Preloader

+371 67 409 159 Dzirciema iela 16, C-213

Kas lācītim vēderā?

Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes (RSU SP) dzimšanas dienas mēneša kulminācija, nepārprotami, ir ikgadējā Gada balva “Zelta pakavs”, kurā tiek godināti aktīvākie, veiksmīgākie un spožākie organizācijas biedri un notikumi. Šogad 9 kategorijās cīnās vairāki desmiti nominantu.

Gada studentu zinātniskā pulciņa kategorijā tika nominēti 4 kandidāti: ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātniskais pulciņš, pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš, otorinolaringoloģijas studentu zinātniskais pulciņš un ķirurģijas studentu zinātniskais pulciņš.

 • Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinatniskais pulciņš gadu no gada sevi pierādījis kā izcilu vietu, kur studentiem iegūt papildus teorētiskās un praktiskās zināšanas nozarē. Sēdes vienmēr ir teicami izstrādātas ar lielisku saturu. Šogad izstrādāti gandrīz 10 zinātniski pētnieciskie darbi, kas tika prezentēti gan RSU ISC19, gan ārpus Latvijas robežām. Aktīvā sadarbība ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju paplašina katra dalībnieka uztveri par šo SZP.
 • Gada gaitā Pediatrijas studentu zinātniskajā pulciņā izstrādāti projekti, kā “Zinošs un drošs”, kas, iesākoties vasaras aktīvajai sezonai, izglīto un aicina pirmsskolas un skolas vecuma bērniem ievērot piesardzību, izbaudot vasaras priekus. Pirmo reizi tika īstenots pulciņa izstrādātais patstāvīgu projektu International Scientific Pediatric Students Conference, kur dalībnieki bija aicināti prezentēt savus zinātniski pētnieciskos darbus.
 • Otorinolaringoloģijas studentu zinātniskā pulciņa sēdes garantē interesantu saturu gan teorētiskajās, gan praktiskajās sēdēs. Tāpat tika organizēti arī brauciens ārpus Latvijas uz Kauņu.
 • Augstā kvalitātē aizvadītās teorētiskās un praktiskās sēdes Ķirurģijas studentu zinātniskais pulciņā spēj radīt interesi par ķirurģiju studentu vidū, dodot papildus iespēju attīstīt savas praktiskās iemaņas un teorētiskās zināšanas, kā arī veicina zinātniskās darbības attīstību RSU studējošo vidū. Pulciņš organizē arī izbraukuma sēdes, dodot ieskatu arī par citām universitātēm

Pagodinot tos, kuri šā gada laikā savam darba ir veltījuši īpašu atdevi un uzmanību, uzlabojot savu veikumu, tiek izsniegta balva Gada izaugsme, kur šogad tika nominēti 6 cilvēki.

