Pārlekt uz galveno saturu

Projektu organizatoru apraksti

Projekta vadītājs

Cilvēks, kas ir projekta smadzenes - atbildīgs par projekta vīziju, mērķi un to īstenošanu. Cilvēks, kas izvēlās savu organizatoru komandu - deleģē un pārrauga viņu darbus,nosaka termiņus konkrētiem mērķiem un pārbauda izdarītos darbus, sniedz feedback. Bieži vien PV ir tiešā ziņā atbildīgs par aktīvistiem - darba rūķiem, kuriem ir jāzina kur, ko, kad un kas viņiem jādara, jākontrolē, lai viņi neizklīst un kārtīgi dara savu darbu (šo var darīt aktīvistu koordinators, bet bieži vien to dara arī PV).

Sponsoru piesaistītājs

Sadarbībā ar Finanšu administratoru un citiem organizatoriem sastāda plānu, kādus sponsorus grib piesaistīt konkrētam projektam. Izpēta uzņēmumus, ko tie var piedāvāt un citi. Uztaisa sponsoru canvu (kopā ar PR), ko izsūta sastādītajam sponsoru e-pastu sarakstam. Precizē, ko un cik grib, sarakstās ar sponsoriem. Apkopo sponsorus, apkopo sponsoru logo (uz caurspīdīga fona (png)!). Nodrošina, lai sponsoru mantas tiek laicīgi savāktas. Sadarbojas ar Tehnisko orgu, finanšu un tehnisko administratoru. Izpilda prasības no sponsoriem – biežāk tā ir reklāma - posts Facebook, banneri utt.

Sociālo mediju satura veidotājs/PR

SP projekta seja, ko redz un dzird visi! Ir atbildīgs par e-vides projekta reklāmu un izplatību soc. tīklos - Facebook, Instagram + aktualitāšu e-pastā. Izstrādā plakāta ideju kopā ar Komunikācijas virzienu un maketētāju. Regulāri publicē postus, lai saglabātu cilvēku interesi. Koordinē sociālos tīklos publicētos konkursus. Veido sponsoru publikācijas. Atrod un koordinē fotogrāfus un filmētājus. Strādā ar canva.com. Laba gramatika un stils! Pārsvarā strādā ar Komunikācijas virzienu.

Dalībnieku koordinators

Līdzīgi kā PR - SP projekta seja, ko redz un dzird visi! Sastāda dalībnieku anketas. Sarakstās e-pastā ar reģistrētiem dalībniekiem (e-pastus saskaņo ar PV vai PK). Nodod visu svarīgo informāciju, atbild uz visiem jautājumiem maksimāli īsā laikā. Sastāda mēģinājumu grafikus, pārliecinās, ka dalībnieki ir parakstījuši dokumentus, ir samaksājuši dalības naudu (Etiķete, Taurenis), kā arī pasākuma laikā rūpējas, ka visi dalībnieki jūtas labi un tiem ir pieejams viss nepieciešamais. Laba gramatika un stils!

Aktīvistu koordinators

Cilvēkresursu moderators. Sastāda precīzu plānu – kur, cikos un kas jādara aktīvistam. Deleģē darbus aktīvistiem “brīvprātīgi-piespiedu kārtā”, ja neviens nepiesakās. Novirza aktīvistus citam organizatoram, kuram ir vajadzīga palīdzība. Informē aktīvistus par visu aktuālo informāciju. Saglabā haipu un pozitīvu gaisotni aktīvistu starpā. Moderē aktīvistu čatu. Sūta aktīvistiem e-pastus ar aktualitātēm. Uztaisa aktīvistu failu.

Lektoru piesaistītājs

Uzrunā lektorus, ņemot vērā pasākumu specifiku, laiku, utt. Uztur sarakstes e-pastā (e-pasti iziet caur PV vai PK). Sagatavo dāvanas sadarbībā ar Komunikācijas virzienu (prezentmateriāli) un sponsoru piesaistītāju. Uzrunā lektoru un pasaka “paldies” uzreiz pēc lekcijas, pasniedzot dāvanu. Obligāti sagatavo fotogrāfijas sponsoriem!

