kas parāda, ka Swedbank ir palīdzējis sasniegt mūsu mērķus, sniedzot visas pieejamās iespējas, lai mēs spētu veidot profesionālu organizācijas tēlu.


Merrild

Neskatoties uz biežo atbalstu, Merrild ir tik pat ieinteresēts sadarboties turpmākajos pasākumos, kā tas bija sākumā. Garda kafija ir tieši tas, kas nepieciešams, lai kafijas pauzes būtu patīkamas. Merrild ir viens no nedaudzajiem uzņēmumiem, kas RSU SP ir atbalstījis jau gadiem teju visos SP rīkotajos pasākumos. Projekts pēc projekta, un viņi nekad neatsaka atbalstu. Nu jau studentiem SP pasākumi ir neiedomājami bez karstas Merrild kafijas tases, kas dod papildus enerģiju ikvienam no mums gan cītīgi klausoties un izglītojoties lekcijās, gan atpūtas brīžos ar kolēģiem.


Ezītis miglā

Viena no iecienītākajām vietām katram studentam ir Ezītis miglā, neatkarīgi no tā, kurā "Ezītī" tiek pavadīts laiks. Ja ir tikšanās par nopietniem darba jautājumiem vai vienkārša sava brīvā laika pavadīšana nepiespiestā atmosfērā, “Ezītis” būs īstā vietā, kur to būs iespējams darīt. Esam pagodināti sadarboties ar Ezīti miglā un sniegt viņu sagādātas dāvanas mūsu projektu dalībniekiem.


Cannelle Bakery

Cannelle Bakery ir viens no vispazīstamākajiem sadarbības partneriem studentijā, ar viņu dāsno atbalstu un vienreizējo pretimnākšanu esam spējīgi dot vairāk dažādos projektos iesaistītajiem dalībniekiem. Ar Cannelle Bakery produktu kvalitāti varam padarīt cilvēku dienu priekpilnāku, ļaujot nogaršot vienu no izcilākajiem konditorijas izstrādājumiem Latvijā. Mēs esam ļoti pateicīgi par Jūsu ieguldījumu mūsu organizācijā!


SIA “Mikrotīkls” ir 1996. gadā dibināts Latvijas uzņēmums, kas izstrādā un ražo MikroTik RouterOS programmatūru un RouterBOARD maršrutētājus. Uzņēmuma ražotās iekārtas tiek izplatītas visā pasaulē un tās izmanto interneta pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumi un individuāli lietotāji. SIA “Mikrotīkls” 2020. gadā kļuvis par vienu no ģenerālsponsoriem Rīga Stradiņš University International Student Conference 2020 in "Health and Social Sciences", pat COVID-19 krīzes sākumposmā, neatsakot palīdzību un piešķirot konferencei tik nozīmīgo atbalstu.

Gada draugs

Rezidentūras studiju fakultāte

Rezidentūras studiju fakultāte ir devusi lielu atbalstu studējošajiem studiju procesā, dodot lielāko daļu finansējuma un palīdzot RSU ar datubāzes UpToDate iegādi. Pieeja UpToDate ir palīdzējusi ievērojamam studējošo skaitam studiju apguvē un sava redzes loka paplašināšanai veselības zinātņu nozarēs. Pateicoties RSF RSU studējošajiem ir iespēja lietot UpToDate visu 2020.gadu un, iespējams, arī vairāk, tādējādi uzlabojot savu studiju kvalitāti.


SIA "Centrālā laboratorija" šajā mācību gadā izrādījusi lielu atbalstu medicīnas studentiem ar interesi pētniecībā, sniedzot nepieciešamo aprīkojumu un nodrošinot analīžu veikšanu, lai tiktu sasniegts pētījuma mērķis. CL valde ir ļoti atsaucīga, kad students iepazīstina ar savu ideju, un cenšas rast iespējamos risinājumus tās īstenošanai. Centrālā laboratorija ir pelnījusi atzinību no RSU, un potenciāli nākotnē varētu kļūt par sadarbības partneri , lai kopīgi rastu iespēju vēl vairāk studentiem izstrādāt zinātniskos darbus.


Prof. Tatjana Koķe 2019. gada laikā bija atslēgas persona studentu problēmu risināšanā. Profesore vienmēr bija spējīga rast laiku studējošajiem, kā arī ar lielu sapratni un atbildību iedziļinājās studentiem aktuālājās "sāpēs". Pērnā gada ietvaros, prof. Koķe palīdzēja studējošo balsij tikt sadzirdētai jautājumos par profesionālo bakalaura programmu "Tiesību zinātne", sakārtot studiju programmas "Medicīna 2.0." izmaiņu veikšanas kārtību, kā arī paužot nepieciešamību fakultāšu dekāniem parakstīt sadarbības memorandus ar Studējošo pašpārvaldi, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu studiju procesu. Profesore bija viena no pirmajiem RSU pārstāvēm, kura piekrita "atvērt" Studiju reglamentu I un pievērsties tam ar visu viņai piemītošo darba spēku un mērķtiecību, paralēli uzsākot darbu pie Iekšējās kārtības noteikumiem. Vainagojot visus šos sniegumus, prof. Koķe vienmēr ir pretīmnākoša studentu dalībai visās sanāksmēs un kopš 2019. gada studenti piedalās arī Studiju departamenta iekšējās sēdēs.


RSU Absolventu Asociācija

Absolventu asociācija sniegusi ievērojamu atbalstu ne tikai RSU absolventiem, bet arī studentiem, piemēram, īstenojot projektu Pētnieku akadēmija, piedāvājot dažādas stipendijas, kā arī daloties pieredzē un zināšanās ar studējošajiem. AA vieno visus absolventus, veicinot RSU vārda atpazīstamību un absolventu mūžizglītību. Absolventu asociācija rada saikni ar mūsu alma mater, tieši tāpēc pelnījusi kļūt par Gada draugu.