 • Marijas Luīzes Kalniņas iesaiste pašpārvaldes darbā sākās ar “International Student Conference 2018” organizatores pienākumiem, vēlāk turpinājās ar Akadēmiskā virziena vadītāja vietnieces darbiem un šobrīd jau kā Akadēmiskā virziena vadītāja Marija ir izcils piemērs cilvēkam, kurš ar katru dienu ceļ savu prasību latiņu ar vien augstāk un augstāk.
 • Madara Dāboliņa pašpārvaldē iesaistās jau kopš pirmā studiju gada, bet īpaši savu laiku ieguldījusi pēdējā gada laikā, kļūstot par Padomes biedru, jaunās Padomes vecāko un aktīvi iesaistoties kultūras un sporta virziena rīkotajās aktivitātēs gan kā dalībnieks, gan organizators. Kolēģi Madaru raksturo kā patīkamu, iedrošinošu un uzņēmīgu meiteni, kamēr viņas darbi runā skaļāk par vārdiem.
 • Liene Vaivode pirmajā studiju gadā sevi izaicināja un sasniedza jaunas virsotnes, veiksmīgi pildot RSU SP Ārlietu virziena vadītājas amatu un kļūstot par studējošo senatori. Liene turpina iesaistīties studentijā kā LSA Akadēmiskā virziena vadītāja un ir parādījusi, ka viņai vēl ir kur augt un uz ko tiekties.
 • Amanda Barkāne aktīvi ir iesaistās RSU SP pasākumos, izrādot aktīvu interesi par visu, kas notiek universitātē un sparīgi piedaloties diskusijās jebkurā pasākumā vai tepat mūsu birojā. Amandai ir augsts potenciāls nest studentijā pievienoto vērtību un padarīt studējošo dzīvi vēl labāku, ko viņa jau pierāda, būdama LSA domniece.
 • Jau vairāk kā gadu Matīss Linde darbojas pašpārvaldē, aktīvi pārstāvot studējošos Padomē un Senātā. Nesen kļuvis par finanšu administratoru un aktīvi iesaistās projektu organizēšanā. Matīss pārdomā katru savu izvēli, kad nolemj uzņemties jaunu pienākumu un līdz šim visus pienākumus ir spējis pildīt kvalitatīvi un pilnvērtīgi, neskatoties uz to, ka to viņam ir daudz.
 • Matīss Lukašēvičs darbojas RSU Studējošo pašpārvaldē jau kopš iestāšanās universitātē, apmeklējot SP rīkotos seminārus un pasākumus un organizācija vienmēr ir bijusi sirdij tuva. Pēdējā gada laikā Matīss iesaistījies dažādos projektos un izaudzis no aktīvista par organizatoru, Padomes biedru un MF domnieku, kurš pilnvērtīgi pārstāv studējošo intereses.

Lai gan RSU SP ir organizācija, kas tiecas pēc izcilības un augstākajām virsotnēm, nevar noliegt, ka šur tur sanāk kļūdīties. Tomēr tas neliek mums nokārt degunu, jo tieši no neveiksmēm mēs mācamies un kļūstam stiprāki, tāpēc ar lepnumu apbalvojam mūsu Gada ķezas.

 • Šobrīd Mārupes dienesta viesnīcā, kas ir mājvieta daudziem RSU studentiem, stāvoklis pasliktinās un ir nepieciešams remonts, . Tiek gaidīti līdzekļi un ieguldījums no Infrastruktūras departamenta.
 • Vēstures lineāls kā jau tāds leģendārs mīts velkas līdzi sociālajam virzienam. Šis sākās, kā projekts tālajā 2017.gadā, plānots kā dāvana SP dzimšanas dienā, bet tagad šis ir kā neatņemams sarunu temats sociālajā dimensijā.
 • RSU SP viens no nozīmīgākajiem projektiem – ZGI šogad satricināja daudzus, kad projekta vadītājs – Ričards Tauriņš atkāpās no projekta vadītāja amata. Pasākums tika izglābts pateicoties Līvai, 2018.gada Kultūras un sporta virziena vadītājai, pārņemot projekta ZGI vadīšanas grožus un noorganizējot kārtējo, izdevušos projektu.
 • Jau 2017.gadā IZM paziņoja, ka, sākoties vienotajam juristu pārbaudījumam, profesionālā kvalifikācija Juristkonsulam vairs netiks piešķirta. Tomēr plānos ir uzņemt vēl vienu studentu plūsmu profesionālā bakalaura programmā “Tiesību zinātne” uz 2019./2020. akadēmisko gadu.
 • Zobārstniecības programmas Valsts pārbaudījuma nolikuma apstiprināšana atstāja daudzus studentus ar jautājumiem, uz kuriem atbildes nebija meklējamas nekur. Gan studējošajiem, gan docētājiem nebija skaidra pārbaudījumu struktūra un punktu skaitīšana, kā arī tā saturs tika pārtulkots angļu valodā tikai februāra beigās, ka krasi ietekmēja daudzus ārvalstu studējošos.

Katru gadu RSU SP iegūst jaunus draugus, kas pieliek roku gan pašas organizācijas, gan universitātes attīstībā un izaugsmē. Nominācijā Gada draugs tika nominēti 6 labākie.

