Pašpārvalde var iedot daudz – iemācies paņemt un sniegt pretī!

Mijoties 2018. ar 2019. gadu, mainās ne tikai studentu mērķi, apņemšanās un solījumi sev, bet arī RSU SP Valdes priekšsēdētāji ar komandu. Tā nu ir iegājies, ka katram valdietim tiek dotas 365 dienas, lai pierādītus savus spēkus un spējas studentijā. 2018.gadā RSU SP kuģi stūrēja 4.studiju gada fizioterapijas studente Linda Skulme. Linda pašpārvaldē ienāca jau ar pirmajām studiju gaitām 2015. gadā, iesaistoties pirmkursnieku seminārā ZGI. “Tas man deva cita veida skatījumu uz pasākumu formātu, cilvēku tipiem un dzīves piedāvātajām iespējām. Uzreiz sapratu, ka arī es kādreiz gribu kļūt par kādu no SP pasākumu organizatoriem. Līdz ar to sāku aktīvi iesaistīties Kultūras un Sporta virziena rīkotajās aktivitātēs, paralēli iepazīstot visu organizāciju. Beigās tas noveda mani līdz pozīcijai kurā atrodoš šobrīd” atminas Linda.

Kāpēc izvēlējies studēt tieši RSU?

Zināju, ka vēlos studēt fizioterapiju un, kā lielākā daļa šīs universtitātes studējošo, izvēlējos iestādi ar labākajām atsauksmēm un augstāko studiju kvalitāti.

Vai jau skolā aktīvi iesaistījies ārpus stundu aktivitātēs?

Ārpus skolas gaitām 5x nedēļā trenējos basketbolā, paralēli kādu brīdi spēlēju mūzikas instrumentus, tomēr jāatzīst, ka skolas rīkotajos pasākumos neiesaistījos.

Kā Tu pieņēmi tik svarīgu lēmumu dzīvē – uzņemties 2018. gada Valdes vadību?

Sākotnēji šādas domas apsvēršana bija kā joks kolēģu vidū, līdz brīdim, kad tas pārtapa nopietnā jautājumā. Vienā vakarā uz baltas lapas izsvēru iemeslus uzņemties šo atbildību, pie kā būtu jāstrādā, kāds būtu mans pienesums organizācijai un kādas ir manas spējas un kapacitāte amata pienākumus pildīt pilnvērtīgi visa gada garumā. Rezultātā, lēmumu pieņēmu un veiksmīgi tiku ievēlēta.

Vai ekspektācijas sakrita ar reālo darbu kā Valdes priekšsēdētājai?

Šim amatam sagatavoties ir ļoti grūti, jo lielāko daļu amata pienākumu nāksies veikt pirmoreiz. Es apzinājos uz ko parakstos, bet, protams, praktiski piedzīvot ir pavisam citādāk kā apzināties.

Kuras bija pirmās grūtības ar ko saskāries?

Izaicinājums bija un ir atrasties epicentrā starp organizācijas jaunajiem un jau pieredzējušajiem biedriem. Mūsdienās, visam tik strauji attīstoties, jaunie biedri nāk ar jaunām idejām, iniciatīvām un citu domāšanas stilu, kas gribot vai negribot ievieš pārmaiņas.

Centos organizāciju virzīt uz attīstību dažādos virzienos, saglabājot tās galvenās vērtības un tradīcijas. Dažas lietas izdevās veiksmīgi ieviest, bet citas – ne tik veiksmīgi.

Kā veidot sakārtotu un patīkamu vidi ap sevi un birojā?

Nedomāt par savu, bet gan apkārtējo labklājību.

Kā veidot koleģiālas attiecības, veidojot robežu starp “draugs” un “kolēģis”?

Jāapzinās, kurā vidē atrodies. Ja esi kolēģu vidū, kur visi savā starpā nav draugi, tad attiecības jāauztur profesionālas. Draudzīgas attiecības nedrīkst ietekmēt darba vidi, jo tas var skart citu kolēģu attieksmi un uzskatus darba laikā.

Vai nācās atteikties no pasākumiem, hobijiem un draugiem SP dēļ?

Jā, nācās pakārtot dzīvi pašpārvaldei. Mazāk laika palika ģimenei, skolas draugiem un sporta aktivitātēm. Bet kandidējot, es ar to rēķinājos un šobrīd novērtēju savus tuvos, kas bija saprotoši un atbalstoši šī gada laikā.

Kā plānot laiku? Kā Tu plāno savējo?

Jāsakārto savas prioritātes – jāsaprot, kas dotajā brīdī ir visakūtākais un vissvarīgākais. Es cenošos efektīvi izmantot visu savu laiku un katru dienu saplānoju tā, lai dienas laikā esmu veltījusi laiku gan studijām, gan pašpārvaldes darbiem, gan cilvēkiem un, protams, sev.  Jo vairāk darāmo darbu es ieplānoju, jo īsākā laika posmā un efektīvāk es tos varu izpildīt.

Protams, iesaku katram individuāli izvērtēt savas darba spējas, jo visiem nav vienāda darba kapacitāte. Jāprot ieplānot laiks arī atpūtai, lai atjaunotu spēkus.

Ko Tu esi sapratusi šī gada laikā, ko iepriekš neapzinājies?

Tagad saprotu, cik daudz var paspēt izdarīt viena gada laikā.

Kādi ir Tavi lielākie ieguvumi un sasniegumi 2018. gada laikā?

Ieguvums ir daudzpusējā pieredze un šī gada laikā satiktie un iepazītie cilvēki.

Sasniegums ir Valdes koordinētais un attīstītais darbs, nodrošinot katra virziena izrāvienu jaunā līmenī.

Kā amatu ir iespējams apvienot ar studijām?

Jārēķinās, ka dzīvē paliks divas primārās lietas – studijas un pašpārvalde, pārējo nāksies pakārtot šīm prioritātēm. Nav sarežģīti visu paspēt un apvienot, ja zini savus mērķus un proti plānot laiku. Kā arī vienmēr paturu prātā, ka neesmu viena. Man ir gan Valde, gan priekšteči, gan citi studējošie, kas ir ieinteresēti visu procesu virzīšanā uz priekšu.

Ko Tu ieteiktu visiem jaunajiem SP censoņiem?

Nebaidies riskēt un izaicināt sevi! Pašpārvalde var iedot daudz – iemācies paņemt un sniegt pretī!