Izmaiņas Valdē: iepazīšanās ar jaunajiem biedriem

Kā jau iepriekš rakstā par “Valdes darbiem vasarā” minēts, aktivitāte darbībās izpaudusies, ne tikai strādājot pie dažāda mēroga projektiem un lielākiem vai sīkākiem darbiņiem, bet arī Valdes darbam piesaistot jaunus cilvēkus. Kopumā RSU SP Valdes sastāvā notikušas izmaiņas  teju 17% apmērā, kas šajā gadījumā sastāda 2 cilvēkus.

Kā pirmā no jaunajiem Valdes biedriem priekšā tiks  stādīta par Iekšējās sadarbības un cilvēkresursu virziena vadītāja p.i. kļuvusī Zane Čivle,  kura šogad uzsāks 2. gada studijas ESF studiju programmā “Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika”. Atbilde uz to, kāpēc Zane pietikusies kandidatūrai Valdē, viņa spēj atbildēt pavisam vienkārši: “Tā ir iespēja man radīt pašai universitāti, kurā es studēju”. Savukārt par saviem pirmajiem iespaidiem darbā viņa secina, ka ikdienas darbā nākas saskarties ar dažāda veida izaicinājumiem – ir patīkamie izaicinājumi un ir tādi izaicinājumi, kurus Zane ir apņēmusies padarīt sev un citiem patīkamākus ar smaga darba palīdzību. Viņa sava termiņa laikā par vienu no galvenajiem uzdevumiem izvirzījusi radīt SP vidi vēl atvērtāku un pēc iespējas vieglāk sataustāmu jaunajiem biedriem (kas kopumā apzīmē arī jaunu cilvēkresursu piesaisti no ārējās vides SP), kā arī stiprināt to cilvēku iesaisti un apriti SP, kuri Pašpārvaldē jau darbojas – maksimāli labi un efektīvi izmantot to, kas mums jau ir. Tāpat viņa uzsver arī kopīgā darba nozīmību un savstarpēju mijiedarbību.

Turpretī, par nenopietno runājot, Zanei ir arī dažādi hobiji – kā vienu no tiem viņa min grāmatu lasīšanu, ko pati neuzskata par sevišķi oriģinālu hobiju, tomēr tas nemazina tā nozīmi Zanes dzīvē. ISCV vadītāja p.i. pie saviem hobijiem piemin arī darbu, kas šķiet pavisam interesanti, tomēr Zane nespējot nosēdēt uz vietas, ir vajadzīga kāda darbība. Vasarā viņa brauc arī ar longbordu, ko pašai gan nepatīk dēvēt par hobiju, bet gan par pārvietošanās līdzekli vai arī parastu darbību,  bet jāatzīst, ka hobijs tas tomēr ir. Un arī dažādas ar mūziku saistītas parādības ir tas, kas Zanei spēj dzīvē sagādāt papildu prieciņu. Un visbeidzot 3 “fun facts” par Zani, ko jebkurš no šo rakstu izlasījušajiem, Zanei varēs pieminēt:

1) Zane neprot peldēt. Ir bijuši vairāki gadījumi, kad viņai mēģināts iemācīt šo prasmi, tomēr līdz pat šai dienai nesekmīgi.

2) Nav pārāk liela šokolādes cienītāja, varētu pat teikt, ka Zanei šokolāde negaršo.

3) Nākamajā dienā pēc savas B kategorijas automašīnas vadītāja apliecības iegūšanas Zane iekļuva ceļu satiksmes negadījumā, tomēr jāpiemin, ka viņa tajā vainīga nebija.

Turpretī par Komunikācijas virziena vadītāja vietnieka p.i. kļuvis Krišs Jānis Kairis , kurš tāpat kā Zane šobrīd studē RSU 2. gadu, mainīga gan ir fakultāte un programma – Krišs studē KF “Žurnālistikas’’ programmā. Viņš, atbildot uz jautājumu, kādēļ vēlējies kļūt par Valdes locekli atbild ar to, ka Komunikācijas virziena pārstāvēšana Pašpārvaldē noteikti dos ļoti labu pieredzi darbam sfērā, kuru pats apgūst universitātē. Viņš uzsver arī to, ka šis ir, iespējams, labākais iedomājamais darbs tieši kā studentam, jo šeit mācību procesi vienmēr tiek izvirzīti kā pirmā prioritāte. Pie pirmajām atziņām pēc nostrādāta nepilna mēneša Krišs piemin to, ka bija gaidījis mazliet slēgtu vidi (tieši Valdes biedru sakarā), tomēr viņa uzskati nav bijuši patiesi, jo Valde viņu kā jaunu biedru uzņēmusi silti, un mazu nepilnību gadījumā, izturoties saprotoši, ka tā ir daļa no mācību procesa.  Krišs kā vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem uzstādījis kā Komunikācijas students pievērst uzmanību tādām parādībām, par ko citiem nebūtu ienācis prātā aizdomāties vai nav sanācis pievērst pietiekamu uzmanību, piemēram, mediju auditoriju pētīšanai, kvalitatīvāku rakstu veidošanas mājaslapā u.c. Tāpat viņš uzskata par nepietiekamu savas, Komunikācijas, fakultātes iesaisti SP organizētajā.

Par saviem hobijiem Krišs uzskata sportu, gandrīz visu ar kultūru saistīto, īpaši no tā izceļot mūziku. Runājot par sportu, viņš 8 savus dzīves gadus nodarbojies ar basketbolu, ir ieinteresēts arī dažādu sporta veidu analizēšanā ar statistikas palīdzību, iespējams, šī iemesla dēļ žurnālistikā vēlāk izvēlēsies tieši sporta novirzienu. Savukārt par kultūru – viņš ļoti izbauda literatūru, ir pašpasludināts melomāns ar ievirzi 20. gs. otrās puses rokmūzikā. 3 “fun facts” par jauno Komunikācijas virziena vadītāja vietnieka p.i.:

1) Viņa vārds, kā jau tas minēts augstāk, ir Krišs Jānis, daudzi cilvēki to pārprot un mēdz dēvēt par Krišjāni, kas ir nepareizi.

2) Jau kopš tālā 2005. gada Krišs zina, ka grib kļūt par žurnālistu, tas saistāms ar leģendāro Latvijas hokeja izlases uzvaru pār Baltkrieviju.

3) Krišs guļot velk zeķes.