Pārlekt uz galveno saturu
Atskati
ISA

Internacionālā semināra "Breaking Barriers" atskats

BB web baneris.png

Šī gada 22. maijā norisinājās RSU SP rīkotais internacionālais seminārs "Breaking Barriers". Šogad semināra galvenais uzdevums bija ne tikai lauzt barjeras, veidojot draudzīgu atmosfēru gan latviešu, gan ārvalstu studējošajiem, bet arī diskutēt un rast kopīgus risinājumus tādām sociālām problēmām kā rasisms, seksisms, homofobisms, u.c.

Pielāgojoties attālinātajam studiju procesam, arī "Breaking Barriers" seminārs angļu valodā norisinājās tiešsaistē. Semināram pieteicās 30 RSU studējošie, kuri seminārā uzlaboja savas zināšanas par dažādām tēmām un iepazinās ar jauniem cilvēkiem. Kā arī nedēļā pirms semināra varēja piedalīties bingo "Travel the World".

Lai iepazītu viens otru tuvāk, dalībnieku pirmais uzdevums bija spēle, kuras laikā semināra dalībnieki uzdeva viens otram jautājumus un aizpildīja bingo lodziņus par attiecīgo cilvēku. Bingo laikā dalībnieki brīvi sarunājās un dalījās ar savām atbildēm.

Pēc bingo norisinājās Laumas Bilinskas lekcija par dažādu kultūru savstarpējo komunikāciju. Lekcijas noslēgumā dalībnieki dalījās ar savu pieredzi saistībā ar komunikāciju starp dažādu valstu piederīgajiem.

Tad norisinājās Julia Volonts vadītā interaktīvā "mākslas terapija", kuras laikā semināra dalībnieki savas sajūtas varēja paust radošā veidā uz baltas papīra lapas. Pēc terapijas dalībnieki dalījās ar savu pieredzi par sajūtām un notikumiem saistībā ar ceļošanu, vientulību, vēlmi atgriezties mājās u.c.

Liels paldies mūsu sponsoram - izdevniecībai "Jumava", kas palīdzēja izveidot pateicības dāvanas semināra lektoriem.

Pēc mazas pauzes dalībnieki tika aicināti uz "Confession session", kas iekļāva dažādas diskusijas, priekšlikumus, pieredžu apmaiņas par situācijām, kuras ir saistītas ar diskrimināciju. Šī aktivitāte bija īpaši nozīmīga, jo apskatītie situāciju apraksti tika balstīti uz iepriekš anonīmi iesūtītajām RSU studējošo un semināra dalībnieku pieredzēm.

Pēdējā semināra aktivitāte bija interaktīvā spēle "The perfect country", kur semināra dalībnieki tika sadalīti grupās kā dažādu nozaru ministrijas. Spēles mērķis bija ne tikai ar kopīgiem spēkiem izveidot prefektu valsti, bet arī iepazīt vienam otru tuvāk, lai sadarbotos un sasniegtu kopīgi izvirzīto mērķi.

Semināra noslēgumā dalībnieki varēja brīvā atmosfērā dalīties ar semināra laikā pieredzēto un turpināt vakaru spēlējot dažādas spēlēs.

BB pasākums.png

Internacionālā semināra "Breaking Barriers" kopbilde