Preloader

+371 67 409 159 Dzirciema iela 16, C-213

Gada balva “Zelta pakavs” 2019

Šis ir bijis notikumiem pilns, elpu aizraujošs un tik daudz kā pilns gads, ka visu uzreiz pat nevar atcerēties. Tomēr šā gada 26. aprīlī Spīķeru koncertzālē mēs centāmies pagodināt veiksmes, neveiksmes, aktīvistus un draugus RSU SP Gada balvas “Zelta pakavs” ceremonijā. 9 kategorijās tika apbalvoti paši aktīvākie un spožākie nominanti, iegūstot godpilno Zelta pakava balvu.

Katrs RSU SP jaunais un arī pieredzējušais biedrs iedvesmojas viens no otra, lai radītu jaunus pasākumus, turpinātu jau esošās tradīcijas un spertu jaunus, pārgalvīgākus soļus. Katru gadu var izcelt kaut ko, kas licis apkārtējiem rast jaunu dvesmu ar īpašu sparu, ko apbalvojam nominācijā Gada iedvesma. Starp vecbiedriem, pasākumiem un organizācijām šogad tika apbalvota Amanda Anna Bērziņa, kura deva iedvesmu ar savu darbīgumu un gatavību iesaistīties, vadot gan RSU SP Komunikācijas virzienu, gan pārstāvot studējošos Senātā, gan organizējot pasākumus, kā Gada balva “Zelta pakavs” un “Taurenis”. Viņa iedvesmo katru darīt vairāk un centīgāk.

Vieta, kur daudzi sper savus pirmos soļus zinātnē, ir studentu zinātniskie pulciņi. Studentiem ir iespēj iesaistīties vienā no 27 dažādajiem zinātniskajiem pulciņiem un uzzināt tik daudz ko par attiecīgo tēmu, izstrādāt savu zinātnisko darbu. Šogad starp 4 izvirzītajiem apbalvots ar titulu Gada studentu zinātniskais pulciņš tika Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš, kas izcēlās ar projekta “Zinošs un drošs” izstrādi, kas, iesākoties vasaras aktīvajai sezonai, izglīto un aicina pirmsskolas un skolas vecuma bērniem ievērot piesardzību, izbaudot vasaras priekus. Tāpat arī pirmo reizi tika īstenots pulciņa izstrādātais patstāvīgais projekts International Scientific Pediatric Students Conference, kur dalībnieki bija aicināti prezentēt savus zinātniski pētnieciskos darbus.

Kas gan RSU SP būtu bez aktīvistiem? Neviens pasākums nav iedomājam bez viņiem un neapšaubāmi neviens pasākums nevarētu pat notikt bez viņu centīgajām rokām. Tieši šo iemeslu dēļ katru gadu tiek godināts viens aktīvākais, radošākais un centīgākais aktīvists, iesaistījies vairāk projektos, kā ir iespējams saskaitīt. Sīvā konkurencē balvu Gada aktīvists ieguva Sofija Korņilova, kura  aktīvi iesaistās visos pasākumos jau kopš medicīnas studiju uzsākšanas RSU. Bez viņas palīdzības un “zelta rokām” RSU SP pasākumu apmeklētāji nevarētu priecēt acis par superīgajām dekorācijām un foršajiem pasākumiem, jo Sofija nekad neatsaka palīdzību!

Noteikti neatņemama organizācijas sastāvdaļa, uz kuras balstās katrs notikums, pasākums un lēmums ir mūsu vecbiedri, kuri izteiks viedokli, palīdzēs vai pat varbūt aizrādīs. Nominācijā Gada vecbiedrs tiek pieminēti tie, kuri šī gada laikā darījuši visvairāk, turpinot iesaistīties RSU SP pasākumos un pamācot jaunos biedrus. Lai gan ikviens vecbiedrs mums ir dārgs, šogad apbalvota tika Sandra Cipkina. Pērnā gada laikā viņa organizēja lielāko Studentu zinātnisko konferenci Baltijā, tika ievēlēta RSU SP Padomē, kur parādīja sevi kā cilvēku, kuram organizācija rūp, un kurš gatavs ieguldīt gan laiku, gan arī enerģiju tās attīstībā. Sandra uzņēmās arī Ķirurģijas studentu zinātniskā pulciņa vadītājas pienākumus, bija lektore Rudens Akadēmiskajā seminārā, Līčupēs, Jauno SGV Mini-seminārā un vēl daudz kur citur.

