Šī gada 17. un 18. augustā norisinājās Pirmkursnieku seminārs “ZGI”, kas pulcēja jaunos studentus no visām Rīgas Stradiņa universitātes fakultātēm.

Ik gadu saīsinājums “ZGI” tiek atšifrēts citādāk - šogad tas bija “Zemūdens Glābšanas Instrukcija”, tāpēc semināra tēma bija saistīta ar mistisko zemūdens pasauli.

Pirmo dienu dalībnieki iesāka ar reģistrāciju un svinīgo semināra atklāšanu, kurā piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes Rektors Aigars Pētersons un Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētaja Alise Luīze Bērziņa. Pēc semināra atklāšanas dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar universitātes vidi klausoties lekciju no RSU Medicīnas fakultātes studentes Helēnas Apeles par universitāti, studiju vidi, pieredzi un ieteikumiem, uzsākot studijas, kā arī uzzināt vairāk par atbalsta mehānismiem un padomiem kā “neizdegt” no RSU Karjeras Centra lektores Ilzes Ušackas-Priekules.

Starp lekcijām pirmkursnieki cits citu iepazina tuvāk caur dažādām aktivitātēm, diskusijām un spēlēm neformālā gaisotnē. To skaitā bija arī orientēšanās pa RSU teritoriju, lai jaunajiem studentiem nākotnē būtu vieglāk atrast dažādas studiju dzīvē nozīmīgas vietas universitātē, piemēram, Studējošo pašpārvaldes biroju, bibliotēku, ēdnīcu un studiju telpas. Pēc lekcijām dalībnieki tika izglītoti par studiju procesu un guva ieskatu studenta dzīvē savas fakultātes stāstos, kur stāstījumu sniedza vecāko gadu studenti. Diena tika noslēgta ar piedzīvojumiem pilnu nakts trasi, kuras beigās notika dalībnieku savstarpēja saliedēšanās ar jūras noskaņu tērpiem.

Otro dienu dalībnieki ieskandināja ar rīta rosmi, kam sekoja stāsti par RSU SP, kā arī aktivitātes un finanšu pratības lekcija no Swedbank. Pasākums, kā katru gadu, noslēdzās ar komandu un dalībnieku apbalvošanu, kur pirmo vietu ieņēma komanda “Bekets”, savukārt otrā vieta tika piešķirta “Noringtonam”, bet trešā - “Sperovam”. Labākos tērpus šogad bija sarūpējuši Keita Priede, Kristena Kalniņa un Markuss Šaicāns.

Liels paldies visiem dalībniekiem par aktīvo iesaisti, fantastiskajiem tērpiem un pozitīvo atmosfēru!

Vēlamies teikt arī lielu un sirsnīgu PALDIES mūsu mīļajiem sponsoriem: Merrild Baltics par gardo kafiju, Cannelle par dažādām smalkmaizītēm, Ķelmēni par maizēm, ILGZEEM par dzērieniem, Zaķumuiža par dzeramo ūdeni, Diamonds Food Group par bezlaktozes un bezglutēna kūkām, OYAKATA par gardajām nūdelēm, Ādažu Čipsi par čipsiem, Hematogenas Vita+ par uzkodām, Balticovo par saldējumiem, Z/S Vārpas par veselīgajiem gurķiem, Pētergailis par gardajiem cepumiem Pētergailis, NATA par vakarā ceptajiem sojšlikiem Big Bad Bagels, Kebabhouse, Pophouse par kuponiem uzvarētāju komandām, K-suns, BAMS biljards, ZUZEUM, Cosmos Ilūziju muzejs par ieejas biļetēm, Mājas zefīrs par zefīru dāvaniņām, Gigants par dāvanu maisiņiem, Rudy’s Kombucha par dzērieniem aktīvistiem, River Cruises LV par dāvanu kartēm konkursam, Top Media par pildspalvām un blociņiem, Balts Paper par plānotājiem lektoriem un Citas Sveces par svecēm!