Preloader

Zinātnes mēnesis

RSU SP sadarbībā ar RTU SP aicina ikvienu interesentu uz “Zinātnes mēneša” rīkotajiem pasākumiem, kas norisināsies oktobrī. Mēneša laikā būs iespējams doties uz 3 dažādām paneļdiskusijām, lai uzklausītu speciālistu viedokļus, kā arī paustu savu par 21. gadsimta aktuālajām tēmām medicīnā un inženierzinātnēs.

4.10. plkst. 18.00 RTU Zinātniskajā bibliotēkā paneļdiskusija “Medikamentu 3D printēšana aptiekās un mājās”. Diskutēsim par 3D medikamentu printēšanu mājās un aptiekās, šādu medikamentu efektivitāti, nākotnes iespējām un izgatavošanas sarežģītību. Diskusijā piedalīsies 4 zinoši un profesionāli lektori no RTU un RSU – Design Factory 3D printešanas guru Fricis Kalvelis, MLĶF viens no vadošajiem pētniekiem Jānis Ločs, Linda Lancere no Baltic3D un MTAF pētniece, kā arī Konstantīns Logviss, kas zināms, kā gatavo zāļu formu laboratorijas projektu vadītājs, reģistrēts farmaceits, zinātnisko publikāciju autors un pētnieks.

11.10. plkst. 18.00 RSU Hipokrāta auditorijā paneļdiskusija “Mākslīgais intelekts un radioloģija”. Šajā trešdienā tiksimies, lai diskutētu par mākslīgā intelekta pētījumiem un negaidītiem atklājumiem, attīstību nākotnē un izmantošanu radioloģiskās diagnostikas veikšanā. Profesionālo skatījumu diskusijai piešķirs Jānis Grundspeņķis, kurš publicējis vairāk nekā 140 zinātniskos rakstus un 2012. gadā saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas Eižena Āriņa balvu, Agris Ņikitenko – Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras asociētais profesors; kopš disertācijas aizstāvēšanas par autonomām intelektuālām sistēmām savos pētījumos koncentrējas uz autonomu intelektuālu robotu izstrādi, kā arī ir aktīvs robotikas jomas entuziasts, Ivars Neiders – bioētikas un pētniecības ētikas pētnieks, Nauris Zdanovskis – ārsts, ultrasonogrāfijas speciālists, kā arī docētājs RSU radioloģijas katedrā.

18.10. plkst. 18.00 RTU EEF 115.aud. paneļdiskusija “Nanotehnoloģijas inženierzinātnēs un medicīnā”. Mazās nanodaļiņas ir ļāvušas attīstīties nanotehnoloģijām un pārsteigt cilvēci ar visdažādākajiem atklājumiem un ikdienas dzīves uzlabošanas iespējam, tādēļ pēdējā paneļdiskusiju trešdiena veltīta nanotehnoloģijām. Par tām runāsim kopā ar Gundaru Mežinski, kurš ir līdzautors vairāk kā 30 zinātniskajām publikācijām un var lepoties ar līdzdalību 7 izgudrojumu/patentu tapšanā, ārstu Kārli Rāceni un RSU docenti, endokrinoloģi Ilzi Konrādi.

Tiekamies un seko mums – http://ej.uz/zinatnesmenesis -, lai lasītu svarīgākos jaunumus un aktualitātes, kā arī uzzinātu pirmais par citiem pasākumiem mēneša ietvaros! Meklē arī pasākumu “Zinātnes mēnesis 2017” Facebook!