RSU SP ir vieta, kur iegūt jaunus draugus, attīstīt dažādas prasmes un veicināt savu izaugsmi. Mēs novērtējam, atbalstām un iedrošinām biedrus attīstīties un augt, apbalvojot sparīgāko un centīgāko ar nomināciju Gada izaugsme, ko sīvā konkurencē šogad izcīnīja Marija Luīze Kalniņa, ar savu iesaisti pašpārvaldes darbā, sākot ar “International Student Conference 2018” organizatores pienākumiem, vēlāk turpinot ar Akadēmiskā virziena vadītāja vietnieces darbiem un šobrīd jau kā Akadēmiskā virziena vadītāja, Marija ir izcils piemērs cilvēkam, kurš ar katru dienu ceļ savu prasību latiņu ar vien augstāk un augstāk. No cilvēka, kurš tikai nojauš to, kā atšifrējas frāzes “Akadēmiskais godīgums” vai “Studiju reglaments I”, viņa ir izaugusi par pieredzes un zināšanu bagātu studentijas pārstāvi, ar skaidru un nelokāmu nostāju jautājumos, kas skar studējošo intereses.

Kļūdīties taču ir cilvēcīgi, vai ne? Par kļūdām nav jākaunas un tās nav jāaprok, bet gan jāmācas no tām. Nominācijā Gada ķeza šogad tika apbalvota profesionālā bakalaura programma “Tiesību zinātne”. Jau kopš 2017.gada IZM paziņoja, ka, sākoties vienotam jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenam, profesionālā kvalifikācija Juriskonsultam vairs netiks piešķirta. RSU Juridiskā fakultāte par to ir informēta, kā arī ir informēta par to, ka studiju programmas akreditācija beidzas 2020.gadā un pārakreditēt to vairs nevarēs.

Vēl viena neatņemama RSU SP pasākumu sastāvdaļa ir mūsu atbalstītāji, bez kuriem tie nebūtu tik patīkami kā studējošajiem, tā lektoriem un viesiem. Lai gan katrs atbalstītājs mums ir dārgs un pateikties vēlamies visiem, šogad nominācijā Gada atbalstītājs tika apbalvota E. Gulbja laboratorija, kas ne tikai piešķir stipendijas labākajiem studentiem, bet gan arī sniedz atbalstu jaunajiem pētniekiem, ik gadu dāsni atbalstot RSU International Students’ conference norisi.

Ejot cauri gadiem, notikumiem un atgadījumiem esam atraduši daudz jaunu draugu, kuri tagad iet šo ceļu kopā ar mums. Nominācijā Gada draugs starp vairākiem organizācijai tuviem cilvēkiem tika apbalvots Dainis Zemešs. Neskatoties uz RSU straujo attīstību un līdz ar to darba apjoma pieaugumu infrastruktūras jomā, Infrastruktūras departamenta direktors Dainis Zemešs visa gada garumā atrada laiku, lai tiktos un uzklausītu studējošo ierosinājumus vai konsultētu kādā ar infrastruktūru saistītā jautājumā. Gada laikā tika realizēta papildus mācību galdu uzstādīšana MITC telpās, uzsākts darbs pie ISA biroja izveides un kopīgi diskutēts par labākajiem attīstības plāniem Taurenē, RSU sporta klubā un plānotajiem jaunajiem studiju korpusiem veselības iestādēs.

Visgaidītākā nominācija vakara gaitā neapšaubāmi ir Gada pakavs, kur tiek apbalvots tikai tāds notikums, kas iespiedies atmiņā un rosinājis izaugsmi, attīstību un perspektīvu. 2019. gadā nominācijā laurus plūca SonoSchool, kas ir inovatīvs projekts, kura ietvaros Medicīnas fakultātes studentiem ar šo gadu ir iespēja apgūt praktiskās iemaņas ultrasonogrāfijā. To realizē RSU Medicīnas fakultātes studenti sadarbībā ar RSU Radioloģijas katedru un RSU Studējošo pašpārvaldi. Projekts apvieno tos studējošos, kuri vēlas ne tikai zināt teorētiski, bet arī prast izdarīt praktiski, kā arī būs gatavi dalīties ar savām zināšanām ar citiem. Šogad pieteicās 310 studenti, kas ir rādītājs, ka projekta ideja ir lieliska, un nepieciešamība – milzīga!

Paldies katram organizācijas biedram par šo aizraujošo gadu, paldies katram nominantam par ieguldīto darbu, un paldies visiem uzvarētājiem par centību un neatlaidību. Beidzot RSU SP dzimšanas dienas svinības, esam pagodinājuši pašus darbīgākos biedrus. Izbaudīsim RSU SP 26. dzimšanas dienu un vēl pēdējās dzimšanas dienas mēneša dienas!