RSU ISC ir Internacionālā Studentu konference veselības un sociālajās zinātnēs, ko organizē Rīgas Stradiņa Universitātes studenti. Konferences mērķis ir veicināt studentus veikt pētījumus, paplašināt savu prasmju kopumu, tikties ar citu valstu studentu pētniekiem un vienkārši izbaudīt laiku. Šī būs jau 9. reize, kopš RSU ISC notiek starptautiskā formātā, uzņemot citu valstu studentus. Šogad RSU ISC notiks 2023. gada 27. un 28. martā, un tā būs daļa no pētījumu nedēļas 2023, kas ir viens no lielākajiem zinātnes notikumiem Ziemeļeiropā. Katru gadu mūsu konferencei pievienojas vairāk nekā 3000 dalībnieku no vismaz 35 valstīm.

Picture1_0.jpg

Neskatoties uz iespēju trūkumu veikt pētījumus Covid-19 pandēmijas dēļ, studentu pētījumus apturēt nevar un pērn bija iesniegti un prezentēti vairāk nekā 300 abstrakti. Turklāt pagājušā gada konferencē daudzas plenārsēdes un keynote lekcijas vadīja vairāki profesionāļi, piemēram, Tomass Pildegovičs (Ph. D. Kandidāts Kembridžas Universitātes politikas un starptautisko studiju katedrā), Jānis Kloviņš ( Latvijas Biomediciņas pētījumu un studiju centra direktors) un daudzi citi.

Studenti ar savu pētniecisko darbu varēs piedalīties kādā no 19 veselības zinātnes, 4 sociālo zinātņu sekcijā, kā arī 4 gadījumu ziņojumu sekcijām mutvārdu, plakātu prezentācijām. Turkāt šogad būs 2 jaunas sekcijas - vispārējā prakse un ģimenes medicīna, primārā un paliatīvā aprūpe; digitālā medicīna, medicīniskās simulācijas. Vēl viena laba ziņa ir tā, ka šogad aktīvie dalībnieki savus darbus varēs prezentēt tikai klātienē. Taču pasīvie dalībnieki varēs pievienoties gan klātienē, gan attālināti.

Bez konferences darbosies vairāk nekā 15 darbnīcas, kurās varēs izmēģināt jaunas lietas un pilnveidot savas prasmes, pārsteidzoši keynote vadītāji, plenārsēdes, sociālā programma ar ekskursijām, pasākumiem. Neaizmirstiet podkāstus, mock-trial un daudz ko citu. Tik daudz ko redzēt un darīt ārpus zinātnes, lai varētu sadraudzēties, atpūsties starp smagu darbu un radīt jaunas atmiņas ar RSU ISC!

Neaizmirsti mums pievienoties un atceries - zinātne ir bezgalīga!