Kā rakstīt lietišķu e-pastu?

1. NORĀDI PĀRDOMĀTU TEMATU!
    • Tematam vajadzētu būt īsam un konkrētam, saistītam ar e-pasta ziņu, bez liekvārdības.
    • Piemēram: “Nodarbības atstrāde,” “Kolokvija pārkārtošana,” “Konsultācija studiju kursā “Ievads pētniecības metodoloģijā”, “Jautājums par nodarbības tēmu”
  2. UZRUNA!
    • Sāc e-pastu ar uzrunu, norādot personas ieņemamo amatu (Piemēram, Prof. Bērziņa, Asoc. prof. Kalniņa, doc. Gauja vai lekt. Siliņa!)
    • Lai uzzinātu, kā pareizi uzrunāt konkrēto mācībspēku, dodies uz rsu.lv un ieraksti docētāja vārdu meklētājā!
    • Uzzini vairāk apakšsadaļā: Kā pareizi uzrunāt mācībspēkus?
  3. STĀDIES PRIEKŠĀ!
    • Norādi:
      • Savu vārdu, uzvārdu;
      • Ja tu esi studējošo pārstāvis, norādi pārstāvēto grupu, studiju gadu vai fakultāti! (Piemēram, grupas vecākais, studiju gada vecākais, fakultātes domnieks);
      • Norādi pārstāvēto fakultāti un studiju programmu;
      • Atceries! Docētājiem ir daudz studējošo, tāpēc e-pastā jāpiemin visu nozīmīgāko informāciju.
  4. SKAIDRI NOFORMULĒ DOMU!
    • Īsi un konkrēti paskaidro radušos problēmu vai iemeslu, kādēļ raksti.
    • Atceries! Jo precīzāk izklāstīsi domu, jo ātrāk docētājs tev spēs tev atbildēt!
  5. PARAKSTIES!
    • E-pastā paraksties, iekļaujot pieklājības frāzi (Ar cieņu, cieņā, u.c),  savu vārdu uzvārdu, fakultāti, programmu, studiju gadu un grupu.

Atceries!

• Raksti e-pastu vai no sava RSU studējošā e-pasta, vai e-pasta, kuru lieto ikdienā. Ja lieto savu personīgo e-pastu, pārliecinies, ka tas ir pietiekami formāls, lai to izmantotu akadēmiskā vidē.
  • Visiem RSU mācībspēkiem e-pasts ir pēc parauga “vārds.uzvārds@rsu.lv”. Ja docētājs ilgstoši neatbild uz e-pastu vai tev ir aizdomas, ka docētājs lieto citu e-pastu, nebaidies sazināties ar katedru!