Attīstība

9. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinājās Padomes vēlēšanu noslēguma pasākums, kur pēc 2 nedēļu ilgās pieteikšanās un 1 nedēļu ilgā balsošanas procesa tika paziņoti jaunās Padomes biedri. 2020. gada Padomes sastāvā ir 36 aktīvi un apņēmīgi studējošie no 9 fakultātēm. Vakara gaitā tika izteiktas pateicības visiem 2019. gada Padomes biedriem, Senatoriem un Valdei, kā arī tika prezentēti pagājušajā gadā paveiktie darbi.

No 21. oktobra līdz 1. novembrim Padomei savu kandidatūru pieteica 87 studējošie, bet no 4. līdz 8. novembrim norisinājās balsošana, kur ikviens RSU studējošais jau trešo gadu pēc kārtas varēja balsot par savas fakultātes kandidātiem elektroniski. Šogad RSU SP Padomes vēlēšanās par kandidātiem nobalsoja 1896 studējošie.

RSU SP Padome ir RSU Studējošo pašpārvaldes galvenā lēmējinstitūcija. Ikvienam RSU studējošajam ir iespēja iesaistīties Padomes darbībā, kandidējot Padomes vēlēšanās, kas norisinās vienu reizi katrā akadēmiskajā gadā. Padomes biedri tiekas katru mēnesi Padomes sēdē, kur tiek ievēlēti studējošo pārstāvji dažādās RSU institūcijās, kā arī pārrunātas RSU SP aktualitātes.

Šogad no Komunikācijas fakultātes savu kandidatūru pieteica 5 studējošie – Antra Zuce, Keita Luīza Muceniece, Megija Kate Gertnere, Paulis Artūrs Putniņš, Rebeka Ozolniece, Reinis Ručevskis; no Eiropas studiju fakultātes kandidēja 10 studējošie – Ance Mālkalna, Arnita Krūmiņliepa, Arnolds Kaulakāns, Daina Emīlija Freinberga-Upmale, Elīza Marta Stangaine, Enija Kate Šmite, Gvido Duncis, Liene Zīvere, Marta Livzeniece, Rozālija Kukare; no Juridiskās fakultātes kandidatūru bija pieteikuši 5 studējošie – Amanda Barkāne, Anna Elizabete Nadziņa, Ilgars Eivazovs, Leina Lukrēcija Rubļevska, Līga Jansone; no Farmācijas fakultātes kandidatūru izvirzīja 5 studējošie – Elizabete Paula Valguma, Ksenija Tarasova, Ketija Jaudzeme, Edvards Rainers Krūmiņš, Rinalds Seržants; no Zobārstniecības fakultātes kandidēja 4 studējošie – Alise Beļeviča, Andželika Gladkova, Anžela Papava un Laura Lāčauniece; no Rehabilitācijas fakultātes kandidatūru pieteica 8 studējošie – Anželika Zorova, Elīza Kalniņa, Helēna Koroļonoka, Krista Kīna, Lauma Tumašova, Laura Sliede, Mārīte Balgalve, Marta Kāpiņa; no Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes kandidēja 12 studējošie – Anna Atslēga, Arturs Jirgensons, Diāna Noveičuka, Elīna Liberte, Elizabete Eleonora Rozenšteina, Ilze Rozenberga, Kintija Lubiņa, Krists Leinbergs, Līva Zvirgzdiņa, Madara Grāvele, Samanta Tarasova, Viktorija Daļecka; no Medicīnas fakultātes kandidatūru izvirzīja 21 studējošais – Alise Elizabete Rone, Amanda Ozola, Arnolds Gudkovs, Katrīna Freimane, Klāvs Putenis, Kristiāns Hščanovičs, Lāsma Ludborža, Laura Tutāne, Līva Kuzmane, Ludvigs Šteinbergs, Marija Luīze Kalniņa, Matīss Lukašēvičs, Matīss Kore, Matīss Linde, Nadīna Judeika, Nauris Lukjanovičs, Niklāvs Kristians Ivanovs, Reinis Ozols, Rihards Seržāns, Sofija Korņilova, Žanis Sevastjanovs; no Tālākizglītības fakultātes kandidatūru izvirzīja 1 studējošais – Alīna Gončarova; no Ārvalstu studējošo nodaļas kandidatūru RSU SP Padomei izvirzīja 15 studējošie – Ben Gamlieli, Igor Sirotin, Jakob Salzmann, Julia Fritz, Leila D’Amico, Markus van Niekerk, Matthias Lichtenberg, Max Zwartjes, Michael Almog Krispel, Moti Shubert, Pia Emilia Bach, Shai Gronovich, Simon Vogel, Thusyanthan  Arokiyanathan, Yehoshua Wexler.

36 Padomes biedru sastāvu veido atbilstoši studējošo skaitam fakultātē, ar ko tiek noteikts mandātu jeb balsstiesīgo Padomes biedru skaits.

2020. gada Padomes sastāvu veidos 3 pārstāvji no Komunikācijas fakultātes – Antra  Zuce, Paulis Artūrs Putniņš, Keita Luīza Muceniece; 3 pārstāvji no Eiropas studiju fakultātes – Arnolds Kaulakāns, Enija Kate Šmite, Ance Mālkalna; 4 pārstāvji no Juridiskās fakultātes – Ilgars Eivazovs, Leina Lukrēcija Rubļevska, Līga Jansone, Anna Elizabete Nadziņa; 2 pārstāvji no Farmācijas fakultātes – Ksenija Tarasova, Elizabete Paula Valguma; 2 pārstāvji no Zobārstniecības fakultātes – Anžela Papava, Laura Lāčauniece; 4 pārstāvji no Rehabilitācijas fakultātes – Laura Sliede, Krista Kīna, Elīza Kalniņa, Marta Kāpiņa; 4 pārstāvji no Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes – Elizabete Eleonora Rozenšteina, Samanta Tarasova, Līva Zvirgzdiņa, Ilze Rozenberga; 6 pārstāvji no Medicīnas fakultātes – Marija Luīze Kalniņa, Matīss Linde, Matīss Lukašēvičs, Žanis Sevastjanovs, Sofija Korņilova, Reinis Ozols; 1 pārstāvis no Tālākizglītības fakultātes – Alīna Gončarova; 7 pārstāvji no  Ārvalstu studējošo nodaļas – Markus van Niekerk, Leila D’Amico, Igor Sirotin, Ben Gamlieli, Yehoshua Wexler, Shai Gronovich, Michael Almog Krispel.

Novēlam jaunievēlētajiem Padomes biedriem panākumus un atbildību darbos, kā arī veiksmi studijās! Pirmā jaunās Padomes sēde norisināsies jau 20.novembrī!

IMG-8992.jpg