Zinātne
Zinātnes aktualitātes

Science Month 2021 atskats

ZM - web.png

"Science Month" norisinājās visa oktobra garumā, aizpildot šo mēnesi ar visdažādākajiem pasākumiem. Netrūka gan izglītojošas un informatīvas aktivitātes, gan saliedējošas, radošas un uz socializēšanos vērstas, kuras ietvēra arī sacensību elementus.

Oktobra sākumā sadarbībā ar RSU ISA  tika organizēts "Science Job Fair". Šajā pasākumā 15 katedras un zinātniskās laboratorijas, izmantojot interviju formātu, iepazīstināja gan vietējos, gan ārvalstu studējošos ar pētniecības iespējām, aktualitātēm, pašreizējo darba tirgu un iespējām tajā konkurēt. Intervijas bija pieejamas gan angļu, gan latviešu valodā.

Tam sekoja 13. novembra pasākums "Artificial Intelligence 101", kas sniedza ieskatu par vienu no straujāk augošajām nozarēm – mākslīgo intelektu. Pasākuma laikā visiem interesantiem tika sniegta vērtīga informācija par mākslīgā intelekta darbības principiem, straujo progresu pasaulē un nākotnes potenciālu. Pasākumā tika sniegts priekšstats arī par to, kā šīs zināšanas var tikt pielietotas ikkatra studējošā mācību procesā, kā arī vēlāk - profesionālajā karjerā.

Sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu norisinājās viens no aizraujošākajiem mēneša pasākumiem –  "Science month" hakatons. Hakatona dalībnieku uzdevums bija 24 stundu laikā attīstīt ideju, identificēt izaicinājumus un rast tiem risinājumus par izvirzīto problēmsituāciju. Šogad piedāvājumā bija plašas tēmu iespējas - sākot no elektroauto uzlādes staciju risinājumiem un saules paneļu izsekošanas sistēmām, līdz pat slimību diagnostikas metožu uzlabojumiem un ārstniecības pakalpojumu pieejamībai. Tāpat, dalībnieki sacentās par galveno balvu - 1000 eiro. Pieteikties varēja gan ar komandās, gan individuāli.

Visbeidzot oktobris tika noslēgts ar paneļdiskusiju "Kāpēc ticēt zinātnei?" un jaunuzņēmēju Expo. Pasākums tika organizēts sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldi, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu un Eiropas Savienības māju. Sabiedrībā pazīstamas un dažādās jomās strādājošas personības moderēja paneļdiskusiju, izsakot savu viedokli par zinātni un pamatoja savu uzticību tai.

Tika izvērstas diskusijas par Latvijas iedzīvotāju izpratni un attieksmi pret zinātnisko darbību un pētījumiem. Pārrunātas mediju tendences attiecībā uz pētniecību, viltus ziņu problēmas, politikas spēks zinātnes attīstībā un uzticības veicināšanā.

Ikvienam interesentam tika sniegta iespēja diskutēt un paplašināt savu redzesloku, balstoties uz speciālistu zināšanām un viedokļiem. Paldies fantastiskajiem paneļdiskusijas dalībniekiem: Lienei Ņikitinai-Zaķei (RSU Zinātnes departamenta direktore), Gatim Bažbaueram (RTU Zinātņu prorektora vietnieks), Vjačeslavam Dombrovskim  (Saeimas deputāts, bijušais Latvijas ekonomikas un izglītības un zinātnes ministrs), Ingum Bērziņam (AS “DELFI” valdes loceklis, delfi.lv galvenais redaktors) un Mārtiņam Zemītim (Eiropas Komisijas pārstāvis Latvijā kā ekonomikas padomnieks).

kopbilde.jpg

Paldies ikvienam, kurš palīdzēja aizvadīt ar zināšanām bagātu mēnesi!