Ir jāprot saglabāt sākotnējais entuziasms un pabeigt lietas līdz galam

Nešaubīgu izvēli par labu studijām Rīgas Stradiņa universitātē biju pieņēmusi jau agri. Taču vēl vidusskolas laikos zināju, ka vienkārši studēt man būs pārāk garlaicīgi, noteikti gribēšu darīt kaut ko papildus. Iespēju bija daudz, bet ieskats RSU SP dzīvē pirmkursnieku semināra ZGI laikā pārliecināja, ka pašpārvalde ir tā vieta, kur vēlēšos darboties. Tā arī sākās mans ceļš iekš RSU SP.

Iesaistījos gan mazākos,  gan lielākos projektos ne vien kā aktīvists, bet arī kā organizators, tomēr tādu kārtīgu projekta organizatora būšanu nebiju pa šo laiku piedzīvojusi. Pēc ilgām pārdomām nolēmu, ka šis gads ir īstais, lai šādu pieredzi gūtu, un ka debates “Par/pret” ir mana iespēja.

Jau sākumā sapratu, ka vadīt debašu projektu nebūs viegli, jo papildus mācībām man bija gana daudz citu pienākumu, arī tā brīža Zinātnes virziena vadītāja p.i. un projekta Sandis Kovaļos tik tikko bija apstiprināts amatā, tā ka pieredzes mums abiem bija maz un brīžiem nācās improvizēt. Nenoliegšu, ka bija daudz grūtību un kļūdu gan tehniskajā plānā, gan komunikācijā, piemēram, kā atrast telpu, kā izveidot pieteikuma anketu utt., tomēr, manuprāt, mums izdevās laba sadarbība. Protams, mani komandas biedri, kam uzticēju dažādus pienākumus, piemēram, sponsoru meklēšanu, dažādu darbiņu veikšanu pasākuma dienā, bija uzdevumu augstumos un ļoti atviegloja darbu, lai gan arī lielākajai daļai no viņiem tā bija pirmā pieredze RSU SP.

Varbūt debašu rīkošana man nedeva tik lielu gandarījuma sajūtu, cik gaidīju, esot projekta vadītajai, tomēr tā bija vērtīga pieredze un nenožēloju, ka to darīju. Pirmā lielā atziņa no debašu rīkošanas ir tāda, ka ir ārkārtīgi svarīgi uzticēties cilvēkiem un spēt deleģēt viņiem darbus. Tas nav viegli, taču īpaši tādā organizācijā kā Studējošo pašpārvalde, kurā iesaistās ieinteresēti jaunieši, lai mācītos jebko, kas tiktu uzticēts, par šo nedrīkst aizmirst. Otrā atziņa ir, ka jāmāk saglabāt sākotnējo entuziasmu un pabeigt lietas līdz galam. Bez šaubām, jebkuram, kas plāno kļūt par kāda projekta vadītāju, šī īpašība ir jāizvērtē, bet ieteiktu par to padomāt arī tāpat, jo tā noder arī ikdienas darbos.

Esmu pateicīga RSU SP, ka uzticējāties un devāt iespēju izdzīvot šo piedzīvojumu!