Vizuālā noformējuma cilvēks

Izstrādā konceptu dekorācijām. Sastāda darba plānu. Nopērk/atrod noliktavā visu nepieciešamo. Paskaidro savas idejas aktīvistiem, uzklausa arī aktīvistu piedāvājumus/idejas. Taisa dekorācijas kopā ar aktīvistiem. Deleģē darbus aktīvistiem.

Tehniskais cilvēks

Pārrauga tāmes saturu un atbilstību reālai dzīve Ļoti ieteicami - džeks ar mašīnu. Sastāda mantu sarakstu, pārrauga, lai viss tiek paņemts līdzi un atgriezts atpakaļ. Uzraksta iesniegumu biroja administratorei, ja kaut ko paņem no noliktavas. Palīdz visu uzlikt norises dienās. Bieži vien savāc sponsoru lietas. Sadarbojas ar Tehniskā nodrošinājuma un Finanšu administratoru.

Citas organizatoru pozīcijas

Konkrētos projektos ir nepieciešami specifiskie organizatori:

  • Konkrētās dienas daļas organizators - atbildīgs par specifiskās dienas daļas izplānošanu, nepieciešamajām aktivitātēm, aktīvistu iesaisti, piemēram, nakts trases vadītājs “ZGI”.
  • Konkrētās jomas organizators - atbildīgs par visu, kas ir saistīts ar savu jomu - cilvēkresursu piesaiste, laika grafika plānošana, punktu skaitīšana/izvērtēšana, piemēram, sporta daļas organizators “Taurenī”.
  • Konkrētas telpas organizators - atbildīgs par visu, kas notiek viņam deleģētā telpā, piemēram, Baltās zāles organizators Ziemassvētku ballē.

RSU SP projekti  

Februāris 

VALENTĪNA DIENAS BALLE

Arī mīlestības svētki ir jāatzīmē, un Valentīna dienas ballīte ir lieliska iespēja, kā to izdarīt. Šo pasākumu vari apmeklēt gan ar savu otro pusīti, gan nākt viens un iespējams aiziet ar savu īsto un vienīgo. Pasākuma laikā ir iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs un iepazīt jaunus cilvēkus.

51079003_2082641681774446_8808116585584656384_o.jpg

INTEGRATION MONTH

When studying at RSU you can see a cultural variety. What do we all have in common? What are the differences between our cultures? Get to know different countries, a lot of new people and have fun learning something new! Follow the events of the month on both Facebook and Instagram, where a month full of surprises and happy events is expected! 

Studējot RSU, var novērot kultūru dažādību. Kas mums visiem ir kopīgs? Kādas atšķirības ir atšķirīgu kultūru pārstāvjiem? Iepazīsti dažādas valstis, daudz jaunu cilvēku un priecājies, iemācoties ko jaunu! Seko pārsteigumu un prieka pilniem pasākumiem visa mēneša garumā gan Facebook, gan Instagram kontos! 

Pasākums angļu valodā.

Marts

INTERNATIONAL STUDENTS CONFERENCE "HEALTH AND SOCIAL SCIENCES"

2021.gada 22. un 23.martā notiks Rīgas Stradiņa universitātes International Student Conference “Health and Social Sciences” 2021. Zinātniskā konference norisinās jau kopš 1950.gada un šobrīd ir kļuvusi par vienu  no lielākajām studentu konferencēm Ziemeļeiropā. Šajā gadā tā atzīmēja apaļo 70 gadu jubileju, ko pat globālās pandēmijas ierobežojumi nespēja iztraucēt, kas rezultējās ar to, ka ISC bija pirmā zinātniskā konference Eiropā tiešsaistes formātā un pulcēja vairāk kā 3000 dalībnieku.

