Aprīlī divu nedēļu garumā, no 02.04. līdz 12.04. norisinājās RSU SP projekts “Zaļš”. Tajā tika īstenotas lekcijas un darbnīcas, kas veicina videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku dzīvesveidu, kā arī, aicina studentus rūpēties par savu fizisko un mentālo veselību.

Projektu atklāja Jeļena Zemņicka no Latvijas Zaļā punkta. Viņa sniedza interesantu lekciju par atkritumu šķirošanu, daudzuma samazināšanu un arī pastāstīja par skarbo patiesību - kur nonāk liela daļa attīstīto valstu atkritumu. Pačukstēšu atbildi - tā tiek nosūtīta uz Āfrikas mazāk attīstītajām valstīm, kur daudzi iedzīvotāji šajos atkritumos meklē iztiku, taču daudzi saslimst no tajos esošajām toksiskajām vielām.

Pirmās nedēļas turpinājumā sekoja divas lieliskas darbnīcas - pudeļu maisiņu taisīšana trešdienā un garšaugu audzēšana piektdienā.

Otrā nedēļa iesākās ar aizraujošu lekciju par zaļo enerģiju no Toma Lāča un Lienes Sanžerevskas no “Elektrum”. Viņi stāstīja par energoefektivitāti un ikdienas mazo izvēļu ietekmi uz “lielo bildi”, kā arī izglītoja par to kādas izvēles ir draudzīgākas gan dabai, gan pašiem. Pie tam, viņi prata arī uzjautrināt un iesaistīt klausītājus. Pēc lekcijas norisinājās tējas maisiņu taisīšanas darbnīca, kurā tika baudīti gardumi no “Gardumuti”, “Cannelle” beķerejas un beziepakojuma veikala “Zaļais kalns”.

Darbnīcas mērķis bija vērst uzmanību uz to, ka pat tādās mazās ikdienas lietās kā tējas maisiņi, mēdz būt plastmasa, kas tiem neļauj bioloģiski noārdīties dabā.

Otrās nedēļas turpinājumā ar savām bagātīgajām zināšanām dalījās DCH studijas dibinātājs un treneris Ralfs Upmanis. Viņš deva savu aizraujošo skatījumu uz fizisko veselību un kāpēc mēs vispār sportojam, to visu papildinot ar interesantiem un izklaidējošiem pieredzes stāstiem.

Projekta laikā tika īstenoti divi konkursiņi, kuros studenti varēja laimēt mūsu sponsoru sarūpētu dāvaniņu. Liels paldies ikvienam lekciju, darbnīcu un konkursiņu dalībniekam, kā arī projekta organizatoriem! Bez jums tas nebūtu izdevies!

Vēlamies arī vēlreiz pateikt lielu paldies mūsu sponoriem: dārzniecības veikalam “I.K. Ķirbīts” par sēklām un zemi garšaugu darbnīcai, “Gardu Muti” par gardajiem zelteru dzērieniem, “Marence” par roku kremiem un dūņu ziepēm, “Robert's Books” par dāvanu kartēm, “Nature gift” par dižbrūkleņu medu, “MyFitness” par sporta zāles kuponiem, “Spirulina Nord” par spirulīnas sīrupu, “Cannelle Bakery” par biezpiena bumbiņām un “Krippu” krekeriem, “Zaļais Kalns” par wasabi rīsu kraukšķiem.

Bildes piejamas RSU SP Flickr kontā: https://www.flickr.com/photos/rsusp/i !