IT departaments

Informācijas tehnoloģiju departaments 2019.gadā ir palīdzējis daudzos brīžos, kad ir bijusi nepieciešama palīdzība. IT pārstāvji vienmēr ir bijuši pretimnākoši, it īpaši, palīdzot 2020. gada International Student conference organizēšanā, kad IT palīdzība bija desmit reizes nepieciešamāka sakarā ar konferences pilnīgu pāreju uz tiešsaistes formātu.


Infrastruktūras departaments ir bijis labs RSU SP draugs arī šogad, vienmēr nākot pretī un izpalīdzot, kad tas ir vajadzīgs. Infrastruktūras departamenta nodaļas pārstāvji vienmēr ir atsaucīgi un labprāt piedalās studiju vides uzlabošanā. Liels paldies jāsaka par atsaucību un palīdzību gan dažādu RSU SP projektu organizēšanā, gan vides uzlabošanā un telpu labiekārtošanā, kā arī studentu ikdienas uzlabošanā.


Latvijas Jauno ārstu asociācija ir bijusi kā iedvesma vairākus gadus, bet šis gads ir bijis īpaši krāšņs ar dažādiem notikumiem, kas ir vijušies cauri gadam. 2019. gada novembrī notika vērienīgs protesta vilnis, kas rezultējās ar protesta akciju, kurā arī RSU studējošie varēja piedalīties, lai cīnītos ne tikai par savu nākotni, bet par visu medicīnas darbinieku nākotni. Šī akcija izskanēja arī ārpus Latvijas robežām. Latvijas Jauno ārstu asociācija vienmēr ir pastāvējusi par savu viedokli un taisnību, un ir bijusi kā piemērs darīt vairāk un cīnīties līdz galam, lai sasniegtu savus mērķus!

Gada iedvesma

Matīss Linde

Matīss vienmēr ir uzdevuma augstumos gan izskatot dažādus dokumentus, gan uzdodot garus un trāpīgus jautājumus. Matīss ir labs studējošo pārstāvis un kalpo par labu iedvesmu visiem pašpārvaldē iesaistītajiem. No Matīsa var smelties iedvesmu, lai sevi disciplinētu, labi pavadītu laiku un paralēli tam godam pārstāvētu studējošo intereses. Viņš ir labs padomes biedrs, senators un aktīvists. Matīss ir cilvēks, kurš pa dienu var mācīties, tikšanās reizēs un sēdēs uzdot daudz jautājumus, bet pēc tam vakarā kārtīgi izdejoties.


Ieva Cīrule

Nosauciet, lūdzu, kādu cilvēku RSU SP, kuram Ieva nav spējusi palīdzēt, iedvesmot, atbalstīt, atrast ceļu vai vienkārši uzklausīt? Viņa vienmēr ir līdzās, atliek vien palūgt. Ieva saprot cilvēkus, pamana viņu stiprās puses, palīdz tās izgaismot, atstājot ēnā cilvēka vājās puses. Ne viens vien SP biedrs ir atguvis dzīves prieku pēc sarunas ar Ievu.


International Student Conference 2020 organizatoru komanda

27. un 28. martā International Student Conference 2020 notika visai neparastā un nepieredzētā formātā - tiešsaistē. Ņemot vērā, ka Latvijā ārkārtas stāvoklis iestājās ar 13. martu, ISC 2020 organizatoru komandai bija tieši divas nedēļas, lai pārplānotu un realizētu pasākumu attālinātā režīmā. Tas, ka konferenci izdevās noturēt tik pat augstā līmenī tiešsaistē, tikai parāda visas organizatoru komandas motivāciju un ieguldītā darba apjomu. Viennozīmīgi, liels darbs konferences tapšanā tika ieguldīts visa gada garumā, taču īpaši būtu jāakcentē tieši pēdējo nedēļu pārplānošanas process. ISC 2020 organizatoru komandas darbs kalpo kā piemērs un iedvesma jebkuram - motivēti cilvēki ir spējīgi uz visu, pat pārvērst šķietami nereālu ideju par kaut ko reālu.


Toms Mārtiņš Smilga

Toms sāka darboties pašpārvaldē pavisam nesen, bet ar lielu degsmi par zinātni. Neilgā laika sprīdī bija gatavs lekt Zinātnes virziena vadītājas vietnieka kurpēs un uz kādu laiciņu palika bez vadītāja, bet tāpat turējā tonusā visu virzienu. Nepilna mēneša laikā iepazina savu virzienu no A līdz Z un ļoti veiksmīgi komunicēja ar Studentu zinātnisko pulciņu vadītājiem. No Toma ikviens var iemācīties darba sparu, neatlaidību un pašmotivāciju, savienojot studijas Medicīnas fakultāte ar amatu pašpārvaldē.


Māris Lapšovs

Māris ir RSU SP biedrs jau ilgu laiku, kurš nekad neatsaka palīdzību. Ņemot vērā Māra gaitas pašpārvaldē gan Senatora, gan priekšsēdētāja, gan iepriekš arī Akadēmiskā virziena vadītāja amatā, tad īsumā Māri var raksturot kā cilvēks - iedvesma. Plašs zināšanu klāsts dažādos jautājumos, stingrs viedoklis un vēlme palīdzēt. Redzot Māra sasniegumus darbojoties SP, strādājot pie iekšējiem un nacionāliem jautājumiem, rodas iedvesma un vēlme turpināt darbu tikpat kvalitatīvi! Māris spēj iedvesmot ikvienu jaunu un pieredzējušu SP biedru un īstajā brīdī pastumt, lai konkrētais cilvēks pārkāptu pāri savām robežām un izdarītu vairāk.