 • Prof. Jana Pavāre RSU ir nedaudz vairāk par gadu. Pa šo laiku universitātes un fakultātes attīstībā ir sperts milzīgs solis- klīniski bāzētie priekšmeti, kuri tagad nu jau tiek realizēti gan 5., gan 6. gadam. Profesore ieklausās studentu viedoklī, velta laiku, lai apskatītu jaunākās tendences Eiropā un pasaulē augstākajā izglītībā.
 • Rīkojot International Student Conference 2019, viens no organizatoru komandas mērķiem bija parādīt šo notikumu pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam. Ieva Nora Gediņa ar milzīgu atsaucību palīdzēja to īstenot ar operatīvu sadarbību, fantastisku humoru, kā arī brīnišķīgu sadarbību.
 • Neskatoties uz RSU straujo attīstību un līdz ar to darba apjomu infrastruktūras jomā, Infrastruktūras departamenta direktors Dainis Zemešs visa gada garumā atrada laiku, lai tiktos un uzklausītu studējošo ierosinājumus vai konsultētu kādā ar infrastruktūru saistītā jautājumā. Tika uzsākts darbs pie ISA biroja izveides un kopīgi diskutēts par labākajiem attīstības plāniem Taurenē, RSU sporta klubā un plānotajiem jaunajiem studiju korpusiem veselības iestādēs.
 • 2018.gada laikā, tika izveidota cieša un efektīva sadarbība ar Mārketinga darbiniekiem, kura vainagojās gan RSU snapchat izveidē, instagram “take overs”, raidījuma “Startē Stradiņos” ietvaros un, protams, visos prezentmateriālu un reklāmas jautājumos, kur meitenes nekad neatteica padoma!
 • RSU Absolventu asociācija ir vienmēr atvērta sadarboties ar RSU SP un ieinteresēta iesaistīties jaunos projektos. To ir pierādījuši tādi kopīgi projekti kā RSU Absolventu asociācijas Pētnieku akadēmija, kas aktualizē pētniecības un zinātnisko darbu jautājumus studējošo vidū, un lekciju cikls Etiķete, kas sniedz iespēju papildināt zināšanas paštēla veidošanā.
 • Vadot Rektora biroju, Sarmīte Zeire vienmēr ir atsaucīga studējošo lūgumiem gan ikdienas jautājumos par iknedēļas sanāksmēm vai darba grupām, gan steidzamajos brīžos kā, piemēram, šī gada Studentu zinātniskajā konferencē, kad dienas laikā izdevās sarunāt papildus auto vieslektoru sagaidīšanai. Darbojoties arī kā Senāta sekretāre, Sarmīte ieviesa to, ko neviens nevarēja izdarīt iepriekšējos 3 gadus – nodrošināja to, ka visi dokumenti tiek iesūtīti laicīgi un Senāta sēdes tiek protokolētas, kā arī protokoli ir pieejami visiem senatoriem iepazīšanai.

Tā, kā arī paši atzīstam, ka kā organizācijai mums vēl ir kur augt un augt, novērtējam visu, kas mums dod idejas un iedvesmu, liekot strādāt ar jaunu dvesmu. Gada iedvesma ir balva, ko pasniedzam tiem, kas dod šo sajūtu un gada laikā iedvesmojuši ne tikai mūs, bet arī citus.