2021.gada konference saviem dalībniekiem piedāvās modernu un laikmetam atbilstošu formātu ar iespējām piedalīties gan klātienē, gan arī vērot visas konferences sekcijas tiešsaistes formātā! 
Zinātniskā programma ir piemērota veselības bloka un sociālo zinātņu studējošajiem, lai ikviens students no visas pasaules varētu apmainīties ar savu pieredzi un zināšanām, prezentējot savu veikumu komisijas priekšā. Konferencē piedalīsies lektori no dažādām pasaules valstīm, kas ir savas nozares spilgtākie pārstāvji. Bez darbu aizstāvēšanas pie starptautiska mēroga žūrijas, būs iespēja piedalīties arī Mastershop darbnīcās, kuru laikā būs iespējas pilnveidot savas praktiskās un teorētiskās zināšanas dažādās jomās.

isc.jpg

MAZPIPARI

Seminārs “Mazpipari” ir divu dienu seminārs saspringtajā pavasarī, kurā ikvienam RSU studējošajam ir iespēja piedalīties, ceļot savas kompetences un gūstot motivāciju un iedvesmu no dažādiem vieslektoriem. Seminārā vienmēr valda brīva un draudzīga atmosfēra ar nelielu asumiņu, kas tiek gūts vakarā, kur ikviens semināra dalībnieks tiek aicināts attīstīt savu radošo pusi un spēju sadarboties komandā: kā?- tas lai paliek neliels noslēpums…

Mazpipari-tv.jpg

kultūras un komunikācijas seminārs

apnicis skatīties uz pelēko skatu pa logu? vēlies piešķirt dzīvei krāsas? nekas Tev nespēs tā palīdzēt, kā "kultūras un komunikācijas seminārs"! "kks" ir divu dienu seminārs, kurā ikviens dalībnieks spēs izpausties radoši un uzzināt ko jaunu par projektu un kampaņu veidošanu, mūziku, mākslu, kino, teātri, gan profesionālo, gan savstarpējo komunikāciju!

274108055_4921750851196834_5639428122363921261_n.jpg

 

 Aprīlis

PAVASARA ZIEDU BALLE

Pavasara Ziedu balle tiek rīkota, lai atzīmētu pavasara sezonu un gatavotos vasaras sezonai.
Uz balli ir aicināts ik viens RSU pārstāvis, kā arī citu universitāšu pārstāvji, lai izbaudītu dzīvo mūziku un piedalītos aktivitātēs.

56723949_2188963951142218_6623486980917297152_o.jpg

SP DZIMŠANAS DIENA

RSU SP dzimšanas diena ir viens no gaidītākajiem pašpārvaldes pasākumiem.
Dzimšanas dienas laikā notiek Gada Balvas pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tiek apbalvoti ievērojamākie pasākumi un lielākie pašpārvaldes censoņi.
Tas arī ir laiks, kad pašpārvalde atskatās uz iepriekšējā gadā paveikto un atzīmē mērķu sasniegšanu.

Maijs

INTERNATIONAL SEMINAR "BREAKING BARRIERS"

International seminar is a two day seminar not only about integrating internationals and finding new friends, but also about academic, social and cultural aspects that affect all of the students in RSU.

bb.jpg

INTERNACIONĀLĀ ANATOMIJAS OLIMPIĀDE

Divu lielisku dienu garumā tika pārbaudītas ne tikai anatomijas teorētiskās, bet arī praktiskās zināšanas aizraujošos un atraktīvos uzdevumos. Pirmajā dienā komandas atrādīja savu veidoto video mājasdarbu, ko šogad veidoja par nozīmīgu vēsturisku personību medicīnā. Dienas otrajā pusē tika pārbaudītas komandu un to kapteiņu teorētiskās zināšanas, kā arī norisinājās dažādi aktīvie uzdevumi. Otrajā dienā notika olimpiādes aizraujošākā daļa – posmi, kuros dažādās stacijās dalībniekiem bija iespēja pierādīt savu erudīciju un praktiskās zināšanas anatomijā.