Aija Tumova

Aija ir RSU SP Akadēmiskā virziena vadītāja, pirms tam darbojās kā Akadēmiskā virziena vadījas vietniece. Aija ir strādājusi pie Studiju reglamenta 1, Iekšējās kārtības noteikumiem un Akadēmiskā godīguma politikas, kā arī citiem, studējušajiem nozīmīgiem dokumentiem. Ir organizējusi akadēmiskos seminārus, vadījusi lekcijas un darba grupas par aktuālām tēmām, kas saistītas ar studiju procesu. Viņai ir svarīga studējošo pāstāvniecība un problēmsituāciju risināšana. Cilvēks, kurš vienmēr izdarīs visu, kas ir viņas spēkos un vēl vairāk, kā arī motivēs citus darīt vairāk. Pie Aijas vienmēr var vēsties pēc padoma jebkurā akadēmiskajā jautājumā, kur noteikti tiks rasts risinājums. Nebaidās riskēt un iedvesmo ar saviem darbiem un sasniegumiem.


Kristīne Tenisa

Pērn Kristīne ieleca vilcienā, kurš, maigi sakot, rāva tik uz priekšu un pusgada laikā nomainīja divus Komunikācijas virziena vadītājus. Viņa tika ievēlēta par KV vadītāju un uzreiz ķērās pie darba ar plānotājiem un citām lietām, ieskaitot ZGI (tolaik vēl bez virziena vietnieka). Visu pusgadu Kristīne vilka virzienu uz priekšu un pat, kad netika apstiprināta par jaunās Valdes KV vadītāju, neaizgāja no organizācijas, bet uzņēmās Gada balvas projektu, kurš izstiepās gandrīz vai pusgada garumā, plānoto divu mēnešu vietā. Kristīnes artava ir jūtama un viņa viennozīmīgi ir cilvēks, kurš netaisās padodies, pat ja plāni strauji mainās. Un tas jau ir daudz vairāk nekā nepieciešams, lai virzītu un iedvesmotu cilvēkus!


Michaela Ilka Angelina Dorszewski

Michaela ir absolūti pārsteidzošs cilvēks, kas ir laipns, inteliģents un stiprs. Viņai ir patīkama un viesmīlīga aura, kas ļauj cilvēkiem paļauties uz viņu. Pašlaik viņa ir 3.studiju gada vecākā (no rudens - 4.studiju gada) ārzemju medicīnas studentiem, un viņa ir darījusi tik daudz, lai uzlabotu studējošo akadēmisko pieredzi visā pandēmijas laikā. Michaela rakstīja vasirākus e-pastus, sazvanījās ar nodaļu vadītājiem konferences zvanos, cīnījās par labākiem tiešsaistu pārbaudes apstākļiem, vienlaikus palīdzot tām grupām, kas nonākušas grūtībās. Neskatoties uz to visu, viņai izdevās atrast laiku, lai būtu mīlošam un atbalstošam draugam, kurš ir pelnījis šo balvu.

Gada inovācija

Studējošā ceļvedis

Jau daudzus gadus pašpārvalde veidoja savu "Pirmkursnieku ABC", kas ļāva pirmo studiju gadu studējošajiem ērtāk orientēties universitātē, veiksmīgāk uzsākt studijas un pat nokārtot pirmos pārbaudījumus. Pagājušā gada sākumā pie SP vērsās Studentu servisa pārstāvji, kas rosināja veidot kopēju materiālu, lai to padarītu gan atraktīvu, gan iekļautu visu būtisko informāciju. Ar lielām piepūlēm tapa pirmais vienotais Studējošā ceļvedis, kas ieguva patiesi lielu rezonansi un lieliskas atsauksmes no pirmā gada studentiem! Jau septembra vidū gan Studentu servisa, gan SP telpās nebija atrodama neviena kopija, jo visas tika izķertas pat maģistratūras studentu vidū.


Zaļā nedēļa

Projekts "Zaļā nedēļa", iepriekš zināms arī kā "Zaļais mēnesis", vienmēr meklēja savu vietu zem saules un īsteno konceptu, kā sasniegt iespējami lielāku mērķauditoriju. Lai vēl februārī sociālā virziena vadītāja vēlējās projektu likvidēt, tomēr projekta vadītāja Anna pierādīja, ka projektam ir liela nozīme un būtisks pienesums universitātei. Tika izveidots pilnīgi jauns koncepts, kas iekļāva gan lekcijas, gan meistarklases, no kurām divas bija veselīga uztura gatavošanas meistarklases, tādēļ brīvās vietas tika ātri vien izķertas. Projekts arī iekustināja universitātes personālu un stimulēja izveidot brīvāk pieejamas atkritumu šķirošanas alternatīvas un veidot RSU iekšejo politiku par vides ilgstpējību.


Jauno biedru seminārs

Jauno biedru seminārs īstenībā RSU SP nav nekas jauns, bet tieši pagājušā gadā tas "radās" no jauna. Pavisam citā veidolā, ar citādu programmu, saglabājot vien mērķi un nosaukumu. Jaunie biedri tik tiešām divu dienu laikā tika izglītoti un izbaudīja SP dzīvi no visiem iespējamiem leņķiem. No 30 dalībniekiem lielāka daļa kļuva par jaunajiem pašpārvaldes biedriem, kuri organizē pasākumus un palīdz ikdienas darbiņos, un, kas zina, kur viņu ceļš vedīs pa tālāk SP kāpnēm. Bet skaidrs ir viens, ka Jauno biedru semināra "atdzimšana" bija ļoti produktīva un par to noteikti vislielākais paldies ir jāsaka projekta vadītājām.


