Pārlekt uz galveno saturu
Zinātne
Zinātnes aktualitātes
Atskati
Pētniecība

Noslēgusies Rīgas Stradiņa universitātes International Studentu konference 2024

Šī gada 21. un 22. martā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) telpās norisinājās ikgadējā Studējošo pašpārvaldes (SP) rīkotā Internacionālā Studentu konference (ISC). Konference šogad norisinājās jau 10. gadu. ISC dod iespēju bakalaura un maģistra līmeņa studentiem aizstāvēt savus zinātniskos darbus starptautiskas žūrijas priekšā, kā arī sacensties par vērtīgām balvām. Šogad koferences žūrijai izvērtēšanai tika iesniegts 381 darbs no studentiem 17 dažādās valstīs.

Kā jau katru gadu, konference iesākās ar atklāšanas ceremoniju. Šogad runas tajā teica konferences organizatoru komandas vadītāja Līga Pūsepa, RSU rektors, Prof. Aigars Pētersons, RSU prorektors, Assoc. Prof. Dins Šmits un Veselības ministrs, Dr. Hosams Abu Meri. Kā keynote runātāji šogad uzstājās Prof. Flemmings Dela ar runu par fiziskās aktivitātes nozīmi 2. tipa diabēta ārstēšanā un MSc Mihails Kozlovs ar runu par Eiropas Revīzijas palātu un pārskatāmības nodrošināšanu Eiropas Savienībā.

Pirmajā konferences dienā tika aizvadīta plenārsēde par Eiropas valstu nepieciešamajām darbībām, lai mazinātu klimata pārmaiņas. Notika 12 orālās sekcijas, kurās studenti aizstāvēja savus zinātniskos darbus, kā arī 9 case report un 3 poster sekcijas. Paralēli sekcijām RSU MITC telpās norisinājās dažādas darbnīcas, kur studentiem tika dota iespēja apgūt un attīstīt savas praktiskās iemaņas medicīnā. Vēl pirmajā konferences dienā norisinājās Kalve coffee darbnīca ar kafijas degustācijām, kā arī ekskursija Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Pirmā konferences diena noslēdzās ar Clinical Case competition, kurā vairākas studentu komandas 3 kārtās demonstrēja savas prasmes, diagnozēja pacientus un finālā veica reanimācijas simulāciju.

Konferences otrā diena tika iesākta ar jogas klasi interesentiem. Dienas sākumā tika aizvadītas 4 poster, 2 case report un 7 orālās sekcijas. Paralēli norisinājās arī plenārsēde par militāro medicīnu un mākslīgā intelekta pielietojumu tajā. Pēc plenārsēdes bija iespējams apmeklēt DataMed pārstāvja Kaspara Grosu sniegto lekciju par MI izmantošanu veselības aprūpē. Paralēli šai lekcijai norisinājās case report fināli, kur tika noskaidroti labākie zinātniskie darbi šajā konferencē no case report kategorijas. Visas dienas garumā arī MITC telpās turpināja norisināties dažādas darbnīcas. No 15.00 līdz 18.00 norisinājās orālo sekciju fināls (Grand Prix), kurā tika noskaidroti labākie no darbiem, kas šogad iesniegti konferencē izvērtēšanai.

Konference tika aizvadīta ar noslēguma ceremoniju, kurā šogad uzstājās Chris Noah. Tika apbalvoti dažādu sekciju uzvarētāji, kā arī Grand Prix uzvarētāji. Šogad Grand Prix apbalvotās vietas tika piešķirtas: Ennatai Viļumai (1.vieta), Maksimam Trišinam (2.vieta) un Jekaterinai Kozačenko (3.vieta).

Sakām paldies konferences sponsoriem - Egīla Gulbja Laboratorijai, Repharm (VCA Poliklīnikai, Centrālā Laboratorijai, Mēness aptiekai), Olimpia, DataMed, Doctus, Latvijas Kardiologu biedrībai, Cēsu Klīnikai, Elsa, Swedbank, RSU Absolventu asociācijai, Latvijas Pediatru asociācijai, Latvijas veselības aprūpes vadības speciālistu asociācijai, Latviešu Ārstu un Zobārstu Apvienībai, Latvijas Ķirurgu Asociācijai, Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijai, Latvian Institute of International Affairs, Latvijas Arodslimību Ārstu Biedrībai, Baltic Journal of CLINICAL MEDICINE and RESEARCH, Nākotnes atbalsta fondam, Compendium medicine, ARDE line, Medicīnas apgādam, 885, IR, OYAKATA, Actimel, Dzintars, KALVE Coffee, Ahmad tea, Aston Hotel Riga, Ādažu Čipsi, AXA, MyFitness.