 • DSiA ( Deutsche Studenten im Ausland) darbojas jau vairāk kā 6 gadus, attīstot labdarību Rīgā, organizējot dažādas vieslekcijas un citus pasākumus, kur var iesaistīties jebkurš RSU studējošais.
 • Liene Vaivode ir cilvēks, kas lietas dara ar visu dvēseli un sirdi, ja viņa kaut ko uzņemas, to paveiks kvalitatīvi! Viņai piemīt stiprs vārds un nostāja. Viņa tiecas piepildīt savus mērķus, nebaidās, un pēc kritiena paceltu galvu soļo tālāk.
 • Amanda Anna Bērziņa pusotru gadu lieliski novadīja Komunikācijas virzienu, organizēja fantastisku sporta un aktīvās atpūtas festivālu “Taurenis”, kā arī šogad uzņēmās RSU SP Gada balvas “Zelta pakavs” organizēšanu! Pērnā gada decembrī Amanda iesaistījās arī RSU Senāta darbos, ar ko skaidri parādīja to, ka paaugstinātās grūtības akadēmiskie jautājumi ir atrisināmi, ja pieliek pūles.
 • Artūrs Šilovs jau kopš pirmā studiju gada aktīvi pārstāv un cīnās par studējošo interesēm, lai veicinātu studiju procesu kvalitātes attīstību un celtu universitātes prestižu. Artūram ir svarīgs rezultāts, kas ne tikai sniedz labumu sev, bet gan visiem RSU studējošajiem, tādēļ viņš dalās ar savu gūto pieredzi ārpus Latvijas kā MF studējošais un aktīvi sniedz ierosinājumus, lai veicinātu medicīnas studiju programmas pilnveidošanu un uzlabošanu.
 • Pirmkursnieku seminārs ZGI – ZGI ir unikāls projekts, kas pulcē visus darītgribošos un aktīvos SP biedrus jau vairākus mēnešus pirms projekta, dodot enerģiju un “draivu” pašās pasākuma dienās,kā arī ārkārtīgi iedvesmo darboties turpmākā mācību gada laikā. ZGI ir neaizmirstams un emocijām bagāts pasākums, kas noteikti ir kā patiesa iedvesma arī jaunajiem studētājiem!

Protams, RSU SP netiktu tik tālu, cik ir nonākusi šodien bez saviem atbalstītājiem, kuri katru gadu palīdz realizēt dažādus lielus un mazus pasākumus. Mūsu atbalstītāji ir tie, kuriem varam pateikties par visdažādāko palīdzību, apbalvojot ar balvu – Gada atbalstītājs.

 • Uzņēmums “Cannelle Bakery” ir atbalstījis mūsu RSU SP vairāk kārtīgi dažādos pasākumos kā, piemēram, Taurenis 2018, ZGI 2018, PAS, Etiķete. Paēduši studenti- laimīgi studenti!
 • Ezītis miglā vienmēr ir bijis lielisks RSU SP draugs un atbalstītājs, iesaistoties lielākos un mazākos pasākumos, lai priecētu studentu vēderus ar kaut ko garšīgu! Arī RSU SP 26.dzimšanas dienas mēneša gaitā, RSU studējošie varēja ēst Ezīša burgerus ar 15% atlaidi!
 • Swedbank ir bijis viens no tuvākajiem sadarbības partneriem RSU SP, atbalstot visdažādākos pasākumus, nodrošinot materiāltehniskus palīglīdzekļus, finansējumu mūsu iecienītajam sporta un atpūtas festivālam “Taurenis”, parūpējoties par mūsu jaunajiem studējošajiem, nodrošinot studējošā ceļvedi un protams, kā tradīcija ir apsveikuma kūka no Swedbank RSU SP dzimšanas dienā.
 • Ahmad tea uzreiz piekrita atbalstīt RSU ISC. Konference tika atbalstīta ar aptuveni 800 tējas paciņām, pie tam ļoti plašs tēju klāsts, kā arī tika pievienots jauks sveiciens no Ahmad. Saziņa ar uzņēmuma pārstāvi noritēja viegli un tika teikts, ka ir gatavi noteikti sadarboties arī nākotnē.
 • Veselības uzņēmumu grupa ”RePharm” jau trešo gadu ir Starptautiskās studentu konferences ģenerālatbalstītājs. Ne tikai finansiālais atbalsts, kas veicina konferences tapšanu un norisi, bet arīdzan piedāvātās ekskursijas uz Centrālo laboratoriju, kā arī veicināšanas balvas konferences dalībniekiem liek novērtēt šo uzņēmumu.
 • Lux Express ir atvērti jauniem sadarbības piedāvājumiem un ir gatavi sadarboties ilgtermiņā. Šogad sniedza atbalstu RSU ISC, dāvinot konferences uzvarētājiem dāvanu kartes, kuras dos iespēju apceļot Eiropu.
 • E. Gulbja laboratorija ne tikai piešķir stipendijas labākajiem studentiem, bet gan arī sniedz atbalstu jaunajiem pētniekiem, ik gadu dāsni atbalstot RSU ISC norisi.