Zinātnes mēneša hakatons

Zinātnes mēnesis jau iepriekš norisinājās vairākus gadus sadarbībā ar RTU SP. Taču 2019. gada Zinātnes mēnesis iezīmējās ar jaunu novitāti, kas nesa pasākumam vēl neredzētu pievienoto vērtību. Zinātnes mēneša hakatons, kas norisinājās 26. oktobrī, bija ideju hakatons, kura laikā dalībnieki 12 h laikā no pilnīgi nekā nonāca līdz reālai idejai. Pasākums tika rīkots sadarbībā ar EIT Health, kas ir viena no plašākajām organizācijām, kas veicina inovāciju un tehnoloģiju attīstību Eiropā. Hakatona uzvarētājiem tika dota iespēja pārstāvēt Latviju starptautiskā hakatonā "EIT Health Summit" Parīzē, kurā Zinātnes mēnēša hakanota komanda ieguva godalgotu vietu. Kopumā šis pasākums bija kas vēl neredzēts un grandiozs, tādēļ ir pelnījis Gada inovācijas balvu!


Krievu valodas anamnēzes video

Ideja par anamnēzes ievākšanas video krievu valodā dzima 2017. gada beigās, kad lielā pieprasījuma rezultātā tika piedāvāti krievu valodas kursi Medicīnas fakultātes studentiem. 2019. gada laikā Daniils Žukovs šo ideju padarīja par realitāti un radīja vairākus atraktīvus, kvalitatīvus un interesantus video, kuri šobrīd ir atrodāmi studiju kursa "Ievads klīniskajā medicīnā (propedeitika)" e-studijās un papildina kursa pieejamos mācību materiālus. Video tapa ar domu ne tikai palīdzēt studējošajiem ievākt anamnēzi krievu valodā, bet arī iemācīties anamnēzes vākšanas principus. Pateicoties Daniila, viņa komandas un Dr. Sergeja Babikova ieguldītajam darbam, mēs varam lepoties ar studējošo veidotu mācību materiālu!

Gada izaugsme

Lāsma Ludborža

Jau kopš pirmajās studiju dienas bija pamanāms, cik Lāsma ir aktīva, un ka visos grupas pasākumos viņa noteikti būs galvenais organizators un saliedētājs. Lāsma vienmēr cenšas piedalīties jebkurā projektā, kurā paspēj iesaistīties un nav svarīgi - kā organizators, aktīvists vai vienkārši morālā atbalsta sniedzēja. Pat, ja tas iztraucēs viņas atpūtu un miega režīmu, viņa vienalga būs klāt. Lāsmas klātbūtne jebkurā pasākumā ir noderīga, jo viņas piemīt neizmērojams pozitīvisms un spēja atrast veidus, kā atrisināt situāciju, ja atgadījusies kāda ķibele. Ar katru projektu, kurā viņa piedalās, Lāsma attīsta savas spējas izdomāt, reaģēt, organizēt un komunicēt. Šobrīd Lāsmu atpazīst gandrīz katrs RSU SP biedrs pateicoties viņas aktīvai dalības visos, vai lielākajā daļā projektu kā vadītājai, tā arī organizatorei.


Paula Feldmane

Paula jau sākot no pirmajām dienām univeristātē sāka aktīvi iesaistīties SP pasākumos, viņa uzņēmās risku un pat gatavojās pirmajā semestrī kandidēt uz AV vietnieka amatu. Viņa kā pirmā studiju gada students kļuva par domnieku un vēlāk arī par senatoru. Ātri vien pilnveidojās un jau kopš janvāra kļuva par Ārlietu virziena vadītāju un neskaitāmas reizes ir aizstāvējusi studējošo intereses un reprezentējusi RSU SP ministrijās un LSA. Ne visi cilvēki ir spējīgi iemācīties un paveikt tik daudz, kā to ir izdarījusi Paula.

 

Anna Kricka

Anna Kricka savas gaitas pašpārvaldē sāka kā "zaļā meitene", vadot projektu "Zaļā nedēļa". Pirmo reizi projekts guva lielu publicitāti un atzinumu universitātes vidū, kā arī tika radīts pieejams ārvalstnieku publikai. Anna ar to neapstājās, visu nākamo semestri ieguldīja savu darbu, lai uzlabotu universitātes sociālo dimensiju gan veicinot vides ilgspējību, gan pieejamību. Novembrī Anna tika ievēlēta par Sociālā virziena vadītāju, kur turpināja apzinīgi pildīt savus pienākumus un ienest jaunas vēsmas virziena un pašpārvaldes attīstībā. Viņa atzinīgi panāca printeru izvietošanu dienesta viensīcās, palīdzēja uzlabot dienesta viesnīcu vidi, turpināja diskusijas par datubāžu pieejamību, kā arī palīdzēja padarīt pieejamu psiholoģisko atbalstu studentiem, kad tas nepieciešams visvairāk. Anna ir lielisks students ar pašpārvaldi savā zaļajā sirsniņā, nebeidzamu degsmi skatīties plašāk un mudina citus būt inovatīviem un nebaidīties no jaunā!


Toms Mārtiņš Smilga

 

Toms viegli pieskāries pašpārvaldei bija jau iepriekš, tomēr lielāku ieguldījumu tai deva, kad tika ievēlēts par Zinātnes virziena vadītāja vietnieku. Šis brīdis Zinātnes virzienam bija liels pārbaudījums, jo konference jau mina uz pēdam, kas šogad ļoti strauji tika pārplānota tiešsaistes formātā. Tāpat Toms jau pirmajā mēnesī patstāvīgi uzņēmās visu virziena kapacitāti, lai arī būdams tikai vietnieks. Tas viņu necik nenobiedēja, bet gan deva lielu enerģiju un atbildību, uzsākoties attālinātam studiju procesam, un nodrošinot arī pulciņu darbību attālināti. Toms ir īsts enerģijas lādiņš, kad citiem nepieciešams uzmundrinošs gars, bet arī spēj būt pati nopietnība, kad lielais darbs jāvirza uz priekšu!


