No 6. līdz 10. februārim Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde (turpmāk - RSU SP), sadarbībā ar RSU Ārzemju studenu asociāciju (turpmāk - ISA), īstenoja Integration Week pasākumus, kuru mērķis bija iepazīstināt universitātes latviešu un ārzemju studentus ar cits cita kultūrām, veidojot vienojošu sajūtu studentu vidū.

DSC03855.jpgverti.jpg

No 6. līdz 7. februārim RSU foajē norisinājās Darbnīcu dienas, kurās studenti no Āzijas valstīm, Itālijas, ASV, Portugāles, Irānas un Latvijas iepazīstināja interesentus ar savu kultūru, tās tradīcijām, vēsturi un citām savu valstu īpatnībām. Aktīvākie piedalījās arī uzdevumos, par kuru izpildi bija iespēja iegūt nelielas balviņas.

9. februārī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā norisinājās Nacionālā ēdienu un mūzikas diena, kurā 15 dalībnieki vakara gaitā gatavoja dažādu kultūru uzkodas, pamatēdienus un desertus, tikmēr klausoties hītus no visdažādākajām valstīm. Pēc ēdienu pagatavošanas, visi klātesošie ieturēja kopīgas vakariņas pie lielā galda, novērtējot katra pagatavoto.

davis un co.jpg

10. februāra vakarā latviešu un ārzemju studenti pulcējās RSU SP Studentu mājā Palasta ielā 3, kur piedalījās jautrās iepazīšanās aktivitātēs un sadalījās komandās, kas sastāvēja no dažādu kultūru pārstāvjiem, lai dotos orientēšanās spēlē Vecrīgā. Katrai no komandām nacās izstaigāt cauri 10 kontrolpunktiem, kuros viņi saskārās ar aizraujošiem izaicinājumiem - no puzles likšanas līdz pat latviešu dziesmu tulkošanas angļu valodā. Pēc kontrolpunktiem, dalībnieki vēlreiz pulcējās studentu mājā, kur tika pasniegtas pateicības balviņas. Visbeidzot studentiem bija iespēja uzkost, atpūsties un parunāties brīvā atmosfērā.