23. septembrī Arkādijas parkā norisinājās RSU pirmkursnieku iesvētības Fukši.

52403425742_26c29674e8_k.jpg

Uzsākoties mācību gadam klātienē, pie studentiem paredzētu pasākumu organizēšanas darbu turpina RSU Studējošo pašpārvalde (RSU SP). Viens no spilgtākajiem rudens pasākumiem bija RSU SP rīkotās pirmkursnieku iesvētības Fukši, kurā pulcējās ap 200 pirmā  gada studentu. Arī šogad, pēc tradīcijas, Fukši notika Arkādijas parka teritorijā. Šī gada tematika bija 2000 gadi, kas nozīmēja, ka organizatoriem un pirmkursniekiem bija jāpiemeklē šim gadu desmitam atbilstošs tērps.

Pulksten 15:00 dalībnieki ieradās uz reģistrāciju RSU Sporta klubā, kur notika arī pirmā aktivitāte – zumbas dejošana sporta kluba stāvlaukumā. Aktivitātei noslēdzoties, dalībnieki tika sadalīti 12 komandās, kurām paši izdomāja nosaukumus un zīmēja karogus. Tikmēr RSU SP aktīvisti ar guašu krāsām apgleznoja pirmkursnieku sejas. Kad komandām bija iecelts kapteinis un izdomāts sauklis, RSU SP aktīvista vadībā komanda tika vadīta Arkādijas parka virzienā, kur norisinājās pārējie izaicinājumi.

52403445847_38cd79a3f2_k.jpg

Laikā no 15:30 līdz 19:00,  komandas tika izvadātas pa 12 aktivitāšu stacijām. Stacijas iekļāva tādus uzdevumus kā nošļūkšana pa plēvi, kas nolaistīta ar ziepjūdeni, un uzskriešana atpakaļ augšā ar zivi rokā. Vēl citā stacijā bija jāapgriežas ap zemē iespraustu stieni 10 reizes, jāizskrien pāri noguldītām mašīnu riepām un jāapskrien ap konusiem. 3 no stacijām tika veidotas sadarbībā ar pasākuma sponsoriem “Ādažu Čipsi”, Rīgas tehniskās universitātes studējošo pašpārvaldi (RTU SP) un Aizsardzības akadēmiju.

Par katru no staciju uzdevumiem, komandām tika piešķirti punkti, kurus aktīvisti apkopoja, lai izvirzītu pirmās trīs uzvarētāj komandas. Pēc tā kā tika izietas visas stacijas, komandas tika sapulcētas vienā vietā, lai organizatori varētu paziņot uzvarētājus un apbalvot tos. Pēc apbalvošanas, organizatori dalībniekiem lika nostāties uz ceļiem un dot zvērestu RSU, atkārtojot zvēresta rullī rakstīto. Kad tika pabeigts zvērests, pirmkursniekiem bija dota iespēja atstāt savu parakstu uz ruļļa.

52404431693_9c89aaddad_k_1.jpg

52404367250_682ae5b695_k.jpg

Dienas daļai noslēdzoties, dalībnieki, kā arī pārējie RSU un citu universitāšu visu gadu studenti tika aicināti uz vakara daļas balli Tallinas kvartāla Angārā, pulksten 22:00.

"Fukši 2022" bildes