Kas gan RSU SP būtu bez aktīvistiem? Tieši aktīvisti ir pamats un mugurkauls, kas tur kopā šo organizāciju stalti un cēli. Par Gada aktīvistu šogad ir nominēti 8 studenti.

 • Daniils Žukovs pērnajā gadā aktīvi darbojās ne tikai kā RSU SP Padomes vecākais, bet arī pierādīja sevi kā čaklu darba darītāju ZGI organizatoru komandā un iesaistoties International Student Conference organizatoru komandā. Šobrīd Daniils izrāda iniciatīvu anamnēzes ievākšanas video izveidē, kurš būs krievu valodā, ļaujot studentiem apgūt svarīgākās iemaņas darbā ar krievvalodīgajiem pacientiem.
 • Sofija Korņilova aktīvi iesaistās visos pasākumos jau kopš medicīnas studiju uzsākšanas RSU. Bez viņas palīdzības un “zelta rokām” RSU SP pasākumu apmeklētāji nevarētu priecēt acis par superīgajām dekorācijām un lielisko pasākumu norisi.
 • Kopš iesaistītšanās Studējošo pašpārvaldē, Rinalds Seržants ir pierādījis sevi kā strādīgu un motivētu studējošo pārstāvji, kļūstot par aktīvu Farmācijas fakultātes domnieku un ikdienā risinot dažāda rakstura problēmas. Rinalds vairākkārt sevi izaicinājis izmēģināt ko jaunu, iesaistoties dažādu projektu orgnizēšanā.
 • Artis Spāģis ļoti aktīvi iesaistījies daudzos projektos ne tikai kā aktīvists, bet arī kā organizators. vienmēr ir atsaucīgs un spēj palīdzēt un rast risinājumus neparedzētām problēmām, kas viņu padara par lielisku palīgu un draugu RSU SP.
 • Elīna Kopteleva ir atsaucīga, aktīva un ļoti radoša personība, kas nebaidās savas labās īpašības izmantot pašpārvaldes darbu veikšanā. Viņa ir aktīvi iesaistījusies pašpārvaldes darbībā gan kā dalībniece, gan kā aktīviste, gan organizatore.
 • Vladislavs Siņicins ir cilvēks ar liesmu sirdī par darāmo darbu, gatavībā izdarīt un sniegt vairāk nekā no viņa prasa. Vai tie būtu “Fukši”, Ziemassvētku balle vai RSU Got Talent uz viņu vienmēr var paļauties. “Ja jau es pieteicos, tad jādara kārtīgi!” šādi vārdi bieži nāk pār Vladislava lūpām.
 • Uz Dārtu Jakovicku vienmēr var paļauties, un to viņa ir pierādījusi, darbojoties vairākos apjomīgos projektos kā organizatore. Viņas kontā ir dalība tikko aizvadītajā International Student Conference`19, organizatora pozīcija Zinātnes seminārā un sporta un aktīvās atpūtas festivālā “Taurenis”. Šobrīd Dārta ir projekta vadītāja Anatomijas olimpiādei.

Cilvēki, kas jau atdevuši šai organizācijai savu sirdi un dvēseli, kā arī turpina to darīt pēc sava amata atstāšanas, ir mūsu Vecbiedri. Viņi ir tie, pie kuriem dodamie pēc padoma vai jautājam kādu stāstu, kas iedvesmos un palīdzēs. Lai gan katrs Vecbiedrs ir godājams, katru gadu apbalvojam aktīvāko ar Gada Vecbiedra balvu.

