Pārlekt uz galveno saturu
Lepojamies!
Atskati
Gada balva
Jubilejas
Studentiem

Pasniegta RSU Gada balva 2021

gada balva 21.jpg

2021. gada 23. aprīlī, atzīmējot Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes 28. dzimšanas dienu, notika ikgadējā Gada balvas "Zelta Pakavs" pasniegšanas ceremonija. Šogad Gada balva tika pasniegta vienpadsmit nominācijās. Pandēmijas ietekmē saskārāmies ar dažādiem risinājumiem, kas prasmīgi ļāva izveidot un pārveidot notikumus attālinātā formātā, tāpēc nominācija "Gada digitālais risinājums" tika pasniegta pirmo reizi.

Pirmo reizi RSU SP pastāvēšanas vēsturē ceremonija norisinājās attālināti un virtuāli pulcēja pašpārvaldes Padomi, Valdi, aktīvistus, vecbiedrus un universitātes vadību, kā arī viesus no citām pašpārvaldēm un sadarbības partneriem.

Gada izaugsme 2021 – studiju programmas "Medicīna" 1. studiju gada studente Elizabete Maija Liepa, liekot lietā savu apņēmība, drosmi un mīlestību pret organizāciju, trīs mēnešu laikā iemācījās to, kā strādā organizācija, kā tiek organizēti pasākumi un kā vadīt valdes virzienu, tādējādi kļūstot par lielisku RSU SP valdes locekli.

Gada pakavs 2021Studentu pētniecības un inovāciju granti. Mērķis ir finansiāli atbalstīt un motivēt RSU studējošos pētniecības veikšanai, tostarp uzņēmējspēju attīstīšanai un kvalifikācijas celšanai. Līdz šim RSU studentiem nav bijusi iespēja saņemt finansējumu, lai veiktu savus pētījumus un attīstītu idejas, tāpēc jau pirmajā uzsaukumā pieteicās 28 komandas ar saviem projektiem. Grantu ietvaros tika atbalstīti vairāki projekti, kas saņems finansējumu savu projektu attīstībai no RSU, RSU Stomatoloģijas institūta, RSU Biznesa inkubatora "B-Space" un RSU Studējošo pašpārvaldes.

Gada vecbiedrs 2021Liene Vaivode ir cilvēks, kurš mīl organizāciju ar sirdi un dvēseli vēl arvien, arī pēc studentijas beigām. 2018. gadā Liene bija ārlietu virziena vadītāja, vēlāk kandidēja uz priekšsēdētāja amatu un līdz pat šodienai nav bijis gadījumu, kad Liene atteiktu savu palīdzību.

Gada draugs 2021RSU Absolventu asociācija. Pagājušā gada laikā bija milzīgs palīgs projektā "Pētnieku akadēmija", jo bez tās projekts nebūtu izdevies tik veiksmīgs. Tāpat, neatsverama ir Absolventu asociācijas iesaiste Studentu pētniecības un inovāciju grantu izveidē. Sadarbība un viedokļu apmaiņa ir lieta, kas neizpaliek arī visu projektu un pasākumu starpposmos.

Gada atbalstītājs 2021RSU Stomatoloģijas institūts vienmēr iesaistījies gan studējošo apmācībā, pētniecībā, gan arī atbalstā. Šogad Stomatoloģijas institūts sniedza neatsveramu atbalstu studējošo pētniecībai, piešķirot ievērojamu finansējumu Studentu pētniecības un inovāciju grantu fondā, lai atbalstītu un veicinātu studējošo pētniecību un inovācijas stomatoloģijas nozarē, kā arī 2020. gadā tika izveidots jauns Studentu zinātniskais pulciņš - Stomatoloģijas SZP, kurš ļoti aktīvi sadarbojās ar Stomatoloģijas Institūtu gan teorētisko, gan praktisko sēžu organizēšanā.

Gada ķeza 2021Ārvalstnieku vakcinācija. Ķeza ar laimīgām beigām.Pagājušā gada beigās tika secināts, ka vakcinēt nav paredzēts ārvalstu studējošos, kas sastāda teju 25% veselības aprūpes jomas studējošo RSU, kas tāpat kā citi iesaistās klīniskajās apmācībās, dodas praksēs un satiek pacientus savā studiju procesā. Daudzviet RSU Erasmus+ mobilitātes programmās devušies studējošie no RSU tiek vakcinēti, tomēr Latvijā jautājums netika atbildēts. RSU SP sūtīja vēstuli Latvijas Republikas Veselības ministrijai, vaicājot par ārvalstu studējošo vakcināciju, taču atbilde netika saņemta.

Gada zinātniskais pulciņš 2021 Medicīnisko simulāciju pulciņš, kas 2020./2021. akadēmiskajā gadā savā darbībā spēris nozīmīgu soli uz priekšu. Tika novadītas 8 pulciņa sēdes, katrā sēdē piedaloties dažādiem viesmentori ar padziļinātam zināšanām medicīniskās simulācijas jomā. Sākotnēji sēde NMPD sertificētās efektu speciālistes vadībā tika plānota klātienē, taču nedēļu iepriekš epidemioloģisko apsvērumu dēļ visi klātienes pasākumi tika atcelti un īsā laika periodā sēde veiksmīgi tika pielāgota jaunajiem apstākļiem. Pulciņa biedriem bija iespēja darboties praktiski, pateicoties īpaši sagatavotiem un katram studentam izdalītiem komplektiem ar visiem nepieciešamajiem materiāliem. Par sēdi tika saņemtas labas atsauksmes no Zviedrijas medicīniskās simulācijas biedrības valdes priekšsēdētāja, kā arī sēde tika pieminēta RSU un „Delfi” ziņās. Pulciņš tika prezentēts arī NMPD vadībai un tika apspriesta un apsvērta turpmākā savstarpējā sadarbība.

