Šī gada 19. un 20. augustā norisinājās Pirmkursnieku seminārs “ZGI”, kas pulcēja topošos studentus no visām Rīgas Stradiņa universitātes fakultātēm.

Kā jau katru gadu saīsinājums “ZGI” atšifrējams citādāk, un šogad tā atšifrējums bija “Zvaigžņu grandiozais iznāciens”! Šogad semināra galvenā tēma, kā noprotams pēc nosaukuma, bija Holivuda, kā arī viss par un ap filmām.

Pirmo dienu dalībnieki iesāka ar reģistrāciju un klausoties semināra atklāšanas runu no Rīgas Stradiņa universitātes Rektora Aigara Pētersona un Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētajas Elizabetes Maijas Liepas. Pēc semināra atklāšanas runas dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar universitātes vidi klausoties ikgadējā ZGI lektora Daniila Žukova lekciju par studijām, universitāti un viņa pieredzi tajā, kā arī uzzināt vairāk par inovācijām un izaugsmi no vieslektora Ingmāra Pūķa, TET viceprezidenta IT un attīstības jomā.

Starp lekcijām pirmuksnieki cits citu iepazina tuvāk caur dažādām aktivitātēm, diskusijām un iepazīšanās spēlēm neformālā gaisotnē. Pēc lekcijām dalībnieki tika izglītoti par studiju procesu, universitātes vidi un guva ieskatu savā turpmākajā universitātes dzīvē fakultāšu stāstos, kur prezentācijas par universitāti un savu fakultāti sniedza vecāko gadu studenti. Vēlāk sekoja orientēšanās pa RSU teritoriju, lai studentiem rastos izpratne par dažādu studentu dzīvē nozīmīgām vietām, piemēram, Studējošo pašpārvaldes biroja, bibliotēkas, izvietojumu universitātē. Diena tika noslēgta ar piedzīvojumiem pilnu nakts trasi, kuras beigās bija iepēja prezentēt savus ar Holivudu saistītos tērpus.

Otro dienu dalībnieki ieskandināja ar mūziku un izvingrošanos, organizatoru vadībā, kam sekoja izglītojoši pieredzes stāsti, atpūta, fiziskas aktivitātes un informatīva lekcija par RSU SP. Pasākums, kā katru gadu, noslēdzās ar komandu un dalībnieku apbalvošanu, kur pirmo vietu ieņēma komanda “Cilvēks Lāpa”, savukārt otrā vieta tika piešķirta “Melnajai Pantērai”, bet trešā - “Halkam”. Par labākajiem nakts tērpiem tika atzīta Bārbija uz skrituļslidām, Edvards Šķērrocis un Valters Vaits.

Liels paldies visiem dalībniekiem par aktīvo iesaisti, fantastiskajiem tērpiem un pozitīvo atmosfēru!

Vēlamies teikt arī lielu un sirsnīgu PALDIES mūsu mīļajiem sponsoriem: Merrild Baltics par gardo kafiju, Cannelle par dažādām smalkmaizītēm, Domino par pusdienu picām, Alpro par dažādiem augu pieniem, Ķelmēni par maizēm, ILGZEEM par dzērieniem, Actimel un ACTIVIA par jogurtiem un jogurta dzērieniem, OYAKATA par somām, piekariņiem un nūdelēm, Ādažu Čipsi par kraušķīgajām uzkodām un čipsiem, Pergale par gardajiem cepumiem Pētergailis, Smalkais muslis par kuponiem uzvarētāju komandām, Cinevilla, Rāmkalni, Siguldas Zoo un K-suns par ieejas biļetēm, Ceļmalītes par lūpu balzāmiem, Balts paper par plānotājiem lektoriem un Saules sveces par svecēm lektoriem!