 • Pērnā gada laikā Sandra Cipkina organizēja lielāko Studentu zinātnisko konferenci Baltijā, tika ievēlēta RSU SP Padomē, kur parādīja sevi kā cilvēku, kuram organizācija rūp un kurš gatavs ieguldīt gan laiku, gan arī enerģiju tās attīstībā. Sandra uzņēmās arī Ķirurģijas studentu zinātniskā pulciņa vadītājas pienākumus un bija lektore vairākos RSU SP pasākumos. RSU SP joprojām viņai ir īpašā vietā un viņas gatavība iesaistīties un palīdzēt ir tik pat liela kāda tā bija 2015.gadā, kad viņa pirmo reizi iesaistījās.
 • Amanda Anna Bērziņa ir Vecbiedrs, kas aktīvi iesaistās RSU SP darbībā ne tikai rīkojot vienreizējus pasākumus, izliekot tajos visu savu enerģiju, bet arī pārstāvot studējošo intereses Senātā. RSU SP pārstāvji var lepoties ar Vecbiedru, kas nav pametis organizāciju, bet vēljoprojām aktīvi iesaistās un palīdz organizācijai, dodot no sevis vēl vairāk ar savu pieredzes nišu.
 • Natālija Šilova vadīja studējošo pašpārvaldi 2017. gadā, bet līdz ar vadīšanas termiņa beigām viņas darbība studējošo pārstāvniecībā un rūpes pret to nebeidzās. Viņa turpināja sniegt noderīgus ieteikumus jaunajai valdei un norādīja uz pareizo virzienu. Viņa nekad neslēpa savu viedokli un padomu, lai veicinātu organizācijas izaugsmi.

Visgaidītākā un intriģējošākā nominācija katru gadu ir un paliek Gada pakavs, kur tiek godināti tikai īpašākie, spilgtākie un svarīgākie notikumi RSU SP dzīvē. Šogad par lielāko pagodinājumu nominēti 5 notikumi.

 • Inovatīvs projekts SonoSchool, kura ietvaros Medicīnas fakultātes studentiem ar šo gadu ir iespēja apgūt praktiskās iemaņas ultrasonogrāfijā. To realizē RSU Medicīnas fakultātes studenti sadarbībā ar RSU Radioloģijas katedru un RSU Studējošo pašpārvaldi. Projekts apvieno tos studējošos, kuri vēlas ne tikai zināt teorētiski, bet arī prast izdarīt praktiski, kā arī būs gatavi dalīties ar savām zināšanām ar citiem.
 • Festivāls Taurenis 2018 katru gadu atstāj dalībniekiem lieliskas sajūtas, sagaidot vasaru, taču 2018. gadā projekts tika pacelts jaunā festivāla līmenī. Tika padomāts gan par sportistiem un veiksmīgu, godīgu spēļu izspēli, gan tiem, kas vēlas labi pavadīt laiku, nepiedaloties sporta spēlēs. Pasākumā tika radīta gaisotne, kurā visi varēja atrast kaut ko sev piemērotu, lai Taurenis paliktu atmiņā vēl ilgi.
 • RSU SP organizētā International Student Conference 2019 ir gada lielākais projekts un notikums ne tikai Studējošo pašpārvaldei, bet visas universitātes studējošajiem. Arī šogad 9 mēnešus organizētā konference vainagojās ar lieliskiem panākumiem, kur piedalījās aptuveni 370 aktīvie un vairāk kā 1000 pasīvie dalībnieki no Latvijas, kā arī ārvalstīm. Katru gadu ISC turpina sasniegt jaunas virsotnes un šogad konferencē piedalījās 14 ārvalsts žūrijas locekļi, tai skaitā, no ASV.
 • Mazliet improvizācijā un mazliet negaidītā salikumā, taču projekts Zinātnes mēnesis 2018 tika izstrādāts lieliskā konceptā. Dalību ņēma tik daudzi pazīstami un cienīti jomas profesionāļi, kuri dāsni dalījās ar savām zināšanās, sniedzot tās ikvienam apmeklētājam. Zinātnes mēneša ietvaros bija lieliska iespēja uzzināt par neskaitāmām novitātēm ne tikai veselības aprūpes nozarē.
 • MyDay jeb MyRSU projekta pirmssākumi sākas jau kopš 2016.gada un ir patiess prieks, ka šo projektu izdevās realizēt. Ar MyRSU ieviešanu, RSU studējošie pirmie visā Latvijā tika pie universitātes mobilās aplikācijas.

Uzvarētāji tiks noskaidroti RSU SP Gada balvas “Zelta pakavs” apbalvošanas ceremonijā!