Preloader

+371 67 409 159 Dzirciema iela 16, C-213

Ieskats mūsdienu kardiotorakālajā ķirurģijā

25. maijā Rīgas Stradiņa universitātes Senāta zālē norisinājās ķirurģisko operāciju tehniku elementu praktiskā apmācība “Ieskats mūsdienu kardiotorakālajā ķirurģijā”. RSU vecāko kursu studentiem bija iespēja iegūt zināšanas par šīs nozares aktualitātēm pieredzējušu speciālistu vadībā.

Ar interesantām lekcijām uzstājās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Sirds ķirurģijas centra vadītājs, RSU asoc. prof. Pēteris Stradiņš un PSKUS Plaušu centra un torakālās ķirurģijas nodaļas virsārsts dr. med. Artjoms Špaks, kā arī uzņēmuma “Johnson & Johnson” pārstāve Sarmīte Koemece. Pēc kursu teorētiskās daļas studenti varēja izmēģināt praktiskās prasmes un operāciju tehniskos paņēmienus, operējot cūku sirdis un plaušas. Bija pieejams plašs ķirurģisko instrumentu un ierīču klāsts, ar ko studentus iepazīstināja sirds un torakālās ķirurģijas rezidenti. Uz pasākumu pieteicās ļoti liels skaits interesentu, tomēr ierobežoto vietu skaita dēļ piedalīties varēja tikai tie studenti, kas pieteicās pirmie. Apmācības bija bezmaksas, un par dalību tika piešķirts sertifikāts.

Kursus rīkoja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs ar uzņēmuma “Johnson & Johnson” un RSU Studējošo pašpārvaldes atbalstu. Ņemot vērā lielo atsaucību un izrādīto interesi, šādu apmācību plānots organizēt kā ikgadēju pasākumu.