Olimpiādes dalībnieki atzina, ka šīs divas dienas bija emocijām bagātas un to laikā iegūta vērtīga pieredze un vienreizēja iespēja iepazīt medicīnas studentus no citām Baltijas valstīm, kā arī tika papildinātas un iegūtas jaunas zināšanas anatomijā.

annotom_0.jpg

ZAĻĀ NEDĒĻA

Zaļās nedēļas laikā RSU studējošajiem, darbiniekiem un citiem interesentiem tika dota iespēja piedalīties dažādos praktiskos, interaktīvos un teorētiskos pasākumos, kas veicināja būt draudzīgākiem pret vidi un veselību. Dalībnieki varēja uzzināt vairāk par “Zero waste” dzīvesveidu, atkritumu šķirošanu un apmeklēt aizraujošas darbnīcas, kuru mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību vides problēmām, kā arī informēt par videi draudzīgākiem risinājumiem un alternatīvām ikdienas gaitās.

zala ned.jpg


Jūnijs

SPORTA UN AKTĪVĀS ATPŪTAS FESTIVĀLS “TAURENIS”

RSU SP rīkots divu dienu pasākums, kas paredzēts RSU vietējiem un ārvalstu studentiem, kā arī augstskolas personālam un citu augstskolu pārstāvjiem.
Festivāls “Taurenis” jau ir kļuvis par tradicionālu un ļoti gaidītu aktīvās atpūtas pasākumu, kurš tiek rīkots īsi pirms vasaras sezonas, un kura laikā studentiem un augstskolas personālam ir iespēja piedalīties dažādās sporta disciplīnās komandu sporta veidos, dažādās individuālajās disciplīnās, piedalīties talantu šovā, kā arī pavadīt brīvo laiku ārpus studijām saliedēšanas nolūkos.

58378807_2212343775470902_7082517477602623488_n.jpg


Jūlijs

STRATĒĢISKAIS SEMINĀRS

Katru vasaru RSU SP biedri satiekas, lai runātu un diskutētu par pagājušā gada darbu un nākamā gada plāniem. Stratēģiskā semināra rezultātā tiek izveidots jauns materiāls, pēc kura vēlāk RSU SP Valde un Padome sagatavo RSU Studējošo pašpārvaldes Stratēģiju jaunajam studiju gadam.

ss.jpg


Augusts

ZGI

Katra pirmkursnieka pirmie soļi universitātē ir satraucoši. Pirmkursnieku seminārs ZGI dod iespēju pirmkursniekam rast pirmo iespaidu par universitāti un saņemt kādus noderīgus padomus tieši pirms mācību uzsākšanas augusta beigās.
Seminārs notiek divas dienas, kura saturā ir noderīgas lekcijas un saliedējošas aktivitātes. Pēc semināra apmeklējuma, pirmkursnieks noteikti varēs uzsākt studijas ar jaunām zināšanām un jauniepazītiem draugiem.

zgi.jpg

 

Septembris


JAUNO BIEDRU SEMINĀRS

Jauno biedru seminārs (JBS) ir divu dienu seminārs, kurā jaunie RSU SP biedri tiek iepazīstināti ar SP struktūru, to, kā iesaistīties turpmāk, kā arī iegūst pozitīvu enerģijas un motivācijas lādiņu jaunajam semestrim. 

jbs_0.jpg

FUKŠI

Pirms uzsākt studijas universitātē, pirmkursniekam ir jāgūst svētība veiksmīgākam mācību gadam.
Tādēļ katru septembri tiek rīkots pirmkursnieku iesvētības jeb “Fukši”, kura laikā pirmkursniekiem ir iespēja aktīvi atpūsties un gūt pozitīvu enerģiju starp mācībām studiju laikā.
Iesvētības sākas pēcpusdienā ar iesvētību trases daļu un turpinās ar ballītes daļu vakara pusē. 