Gada aktīvists 2021 – studiju programmas "Uzturs" 2. studiju gada studente Laima Kampa un viņas degsme par visu notiekošo likusi iesaistīties gan kā aktīvistam dažādos pasākumos, gan arī visiem neredzamos darbos, kas devusi lielu ieguldījumu RSU SP attīstībai. Paralēli studijām Laima aktīvi darbojas arī kā Latvijas Studentu apvienības domniece un RSU SP Padomes biedrs.

Gada iedvesma 2021 - studiju programmas "Medicīna" 4. studiju gada studente Anna Jete Gauja, kura sāka savas gaitas kā sociālā virziena vadītāja un turpināja kā RSU SP valdes priekšsēdētāja, sākot savu gadu ar lieliem mērķiem, cerībām, sapņiem un lietām, kuras vēlas realizēt. Līdz martam arī ceļš uz mērķiem tika veikts visai droši, sperot lielus soļus, tomēr 2020. gada marts ienesa lielas pārmaiņas ne tikai pasaulē un Latvijā, bet līdz ar to, protams, arī RSU SP. Pāris nedēļu laikā visi iepriekš veidotie sapņi un mērķi kļuva daudz vairāk nepiepildāmi un nerealizējami, taču Jete ne tikai pati nepadevās, bet neļāva to darīt ne savai valdei, ne padomei, ne visai organizācijai kopumā. Spēks, ar kādu tika vadīta organizācija pandēmijas laikā, bija neizmērojams. Jete spēja pielāgot visu notiekošo attālinātai norisei un bija cilvēks, kurš izveda organizāciju cauri gadam pandēmijas noskaņā, iedvesmojot gan sevi, gan citus tiekties uz augstāko.

Gada inovācija 2021Taureņa viļņos, Pavisam jauna ideja, dzimusi pērnās vasaras nogalē. Laivu brauciena idejas autori bija RTU ETF, kas vēlējās organizēt pasākumu kopīgi ar RSU SP. Pasākuma nosaukums tika izvēlēts zīmīgi, jo laivošanas vietas galapunkts bija RSU Sporta bāze "Taurene". Pasākuma pieprasījums bija milzīgs un visiem gribētājiem nebija iespējams pasākumu apmeklēt. Lai gan pašas laivošanas ilgums nebija liels, visas laivošanas trases garumā dalībniekus sagaidīja dažādi kontrolpunkti ar uzdevumiem, kuros tika krāti punkti, kā arī pāris uzdevumi uz vietas sporta bāzē, lai aktīvo noskaņu nezaudētu arī uz sauszemes. No ikviena dalībnieka bija dzirdams, ka nākamajā gadā nepieciešams pasākumu atkārtot, to veidojot pilnu divu dienu apmērā un aicinot pulkā vēl studentus no citām augstskolām.

Gada digitālais risinājums 2021 - MITC sagatavotās paciņas Medicīnas fakultātes 3. studiju gada klīnisko prasmju apguvei, kas sakarā ar jauno situāciju valstī un pasaulē meklēja risinājumus klinīskās prakses apguvei Medicīnas fakultātes studējošajiem. Ar MITC un RSU SP palīdzību operatīvi tika izveidotas paciņas ar vairākiem komplektiem, un tās tika nogādātas visiem Medicīnas fakultātes 3. studiju gada studentiem. Ar šo paciņu palīdzību tika pilnībā nodrošināta studiju kursa "Pirmsklīniskā prakse MITC" darbība un radošā veidā tika apgūtas visas nepieciešamās klīniskās prasmes pirms vasaras prakses, kas izvērtās par efektīvu risinājums studiju kursa apguvei, tāpēc arī šogad studenti saņēma savas paciņas un tās veiksmīgi izmantoja klīnisko prasmju apguvē.

Skatītāji pasākumam varēja sekot līdz tiešraidē, kuru nodrošināja "Tiešraides.lv", platformās Facebook un YouTube. Kā īpašais viesis nominantus un viesus priecēja Miks Dukurs, savukārt, tradicionālo RSU SP himnu "Tikai Tā" izpildīja trīs mūziķi - Annamarija Pumpura (flīģelis), Niklāvs Alpe (kahons) un Roberts Eihe (ģitāra, vokāls). Līdzīgi kā citos gados, balvas nominantiem izveidoja Haralds Gerts.

Vēlamies teikt arī milzīgu paldies mūsu brīnišķīgajiem sponsoriem: "Z/S Kotiņi" par dāvanu kastēm, Olimpiskajam Centram "Rēzekne" par sertifikātiem uz āra peldbaseina apmeklējumu un nakti divvietīgā numuriņā ar brokastīm RESTART viesnīcā, Dainai Einbergai par individuālām konsultācijām personīgās izaugsmes veicināšanai, "LifeTree" par dāvanu sertifikātiem, "Silmachy" par šampūnziepēm, kā arī ziepēm ķermenim, "Offito craft" par ādas izstrādājumiem, Latgales Vēstniecībai "GORS" par prezentmateriāliem, "Skrīveru saldumi" par saldumu komplektiem, "Nela Gems", "Omniva" par piegāžu nodrošināšanu, "Mansards" par grāmatām, "Balta Eko" par personalizētajām pierakstu grāmatām, "Garage Vīna bārs" par dzērieniem, "PaperSeal" par dāvanu kastēm, "Metro" par kahona nomu, "Fiqsy" par pārvadājuma nodrošināšanu, "Latvijas finieris" par finiera saplākšņiem skatuves dizainam un "Knots For Happiness" par mezglotajiem piekariņiem.