Preloader

+371 67 409 159 Dzirciema iela 16, C-213

Zaļā nedēļa

No 6. līdz 12. maijam norisinājās RSU SP projekts “Zaļā nedēļa” sadarbībā ar ISA, kura mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību vides problēmām, kā arī informēt par videi draudzīgākiem risinājumiem un alternatīvām ikdienas gaitās. Zaļās nedēļas laikā RSU studējošajiem, darbiniekiem un citiem interesentiem tika dota iespēja piedalīties dažādos praktiskos, interaktīvos un teorētiskos pasākumos, kas veicināja būt draudzīgākiem pret vidi un veselību.

Nedēļa iesākās ar “Trash Tag” izaicinājuma izsludināšanu, kurš norisinājās sociālo tīklu Facebook un Instagram vidē. Turpmākajās dienās tika gatavotas veselīgas un vegāniskas vakariņas divās atsevišķās gatavošanas meistarklasēs, baudīta joga un meditācija, pašu rokām gatavota kosmētika “DIY  Zero Waste’’ darbnīcā, patērējot pēc iespējas mazāk iepakojuma, aizvadīts jauks kino vakars un iegūtas vai papildinātas zināšanas par dabai draudzīgāku dzīvesveidu, bez-iepakojuma principu, kā arī vispārīgu atbildību un cieņu pret sevi, dabu un citiem, kuras vadītāja bija veikala Turzas īpašniece Madara Bundzeniece. Savukārt nedēļas noslēgumā RSU galvenās ēkas, Dzirciema ielā 16., vestibilā bija iespējams cienāties ar kafiju savās vairākkārt lietojamās krūzēs un sestdienas vakarā baudīt draudzīgus dzērienus “Cartel” bārā Torņa ielā 4.

Visas nedēļas laikā, protams, bija iespējams arī šķirot atkritumus un vākt makulatūru, sacenšoties ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Daugavpils universitāti un Ventspils augstskolu. Vēl aizvien aicinām šķirot atkritumus, taupīt vai vākt makulatūru!

Ceram, ka nedēļai beidzoties, tajā iegūtās zināšanas tiks arī pielietotas arī turpmāk un universitātē būs iespējams sastapt “zaļākus” cilvēkus “zaļākā” vidē – tā var būt atkārtojami lietojamā pudele vai kafijas krūzīte, lieki nepaņemts maisiņš vai mazāks gaļas patēriņš – mēs katrs, darot mazumiņu ikdienā, spējam pasauli veidot labāku un nākotni gaišāku!

Veselīgo ēdienu gatavošanas meistarklase