Skip to main content
Iepazīstieties!
Preses relīzes

Absolventu asociācijas un Studējošo pašpārvaldes rīkotā projekta “Etiķete” ietvaros RSU absolventi, studējošie un darbinieki papildināja savas zināšanas par nerakstītajiem likumiem, ko pieņemts ievērot dažādās dzīves situācijās. Trīs lekciju, paneļdiskusijas un nodarbības laikā projekta dalībnieki apguva prasmes, kā atbilstoši  etiķetei sevi pasniegt starptaustiskā vidē, sarunu mākslā, virtuālajā vidē kā arī saviesīgos pasākumos, kuros paredzētas balles dejas. 
 
Projektu 26. februārī atklāja “Printful” zīmola valodas speciāliste Marianna Zvaigzne ar lekciju ''Netiķete'' par visbiežāk sastopamajām stila un pareizrakstības kļūdām virtuālajā vidē. Lektore sniedza klātesošajiem padomus par to kā izvairīties no pārpratumiem, komunicējot neklātienē, tajā skaitā interneta vidē un e-pastu sarakstēs. 

49716174341_35b0bf36cc_o (1).png

Mariannas Zvaigzenes lekcija “Netiķete”

 

3. martā norisinājās RSU Žurnālistikas programmas studentes, Pieci.lv producentes un raidījuma “Cita domnīca” vadītājas Karmenas Stepanovas lekcija "Arī introverts var veidot sarunu". Tajā klausītāji apguva veiksmīgas intervijas un patīkamas sarunas veidošanas principus. Karmena dalījās ar ieteikumiem par to, kā radīt lielisku iespaidu par sevi, kā arī sniedza vērtīgus padomus komunikācijā no pašas gūtās pieredzes žurnālistes karjerā. 

49715627608_e1e5b59eb5_o (1).png

Karmenas Stepanovas lekcija “Arī introverts var veidot sarunu” 

 

Projekta ietvaros norisinājās paneļdiskusija "National discovery", kurā pārstāvji no Indijas, Zviedrijas, Irānas, Portugāles un Dienvidāfrikas apsprieda kulturālās atšķirības šajos reģionos, diskutējot par savstarpējo komunikācijas stilu, ēdiena kultūru un stereotipiem, kas pastāv katrā no minētajām  valstīm. “Projekta ietvaros mēs pirmo reizi izmēģinājām šādu pasākuma formātu un tas vainagojās panākumiem! Diskusijas dalībnieki bija ļoti ieinteresēti pastāstīt par savām pieredzēm saistībā ar kultūru citviet. Manuprāt, zināšanas par komunikācijas atšķirībām ir ļoti vērtīgas, lai ievērotu etiķeti saskarsmē ar citu kultūru pārstāvjiem. Esmu pārliecināts, ka ikviens klātesošais uzzināja jaunu informāciju, ko pavisam drīz varēs pielietot starptautiskā vidē,” pārdomās dalās paneļdiskusijas vadītājs Komunikācijas fakultātes studējošais Krišs Kairis. 

49715635328_a38e37ee83_o.png

Paneļdiskusija “National Discovery”

Trešajā projekta “Etiķete” lekcijā stiliste, stila un make-up nodarbību pasniedzēja Ineta Lesīte deva klātesošajiem padomus garderobes veidošanā un veiksmīgu apģērbu un aksesuāru izvēlē. Lektore stāstīja par sava ārējā tēla veidošanu kā arī sniedza dalībniekiem ieskatu krāsu psiholoģijā un jaunākajās modes tendencēs  

Projekta noslēgumā notika praktiskā deju nodarbība "Balles deju etiķete", kuru vadīja deju skolotājs Māris Gunārs Dzenis no balles deju kursiem “Manieres”. Nodarbības laikā dalībnieki ieguva zināšanas par pieņemto dreskodu un uzvedību balles laikā. Dalībnieki tika iepazīstināti arī ar balles sarunu etiķeti, kas paredz, ka ballē nav piemērota atmosfēra politisku tēmu apspriešanai, un ka tā vietā labāk izvēlēties tādas tēmas kā mūzika, kino un brīvā laika pavadīšana. Deju nodarbību atzinīgi novērtē projekta dalībniece Undīne: “Deju nodarbības organizatori bija ļoti pacentušies, viss bija izdomāts līdz mazākajām niansēm un valdīja draudzīga atmosfēra. Manuprāt, bija piemeklēts labākais no labākajiem deju skolotājiem, kura vadībā viegli apguvām polonēzi un dažus valša pamatus. Ja, man būtu iespēja apmeklēt nodarbību vēlreiz, nevilcinoties to darītu!” 
 
Projektā “Etiķete” kopumā piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieki, no kuriem 66 saņēma Tālākizglītības fakultātes Kursu daļas sertifikātus. “Projektā piedalos jau otro gadu un noteikti piedalīšos arī turpmāk! Lekcijas bija ļoti interesantas, ieguvu daudz jauas, sev aktuālas informācijas, kā arī atsvaidzināju savas deju prasmes. Deju nodarbība bija superīga ideja!” aizvadīto lekciju un nodarbību ciklu atzinīgi novērtē “Etiķete” dalībniece Roberta Dunauska. Absolventu asociācija un Studējošo pašpārvalde izsaka pateicību projekta dalībniekiem, lektoriem un atbalstītājiem!