Sintija Kukaine

2019. gada laikā Sintija no pavisam nepieredzējušas Zinātnes virziena vadītājas kļuva par izcilu virziena pārstāvi un inovatoru. Sintijas darbības laikā tika veiksmīgi īstenoti un koordinēti neskaitāmi projekti, kuri kvalitātes ziņā sasniedza pavisam jaunus augstumus, tai skaitā, Pētnieku akadēmija, kura atjaunotais koncepts strauji veicināja pētniecisko darbu izstrādi universitātē, Zinātnes mēnesis, kura ietvaros organizētā hakatona uzvarētāji kļuva arī par starptautiskiem laureātiem, un visbeidzot pirmais tiešsaistes International Student Conference 2020, kurā piedalījās vairāk kā 1500 starptautitiski dalībnieki un speciālisti. Sintijas panākumu atslēga visnotaļ ir viņas milzīgais darbaspēks, atbildīgums un precizitāte, kā arī vēlme īstenot pavisam jaunas un radošas idejas. Lai gan 2020. gadā neturpinās viņas valdes gaitas, Sintija vēl aizvien ir nozīmīgs Zinātnes virziena vecbiedrs, informācijas avots un pārzinātājs.


Aija Tumova

Aija uzsāka savas gaitas pašpārvaldē nenojaušot, ka no pavisam jauna pašpārvaldes biedra kļuva par nozīmīgu daļu no studējošo pārstāvniecības, veicinot studiju kvalitātes celšanu universitātē. 2019. gada laikā Aija ne tikai pildīja vietnieces pienākumus, bet bija līdzdalībniece virziena darbos, gada laikā izaugot līdz vadītājas amatam un šogad turpinot iesākto darbu pie nozīmīgākajiem universitātes dokumentiem, tai skaitā, Studiju reglamentu I un Iekšējās kārtības noteikumiem. Docētāju vidū Aija ir pārstāvējusi studējošos Jauno docētāju skolā un citos tiešsaistes semināros, aktualizējot problēmas, ar kuru ikviens studējošais saskaras studiju procesā. Papildus viņa pārraudzīja krievu valodas anamnēzes video tapšanu, kas ir bijusi studējošo radīta iniciatīva Propedeitikas kursa uzlabošanā. Aijas pienesums pašpārvaldei slēpjas viņas nesamērojamā darbaspēkā un kvalitātē, ar kuru viņa pieķeras ikvienam ikdienas darbam un izaicinājumam.

Gada ķeza

Farmācijas fakultāte

Farmācijas fakultātē ir divas katedras - Farmācijas ķīmijas katedra un Farmakoloģijas katedra, kas īsteno farmakoloģijas studiju kursus. Farmaceitiskā farmakoloģija ir jaunizveidots studiju kurss, kas pievienots Farmācijas ķīmijas katedrai, ko iepriekš īstenoja Farmakoloģijas katedra. Fakultāte ir izrādījusi ne vien decentralizētu pārvaldību, bet jaunajam studiju kursam Farmācijas ķīmijas katedrā ir atšķirīgs pasniegšanas veids. Tomēr augstākā vadības līmenī šo bija iespējams saskaņot, lai studējošie saņemtu atbilstošu attieksmi un saturu, taču rezultātu par pieņemto lēmumu saņemsim ar absolvējušajiem studentiem.


Paralēli darbam pie studiju programmas "Medicīna 2.0" RSU aktīvi strādā pie 6. klīniski praktiskā gada ieviešanas, kas sevī ietvers līdz 18 prakses nedēļām veselības aprūpes iestādēs. Lai nodrošinātu RSU studējošo vēlmi arī turpmāk iesaistīties darba tirgū, RSU SP un RSU ir kopīgiem spēkiem centušies sadarboties ar Veselības ministriju, lai definētu studējošo statusu ārstniecības iestādēs prakses laikā, kā arī nodrošinātu samaksu medicīnas studējošajam divu minimālo stipendiju apmērā. RSU un RSU SP ir organizējušas sarunas nacionālā līmenī ar Veselības ministriju gandrīz gada garumā, bet vēl joprojām tās nav novedušas pie taustāma rezultāta.


Neskatoties uz to, ka COVID-19 nebija plānots notikumu RSU dzīvē, pakāpeniska pāreja uz e-pārbaudījumiem jau notika. Tāpēc jau no pērnā gada vidus PIC, StD un IT darbojas pie e-vides pārbaudījumu vadlīnijām. Kontekstam sakot - pat COVID tālmācība nepaātrināja šo procesu. Šis viss vainagojās ar vairākām problēmām, kuras, protams, nācās “sagremot” studentiem:

 1. Katedrām nebija vienotas politikas e-vides pārbaudījumu organizēšanā, kas noveda līdz tam, ka pārbaudījumu veids variēja no tā, ko lems katedra. Šis viss nodrošināja to, ka dažiem pārbaudījumiem studenti tika lūgti ievietot sev aiz muguras spoguļus.

 2. Gadījumos, ja IT sistēmās notika kļūme un viss pārbaudījums nobruka, students palika pilnīgi nepasargāts un gaidīja tikai to, ko lems katedra par viņa neveiksmi. Arī katedrām tā sanāca liela atbildība par to, ko darīt, ja darbs procesa laikā pazūd, jo neviens nav paredzējis šādus scenārijus.


IZM un augstskolu likuma grozījumi

Šis gads ir bijis sākotnēji pārsātināts ar konceptuālo ziņojumu par augstskolu pārvaldības un tipoloģijas maiņu un pēcāk ar likumprojektu par augstskolu likuma grozījumiem. Visas iesaistītās puses ir aktīvi centušās iesaistīties, taču līdz šim tas bija izdevies ļoti pastarpināti. IZM visiem spēkiem centās virzīt konceptuālo ziņojumu un likumprojektu ļoti ātriem soļiem, steigā aizmirstot par tādām jau vairākus gadu desmitus koptām lietām augstskolu iekšienē, kā, piemēram, augstskolu autonomija un vairākas svarīg institūcijām, kurām pielietojumu IZM neredz. Šobrīd situācija ir diezgan manāmi uzlabojusies - vismaz ir redzama vēlme iesaistīt ekspertus, lai grozījumi nebūtu tik drastiski un nepielūdzami, tomēr augtskolu autonomijas sašķobīšanas ir gana pienācīgs iemesls, lai situāciju izvirzītu nominācijai "Gada ķeza".