fuksi_1.jpg

Oktobris

ZINĀTNES MĒNESIS

Zinātnes mēnesis 2020 ir ikgadējs RSU SP organizēts projekts, kas kopā pulcē studējošos ar mērķi ieskatīties zinātnes inovatīvajā pusē. Šogad Zinātnes mēnesis norisinājās oktobrī un sastāvēja no četriem pasākumiem, kuros aicināts ikviens, kas ar aizrautību interesējas par zinātni, tehnoloģijām un inovācijām. Zinātnes mēneša ietvaros arī norisinās Zinātnes seminārs.

Zinātnes seminārs ir iespēja paplašināt redzesloku un ieraudzīt dažādās iespējas un pētniecības virzienus. Seminārs paredzēts vecāko studiju gadu studējošajiem ar pamata zināšanām pētniecībā, tomēr aicināti visi, kam zinātne šķiet aizraujoša un saistoša, jo dzirdētais un redzētais noderēs ikvienam.

science month.jpg

RUDENS AKADĒMISKAIS SEMINĀRS

Rudens akadēmiskais seminārs ir ikgadējs divu dienu pasākums, kas regulāri pulcē vairāk kā 60 zinātkārus studējošos. Semināra laikā studējošajiem ir iespēja uzzināt vairāk par studiju procesa noriti universitātē, kā arī citām aktuālām augstākās izglītības tēmām. Apmeklēt semināru ir aicināts ikviens RSU studējošais – gan pirmkursnieks, gan cita studiju gada pārstāvis ar interesi par akadēmiskiem jautājumiem.

ras.jpg

RUDENS NAKTS TURNĪRI

Rudents Nakts turnīri ir nesen aizsākts četru vakaru projekts, kura laikā notiek dažāda veida komandas sporta spēles.
Turnīrā var piedalīties jebkurš RSU studējošais vai darbinieks, kā arī citu universitāšu pārstāvji.
Katrs vakars sākas pēc pulksten 22.00 un norisinās līdz 2.00 naktī.
Paralēli sporta spēlēm norisinās aktivitātes atsevišķās telpās dalībnieku brīvā laika aizpildīšanai starpspēļu laikā.
Rudens Nakts turnīri ir lieliska iespēja pavadīt darba dienas vakarus aktīvi atpūšoties un iepazīt jaunus cilvēkus.

rnt.jpg


Novembris

 
VALSTS SVĒTKU NEDĒĻA

Valsts svētku nedēļa ir patriotiskā noskaņā organizēts pasākums valsts svētku laikā ar mērķi kopīgi pavadīt Latvijai nozīmīgās svētku dienas, uzzināt ko vairāk par pagātnes notikumiem šajā laikā.

PADOMES VĒLĒŠANU NOSLĒGUMA PASĀKUMS

Noslēdzoties Padomes vēlēšanām katru gadu tiek apsveikti jaunie Padomes biedri, kā arī sumināti iepriekšējā gada Padomes un Valdes locekļi, un senatori.

PVNP.jpg


Decembris

ZIEMASSVĒTKU NEDĒĻA

 

78710745_2621447201227222_2113407798380331008_o.jpg

ZIEMASSVĒTKU BALLE

Ziemassvētku balle ir viens no RSU SP ievērojamākajiem pasākumiem, kura laikā gan studentiem, gan akadēmiskajam personālam ir iespēja gūt Ziemassvētku noskaņu, dejojot dzīvās mūzikas pavadījumā, piedaloties darbnīcās un iemūžinot vakaru foto stūrī.
Ikgadus balle tiek rīkota decembrī un tās apmeklētāju skaits ar sasniedz pat 2000.

76964114_2580629415309001_6595452750123761664_o.jpg