Tradicionālie pasākumi

22. septembrī Arkādijas parkā norisinājās RSU pirmkursnieku iesvētības ''Fukši'', kur pulcējās ap 200 pirmā gada studentiem.

Sākoties mācību gadam, studentiem paredzētu pasākumu organizēšanu turpina RSU Studējošo pašpārvalde (RSU SP). Arī šogad, kā ierasts, Fukši notika Arkādijas parkā. Šī gada tematika bija mežonīgie rietumi, tāpēc organizatoriem un pirmkursniekiem bija jāpiemeklē tematikai atbilstošs tērps.

Dalībniekiem bija jāierodās plkst.15:00 uz reģistrāciju RSU Sporta klubā, kur notika arī pirmā aktivitāte – dejošana sporta kluba stāvlaukumā. Aktivitātei noslēdzoties, dalībnieki tika sadalīti 12 komandās. Pašiem vajadzēja izdomāt nosaukumus un uzzīmēt karogus. Kad komandām bija iecelts kapteinis un izdomāts sauklis, RSU SP aktīvistu vadībā komandas tika vestas uz Arkādijas parku, kur norisinājās pārējie izaicinājumi.

Laikā no 15:30 līdz 19:00,  komandas tika vestas pa 12 aktivitāšu stacijām. Stacijas iekļāva tādus uzdevumus, kā ūdens pārliešanu no glāzes glāzē izmantojot tikai muti. Vēl citā stacijā bija jāapgriežas ap zemē iespraustu stieni 10 reizes, jāizskrien pāri noguldītām mašīnu riepām un jāapskrien ap konusiem. Trīs stacijas tika veidotas sadarbībā ar citām universitātēm - Latvijas Universtiātes Studējošo pašpārvaldi, Rīgas Tehniskās universitātes Studējošo pašpārvaldi un Aizsardzības akadēmiju.

Par katru no staciju uzdevumiem, komandām tika piešķirti punkti, kuri tika apkopoti, lai izvirzītu pirmās trīs uzvarētāju komandas. Pēc staciju iziešanas, komandas tika sapulcētas apbalvošanas ceremonijai. Pēc apbalvošanas, dalībnieki uz ceļiem deva zvērestu RSU, atkārtojot zvēresta rullī rakstīto. Kad tika pabeigta zvēresta lasīšana, pirmkursnieki katrs atstāja savu parakstu uz ruļļa.

Dienas daļai noslēdzoties, dalībnieki, kā arī pārējie RSU un citu universitāšu visu gadu studenti tika aicināti uz vakara daļas balli BAMS Pool house, plkst. 22:00.

Paldies visiem dalībniekiem un pasākuma realizēšanā iesaistītajiem organizatoriem un aktīvistiem!

Vēlamies teikt arī lielu un sirsnīgu PALDIES mūsu mīļajiem sponsoriem: Ausmaņa Kebabs, Pophouse, Beach Box, Lielais Kristaps un Pizza&Bar par dāvanu kartēm, Siguldas saldējums par gardajiem saldējumiem, Budget Print par skaistajām uzlīmēm un BAMS Pool house par lieliskajām telpām vakara ballei.