Gada Pakavs

"The Night of Royals” jeb Ziemassvētku balle bija lielisks 2019. gada noslēgums. Citējot vienu vecbiedru, "kā ķirsītis uz tortes". Komanda bija teicami saliedēta un ikviens aktīvists, organizators, mūziķis un iesaistītais zināja, kas un kurā mirklī ir jādara. Pārsteidzošā kārtā izdevās radīt darbnīcas, kas aizrāva ikvienu - sākot ar laimes ratu, beidzot ar "Viens pats mājās" skatīšanos. Ballē spēlēja augstas klases mūziķi un, ja ir viens vārds, kas to raksturo - dažādība. Cilvēkiem bija iespēja klausīties klasisko mūziku stīgu kvarteta izpildījumā, izdejoties Latvijā pazīstama DJ pavadībā, piedalīties loterijā vai iegūt balvas no laimes rata, iegrimt virtuālajā realitātē vai arī ļoti reāli griezties grupas "Vectēva papirosi" pavadījumā.

 

Četras zāles, vairāk kā desmit aktivitātes, viens vakars - viss teicami organizēts un izpildīts. Šajā projektā tika piedomāts pat pie vissīkākajām detaļām, katram tika izskaidroti pienākumi un atbildības, projekta vadītāja turēja pie rokas planšeti ar vakara plānu, lai nekas netiktu aizmirsts vai pārkāpts. Nav iespējams vārdos aprakstīt sajūtas, kas radās, esot uz vietas un redzot visu notiekam. Varbūt no malas šī balle nebija nekas īpašs, noturēta tikpat kvalitatīvi kā iepriekš, bet iekšējā organizētība un saliedētība bija fascinējoša. The Night of Royals noteikti katram iesaistītajam iemācīja ko savu un ko īpašu.


International Student conference 2020

Marija ne vien ar skaidru mērķi veidoja ISC'20, bet neskatoties uz visiem sarežģījumiem, kas radās līdz ar ārkārtas situāciju, spēja radīt tēlu, ka jebkura veida kritiskā situācijā ir iespējams pielāgoties un sasniegt to, kam velti savu laiku un enerģiju. ISC'20 kļuva par ledlauzi, kas pierādīja, ka risinājumu vienmēr varēs atrast, lai cik nešķistu bezcerīga ir situācija.


Studējošo sadarbības memorandi

2019.gads paliks vēsturē kā studiju maksu celšanas laiks. Universitāte uzsāka studiju maksu paaugstināšanu vairākās fakultātēs. No RSU SP puses tika virzīta jauna iniciatīva izveidot sadarbības memorandu ar katru fakultāti, kur tik plānots palielināt studiju maksas. Memorandos tika iekļauti vairāki punkti, kurus fakultātes solas pilnveidot un arī ieviest ikdienas dzīvē, kāpinot studiju kvalitāti. Parakstītie memorandi ir sākums jaunai un kvalitatīvai sadarbībai starp studējošajiem un universitāti, kopīgā mērķī par studiju kvalitātes uzlabošanu.


Vienotā uzņemšana rezidentūrā

Vienotā uzņemšana rezidentūrā ir būtisks solis uz priekšu, jo studējošajiem, kas ir tikko absolvējuši medicīnas fakultāti RSU un ārstniecības programmu LU, ir iespēja nokļūt rezidentūrā pēc vienotiem nosacījumiem. RSU SP ir piedalījies aktīvi pirmajā vienotās uzņemšanas rezidentūrā procesā, piedaloties jautājumu izveidē, kā arī nodrošinot novērotāju intervijas procesā. Tāpat vienotā uzņemšana rezidentūra ir nozīmīgs sākums tam, lai kopīgi dotos uz vienotu eksāmenu medicīnā.


Akadēmiskais godīgums

Akadēmiskais godīgums ir visiem studējošajiem labi zināms jēdziens, ar kuru saskaras ne tikai studiju procesā, bet arī pārbaudījumu laikā. Savukārt Akadēmiskā godīguma politika ir bijusi izstrādes procesā kopš 2016.gada un pie šī politikas izstrādes centīgi strādājuši ir gan studējošo pārstāvji un docētāji, gan arī Pedagoģiskās izaugsmes centrs, kā rezultātā tā ir izstrādāta un apstiprināta 2020.gada 16.jūnija Senāta sēdē. Akadēmiskā godīguma politikas mērķis ir akadēmiskā godīguma un pētniecības integrēšana studiju procesā, akadēmiskā godīguma principu ievērošanas popularizēšana ne tikai studējošo, bet arī RSU akadēmiskā un vispārējā personāla vidū.

Gada vecbiedrs

Linda Skulme

Linda Skulme savas gaitas pašpārvaldē sāka līdzīgi kā lielākā daļa - kļūstot par aktīvistu. Taču viņas kapacitāte un vēlme piederēt pašpārvaldei auga arvien lielāka un Linda kļuva par Kultūras un Sporta virziena vadītāju, jau nākamajā gadā - par priekšsēdētāju. Lindas neizmērojamā mīlestība pret RSU SP, vēlme sniegt palīdzīgu roku jebkurā brīdī, kad to lūdz, ir neizmērojama. Kas Lindai noteikti nav raksturīgs - uzbāzties ar savu viedokli. Viņa noteikti ar to dalīsies, dos vislabākos padomus, bet nekad savu viedokli neuzstādīs kā vienīgo pareizo. Linda ir paraugs daudziem vecbiedriem ar to, kā, pat atstājot svarīgos SP amatus, ir iespējams sniegt būtisku artavu gan organizācijas, gan alma mater attīstībai!


