Studijām nav jābūt plikai terminu kalšanai

Esot studentam, ikdienā šķiet, ka tiec vilkts uz visām pusēm. Mācības, ģimene, draugi, darbs nemanot paņem laiku, un tad pēkšņi attopies un saproti, ka laika pašam sev vairs nav palicis. Šī ir tā leģenda, par ko stāsta facebook meme, tomēr patiesībā katrs students zina, ka laika visam pietiek un dažreiz iemesls tam, ka kaut ko neuzspēj ir tas, ka trešdien gulta šķita pārāk silta, lai no tās izkāptu, bet sestdien bija jānoskatās jaunākā Grejas anatomijas sērija, kas beigās izvērtās veselā seriālu maratonā. Laiks visam ir! Tāpēc iegansts, ka “man tak nav laika”, šoreiz neattaisnos no neiesaistīšanās Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldē, jo šī ir vieta, kur studiju laikā iegūsi, iemācīsies, izdarīsi un atpūtīsies visvairāk. Netici? Ļauj man tevi pārliecināt!

Tik bieži, stāstot par RSU SP, tiek teikts, cik daudz šī organizācija dod universitātei, bet, būsim godīgi, dziļi sirdī vispirms gribam zināt, kā kaut kas palīdzēs tieši katram personīgi, un patiesībā Studējošo pašpārvalde dod visvairāk tiem, kuri iesaistās tās darbībā. Tā ir pašizaugsme, darbs ar cilvēkiem, kā arī atbildības sajūta un organizatoriskās spējas, ko uzlabo un apgūsti. Studijām nav jābūt plikai terminu kalšanai, jo tad, kad tiksi izmests pasaulē un darba tirgū, sabiedrība gaidīs no tevis vairāk par spēju pateikt Gibsa enerģijas definīciju. Studējošo pašpārvalde ir vieta, kur attīstās dzīves iemaņas, kuras neapgūsi nevienā mācību grāmatā, kā publiskā uzstāšanās, komunikācija, sevis lobēšana un līderības spējas. Tiek dota iespēja augt kā personībai un uzlabot tēlu, ko rādīsi pasaulei. Sākot ar motivācijas vēstuļu un CV rakstīšanu un beidzot ar apjomīgu, daudzpusīgu pasākumu un semināru organizēšanu – tās ir iemaņas, ikvienas fakultātes students var apstiprināt, kas reiz noderēs.

ZGI 2018

Ieslēdzoties mācībās, daudziem nākas saskarties ar to, ka pēkšņi, tikai pamirkšķinot acis, vecie draugi ir attālinājušies. Studentija ir pilnīgi atšķirīga pasaule no tās, kas bija vidusskolā, jāveido jaunas saiknes, kontakti un draugi. Uzaugot skatoties amerikāņu filmas, var pamanīt, ka viņiem neatņemama koledžas sastāvdaļa ir tā sauktās fraternities un sororities, kur studenti iegūst jaunu ģimeni, brāļus un māsas uz mūžu, tomēr Latvijā tā nav tik populāra kustība. Tāpēc Studējošo pašpārvaldi var pielīdzināt šim, jo šeit satiekas studējošie no visām fakultātēm, ar atšķirīgiem vecumiem un studiju gadiem, interesēm un sirds lietām. Mēs visi sajaucamies un strādājam kopā, tā veidojot gan apkārtējo vidi, gan savu mentalitāti. Kādu dienu jauniegūtais draugs no Komunikācijas fakultātes izpalīdzēs, pielabojot zinātnisko rakstu, vai paziņa no Zobārstniecības fakultātes svētdienas naktī parūpēsies par sāpošu zobu. Šie cilvēki kļūst par pašiem tuvākajiem studiju laikā, kuri gan būs lielākais atbalsts, kad kritīsim, gan novērtēs draudzību prieka brīžos. Ir iespēja iepazīties ar visatšķirīgākajiem cilvēkiem un veidot pašiem savu brālību.

RSU SP 25

Lai gan RSU SP nopietni darbojas ar akadēmisku lietu risināšanu, netiek aizmirsts arī par izklaidi. Studentiem, it sevišķi pirmkursniekiem, bieži paiet garām nepamanīts Studējošo pašpārvaldes darbs un ieguldījums studiju dzīvē. Kamēr Kultūras un sporta virziens organizē spilgtos pasākumus, kā Ziemassvētku balle, ZGI, Fukši un Taurenis, kas visiem noteikti paliek atmiņā un asociējas ar organizāciju, SP censoņi ievieš arī uzlabojumus ikdienā. Šodien pašsaprotami šķiet mācību galdi, kas kā sēnes noklājuši gaiteņus, bet reiz Studējošo pašpārvalde cīnījās par to, lai katram studentam būtu vieta, kur mācīties. Tāpat varam akcentēt bezmaksas tualetes RSU ēkā, kas ne vienmēr tā ir bijis. Arī ūdens automāti, kas slēpjas katrā stūrī, ir SP nopelns, jo katram studējošajam jābūt piekļuvei tīram dzeramajam ūdenim. Šie ir tikai daži uzlabojumi, ko RSU SP ir palīdzējusi ieviest universitātē, bet viss sākas ar ideju un iniciatīvu. Tā ir patiesība, ka, esot šajā organizācijā, ir iespēja radīt īstas pārmaiņas un likt savai balsij tikt sadzirdētai. Ikviens var strādāt tajā jomā, kas ir vistuvākā sirdij, vai tā ir pasākumu organizēšana, vai studiju programmas attīstība, vai vides uzlabošana, katrs var atrast virzienu, kur realizēt savu vīziju.

Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde ir vieta, kur dzimst draudzības uz mūžu, kur ir iespēja attīstīt sevi un uzlabot studiju un apkārtējo vidi, kur rast atbalstu un atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem. Mēs esam par studentiem un viņu interesēm, mums rūp katra lielākā un mazākā sāpē. Nāc, iesaisties, C-213 durvis vienmēr ir atvērtas katram studējošajam!