Attīstība

Nākamā gada 27. un 28. martā Rīgas Stradiņa universitātē jau 70. reizi norisināsies Baltijā lielākā starptautiska mēroga studentu zinātniskā konference RSU International Student Conference ‘Health and Social Sciences’. Konference pulcēs gan vietējos, gan ārzemju studentus, pieredzējušus dalībniekus un jomas speciālistus. Konferences vadības grožus šogad tur Medicīnas fakultātes 5. studiju gada studente Marija Luīze Kalniņa, kuras mērķis ir apaļo jubileju aizvadīt ar vēl neredzētu vērienu un inovācijām.

RSU International Student Conference ‘Health and Social Sciences’ rīko RSU Studējošo pašpārvalde ar mērķi veicināt studējošo interesi zinātnē, dalīties pieredzē un, protams, tīkloties un iegūt jaunus kontaktus. Citējot RSU SP Zinātnes virziena vadītāju Sintiju Kukaini: “Zinātniskā darba izstrāde ir jāuztver ne tikai kā obligāts nosacījums, bet arī kā savas profesionālās pilnveides iespēja un visu iespējamo cēloņsakarību meklēšanas rīks.”

“Starptautiskā studentu konference vienmēr ir bijis notikums, kas izaicina sasniegt un pārsniegt savas robežas, neatkarīgi no tā, vai tas notiek organizējot, iepazīstinot apmeklētājus ar savu pētījumu vai apgūstot jaunas prasmes darbnīcās”, izceļ projekta vadītāja Marija. ISC 2019 bija sasniegumiem piepildīts notikums, kas pulcēja vairāk nekā 2000 dalībnieku – 300 aktīvo un 1800 pasīvo. Tās vadību uzņēmās Medicīnas fakultātes studente Ulrika Ulla Andersone “Jūtos viegli un priecīgi, jo pēc konferences lielās enerģijas plūsmas jebkurš spēj atviegloti uzelpot un izjust pacilātību par paveikto darbu.”

RSU ISC 2020 divu dienu laikā dalībniekiem būs iespējams apmeklēt vairākas sociālo zinātņu, kā arī veselības aprūpes sekcijas. Šī gada piedāvājumā arī tiks atvērtas lielākas meistarklases, kur dalībnieki jau varēs izmēģināt roku veicot manipulācijas. Veidojot konferences programmu, tiek gādāts par to, lai ikviens konferences dalībnieks iegūtu jaunas zināšanas, iemaņas un pieredzi, kā arī, lai katrs pilsētas viesis iepazītu kaut nelielu daļu no latviešu kultūras un Rīgas.

Rīgas Stradiņa universitātes Starptautiskā studentu konference arī 2020. gadā neapšaubāmi pulcēs zinātnes entuziastus un daudzpusīgus jauniešus no visas pasaules. Ikviens interesents ir laipni gaidīts kā vieslekcijās, tā arī zinātnisko pulciņu rīkotajās darbnīcās. Vairāk informācija par konferenci atrodama mājas lapā: http://isc.rsu.lv.