Liene Vaivode

2018.gada RSU SP valdē Liene pildīja Ārlietu virziena vadītājas pienākumus, veicinot sadarbību ar citu augstāko izglītības iestāžu pašpārvaldēm un sadarbības organizācijām. Arī pēc Valdes termiņa beigām Liene turpināja iesaistīties SP dzīvē, piedaloties pašpārvaldes rīkotajos pasākumos un vadot lekcijas semināros. Jāatzīmē arī Lienes pienesumu studentu interešu pārstāvniecības jautājumos Latvijas studentu apvienībā, 2019.gadā kļūstot par LSA akadēmiskā virziena vadītāju. Liene ir pelnījusi pateicību no RSU SP par ieguldīto darbu.


Elizabete Ribalkina

Kopš vecbiedra statusa iegūšanas Elizabete ir nozīmīga daļa no pašpārvaldes ikdienas, aktīvi sekojot līdzi aktualitātēm un ieviešot atbildības sajūtu ikvienā pašpārvaldes biedrā. Kā Absolventu asociācijas pārstāve, Elizabete ir bijusi aktīva līdzdalībniece projektu “Etiķete” un “Pētnieku akadēmija” īstenošanā. 2019. gadā, pateicoties atjaunotam projekta konceptam, “Pētnieku akadēmija” sasniedza jaunus augstumus, veicinot pētniecisko darbu izveidi universitātē. Papildus ilggadējai Zobārstniecības fakultātes studējošo pārstāvniecībai kā ZF domniece, Elizabete bija ļoti nozīmīga daļa no International Student Conference 2020 organizatoru komandas, kuras ietvaros pierādīja savas milzīgās darbaspējas un neatlaidību, papildus vīzu kārtošanas pienākumiem uzņemoties ārpuspulciņu meistarklašu organizēšanu.


Natālija Šilova

Natālija Šilova savas aktīvās gaitas RSU SP ir noslēgusi vēl 2018.gada sākumā, tomēr 2019.gada laikā viņa bija biežs viesis pašpārvaldē, kurš nekad neatteica padomā vai palīdzībā. Bija patīkami redzēt, ka Natālija varēja atrast iespēju arī piebiedroties RSU SP pasākumos un semināros.

Gada zinātniskais pulciņš

Onkoloģijas SZP

Onkoloģijas SZP ir ticis plaši popularizēts starp citiem pulciņiem, tika rīkotas vairākas kopsēdes. Biedriem, kuri sēdēs prezentēja, tika dāvinātas ESMO grāmatas. Onkoloģijas SZP tika piesaistīti lieliski mentori un tam bija ļoti pretīmnākoša un ieinteresēta vadītāja. Tika realizēta arī jauna veida praktiskā sēde ar klīniskajiem gadījumiem, jeb “virtuālā poliklīnika”.


Ginekoloģijas un dzemdniecības SZP

Ginekoloģijas un dzemdniecības SZP papildus teorētiskajām un praktiskajām sēdēm aktīvi darbojās arī RSU un RSU SP organizētajos pasākumos kā RSU Veselības diena, RSU SP Debates Par/Pret, Jauno Mediķu akadēmijās Rīgā un Valmierā, kā arī aktīvi veicināja pētniecības attīstību, prezetējot 4 pētnieciskos darbus RSU ISC 2020, kā arī turpinot vēl 3 pētniecisko darbu izstrādi. Šogad tika veicināta cieša sadarbība ar RSU Ob/Gyn Academic Society. Pulciņā studentiem bija iespēja doties uz Liepājas reģionālo slimnīcu, kas veicina studentu redzes loka paplašināšanu, lai lemtu par tālāko ceļu rezidentūras izvēlē. Pulciņš jau ilggadēji pierādījis augsto kvalitāti gan saturiski, gan studējošo atsaucībā, jo pulciņa sēdes vienmēr tiek plaši apmeklētas. Veiksmīgi turpināja darboties arī ārkārtas situācijas laikā, organizējot gan teorētisko sēdi, gan ikgadējo olimpiādi "Zelta spogulis 2020". SZP cieši sadarbojas ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, regulāri palīdzot pie sēžu norises. 

RSU Ginekoloģijas un dzemdniecības SZP ir pelnījis šādu universitātes mēroga novērtējumu, jo studenti un mentori dedzīgi iesaistās pulciņa kvalitātes līmeņa uzturēšanā, pulciņā augsti tiek vērtēta kvalitāte un aizrautība pret ginekoloģijas un dzemdniecības nozari, turklāt pieaicinātie mentori vienmēr augstu novērtē mūsu studentu spējas. Pulciņam ir spēcīgas tradīcijas, kas īstenojas gan sēdēs, gan ārpus tām, tomēr pulciņš nemitīgi attīstās, ceļot latiņu arvien augstāk!


Pediatrijas SZP

Kā jau katru gadu, Pediatrijas SZP parādīja sevi kā fantastisku un iedvesmojošu pulciņu ar "augstu latiņu". Sēdes vienmēr rīkotas pārdomāti un aizraujoši, kā arī pieaicināti lieliski mentori. Līdzīgi kā pārējie SZP, arī Pediatrijas pulciņš COVID-19 krīzes laikā adaptējās un spēja veiksmīgi nobeigt gadu tiešsaistē.


Anestezioloģijas un reanimatologijas SZP

Pulciņš pēdējos gados ir audzis un attīstījies. Ar katru gadu pieaug zinātnisko pētījumu daudzums, kuri ir izstrādāti SZP. Pulciņš aktīvi pārstāv sevi dažāda veida pasākumos. SZP ir radošākā vadītāja, kas ļoti aktīvi un sirsnīgi piesaistīja studentus nozarei.


