Zinātnes aktualitātes
Olimpiādes

Noslēgusies Starptautiskā anatomijas olimpiāde

web-banner-1480x500px.jpg

13. maijā norisinājās Starptautiskā anatomijas olimpiāde, kurā piedalījās pirmā gada Medicīnas fakultātes studenti no dažādām pasaules valstīm. Šī gada tēma bija maģiskās noskaņās - "Chamber of Secrets" jeb "Noslēpumu kambaris" no Harija Potera grāmatu un filmu sērijas, jo, tāpat kā viņa pasaule, anatomija ir pilna ar noslēpumiem. Sākot no sirds ritma un beidzot ar smadzeņu darbību - viss anatomijā ir maģisks.

Šogad anatomijas olimpiāde atzīmēja 18. gadadienu un jau otro gadu tika organizēta Zoom platformā. Kopā piedalījās 9 komandas – piecas no Rīgas Stradiņa universitātes (Latvija), no kurām pirmo reizi olimpiādes vēsturē viena komanda sastāvēja no individuāla pieteikuma, taču pārējās komandas bija - viena no Tartu Universitātes (Igaunija), viena no Azerbaidžānas Medicīnas universitātes, viena no Mongolijas Nacionālās medicīnas zinātņu universitātes un viena no Shaheen akadēmijas (Bangladeša).

Olimpiādes laikā aizraujošos un atraktīvos uzdevumos tika pārbaudītas ne tikai teorētiskās, bet arī praktiskās anatomijas zināšanas. Atklāšanas ceremonijas laikā 7 komandas iepazīstināja ar savu mājasdarbu – reklāmu par kādu anatomisku struktūru, tāpat kā to darīja pārdevēji no Diagon alley. Par labāko mājasdarbu pēc Facebook balsošanas tika atzīta RSU internacionālo studentu komandas "BoneAppetit" video par galvas smadzeņu runas centriem. Pēc tam komandas veica teorētisko testu, tam sekoja 8 praktiskie uzdevumi, kas iekļāva struktūru atpazīšanu uz cadaver, elkoņa locītavas zīmēšanu, struktūru patoloģiju raksturošanu, CT izmeklējuma (datortomogrāfija) analizēšanu un citus uzdevumus.

Olimpiādes dalībnieki atzina, ka šis pasākums bija emocijām bagāts, un tā laikā tika iegūta vērtīga pieredze un sniegta iespēja iepazīt medicīnas studentus no dažādām pasaules valstīm, kā arī tika papildinātas un iegūtas jaunas zināšanas anatomijā. Kā jau īstā noslēpumu kambarī pienākas, arī olimpiādes rezultāts bija pārsteidzošs – uzvarēja Rīgas Stradiņa universitātes pirmā individuālo pieteikumu komanda "The Half Blood Doctors".

Starptautiskās anatomijas olimpiādes 2021 uzvarētāji:

• I vieta - "The Half Blood Doctors" (Rīgas Stradiņa universitāte);
  • II vieta - "Femoral Support" (Tartu Universitāte) un "BoneAppetit" (Rīgas Stradiņa universitāte);
  • III vieta - "No Dolores" (Rīgas Stradiņa universitāte);

Labākā kostīma balvu saņēma komanda "Wasabi" (Rīgas Stradiņa universitāte).

AO_21_1.png

AO_21_2.png