Oftalmoloģijas SZP

 

Neskatoties uz to, ka tas ir neliels pulciņš pēc biedru un apmeklētāju skaita, šogad ir paveikts diezgan daudz - dalība RSU Veselības dienā 2019, kurā biedri nodarbināti praktiski - mērīts acu spiediens un noteikts redzes asums, par ko arī tapa Debašu PAR/PRET 2019 tēma "IOP measuring frequency". Pirmo reizi RSU International Student Conference 2020 tika izveidota Oftalmoloģijas sekcija, kas ir nozīmīgs panākums, jo visus sekcijas zinātniski pētnieciskos darbus veidoja pulciņa biedri sadarbībā ar ārvalstu studentiem, kuri arī piedalījās konferencē. 

Kā jau katru gadu, arī šogad tika organizēts sabiedrības izglītojošs pasākums "Glaukomas diena 2020", kurā informējām sabiedrību par aktualitātēm glaukomas diagnostikā, ārstēšanā, kā arī pulciņa biedri piedalījās arī PSKUS rīkotajā Glaukomas dienā. Neskatoties uz ārkārtas situācijas ierobežojumiem, pulciņš ātri pielāgoties un veiksmīgi aizvadītas 2 teorētiskās un 1 praktisko sēdi platformā Zoom. Organizēta arī Oftalmoloģijas olimpiāde, kas sastāvēja no 100 testa jautājumiem programmā Kahoot.


Mikrobioloģijas SZP

 

Mikrobioloģijas katru gadu attīstās un realizē arvien vērienīgākus projektus, vairojot studentu interesi par Mikrobioloģiju. Šogad pulciņš spēra vēl platāku soli virzienā uz izcilību - ārkārtas situācijas laikā pārorientējoties un organizējot pirmo tiešsaistes teorētisko sēdi kopā ar kolēģiem no Farmakoloģijas un Infektoloģijas SZP, sarīkojot vienu no vērienīgākajām sēdēm pulciņu vēsturē par COVID-19. Sēdē, kurā piedalījās vairāk nekā 120 cilvēku, jaunā slimība tika apskatīta multidisciplināri, lai sniegtu studentiem aktuālās zināšanas. Pulciņa ietvaros izstrādātie zinātniskie darbi guva panākumus ISC 2020. Papildus tika rīkota izbraukuma nodarbība uz Valmieru JMA ietvaros, lai veicinātu potenciālo studentu interesi Mikrobioloģijas jomā.

Akadēmiskā gada noslēgumā realizējās pats vērienīgākais pulciņa projekts - Mikrobioloģijas olimpiāde. Lai arī notika tiešsaistes formātā, organizatori centās maksimāli pietuvināt to klātienes režīmam - gan veidojot posmus, gan rīkojot atklāšanas un noslēguma ceremoniju, kurās piedalījās universitātes vadība. Kaut arī rīkota vien otro gadu pēc kārtas, šogad olimpiāde ar 76 dalībniekiem tika veiksmīgi pacelta augstākā līmenī, konkurējot ar "lielajām" olimpiādēm - Anatomijas un Histoloģijas, atstājot iespēju sacensties par vērienīgākās olimpiādes statusu nākamajā sezonā.

 

Farmakoloģijas SZP

Lai pulciņš būtu izdevies un vērtīgs, ir jābūt lieliskam un izcilam mentoram. Viens šāds pulciņš noteikti eksistē - Farmakoloģijas pulciņš, kurā sēdēs tiek runāts par svarīgāko, aktuālāko un arī par aizmirstiem tematiem, un kuram mentors Mihails Gerčikovs vienmēr atrod laiku un uzaicina citus kolēģus - ārstus, profesorus, jomas ekspertus uz dažādām diskusijām ar studentiem. Šis pulciņš ir vērtīgs ne tikai ar augsto kvalitāti, bet arī ar mentora prasībām un organizētību, lai pulciņš būtu tiešām kvalitatīvs un noderīgs studentiem.


Neiroloģijas un Neiroķirurģijas SZP

 

RSU Neiroloģijas un Neiroķirurģijas studentu zinātniskajā pulciņā šogad darbojās 25 biedri un 6 apmeklētāji. Tika realizētas 8 teorētiskās sēdes, no kurām 4 bija apvienotās, un 2 praktiskās sēdes, no kurām 1 bija apvienotā. Pulciņa ietvaros šajā mācību gadā tika izstrādāti 12 zinātniski pētnieciskie darbi, organizēts sabiedrību izglītojošs pasākums Pasaules insulta dienas ietvaros un izbraukuma sēde klīnikā "DiaMed" par transkraniālo magnētisko stimulāciju, kā arī rīkota sēde angļu valodā kopā ar ārzemju studējošajiem. Visa mācību gada laikā biedriem, apmeklētājiem un citiem interesentiem tika aktīvi piedāvātas iespējas piedalīties dažādu zinātniski pētniecisko darbu izstrādē speciālistu vadībā. Organizēta ikgadējā pulciņa olimpiāde "Zelta āmuriņš 2020", kas pirmo reizi vēsturē tika organizēta attālināti un kurā piedalījās 20 studenti. Piedalījās studējošie ne tikai 5. un 6. studiju gada, bet arī 4.gada, lai gan neiroloģijas un neiroķirurģijas cikli tad vēl netiek apgūti. Mācību gada laikā tika arī regulāri ziņots par aktuālajām konferencēm, lekcijām, semināriem, kongresiem un citiem izglītojošiem pasākumiem neiroloģijas un neiroķirurģijas jomā.

RSU studējošajiem ir iespēja balsot trijās nominācijās - Gada zinātniskais pulciņš, Gada inovācija un Gada Pakavs. Par pārējām nominācijām balso RSU SP Valde un Padome.

Zelta pakavs - balso!.png

Statusa ziņojums

Forma pagaidām slēgta.