Pārlekt uz galveno saturu
Gada balva

RSU SP Gada balva "Zelta pakavs" 2022

52037210599_947e83aaea_c_0.jpg

Šī gada 22. aprīlī, atzīmējot RSU SP 29 dzimšanas dienu, norisinājās ikgadējā RSU SP Gada balvas "Zelta pakavs" ceremonija.  Šogad tika svinīgi sveikti un godināti 11 nozīmīgākie un krāšņākie notikumi, cilvēki un organizācijas, kas iepriekšējā gadā snieguši patiesi lielu vērtību RSU SP attīstībā! 

Pēc gada pauzes, šī gada RSU SP Gada balvas svinīgā ceremonija norisinājās greznā klātienes pasākumā vietā "Fantadroms", pulcējot RSU SP Padomes biedrus Valdes locekļus, aktīvistus, vecbiedrus, universitātes vadības pārstāvjus, kā arī viesus no citām pašpārvaldēm un sadarbības partneriem. 

52036949261_66074b7ffb_w.jpg

Gada pakavs 2022Izmaiņas nolikumā "Par Rīgas Stradiņa universitātes studiju maksas atlaidēm" un studiju maksas atlaižu gradācijas ieviešana

RSU SP un studējošo iniciatīvas virzīti, sociālo zinātņu fakultāšu studējošie un RSU SP pārstāvji, iesaistoties aktīvās diskusijās un viedokļa paušanā, pieņēma, ka sociālo zinātņu fakultāšu studējošo piešķiramās studiju maksas atlaides ir nepieciešams gradēt. Izmaiņas nodrošina studiju maksas atlaides saņemšanas iespēju gan 100%, gan arī mazākos apmēros, sniedzot iespēju lielākam studējošo skaitam pretendēt uz atbalstu studiju maksas segšanā. 

Gada izaugsme 2022 – studiju programmas "Medicīna" 2. studiju gada studente Alise Antuanete Sniķere

Iesaistoties RSU SP kopš savām pirmajām studiju dienām, ik mirkli spēra drosmīgus un iedvesmojošus soļus uz priekšu, iesaistoties kā aktīvists, turpinot kā lieliska projektu vadītāja un galu galā Zinātnes virziena vadītāja. No zinātnes entuziasta līdz pat lieliskam Zinātnes virziena vadītājam – tāds ir stāvais Antuanetes ceļš pa studējošo pašpārvaldes kāpnēm.

Gada iedvesma 2022 – studiju programmas "Fizioterapija" 2. studiju gada studente Ance Mistre 

Izstarojot savu nerimstošo enerģiju un labestību, ikvienu apkārtējo cilvēku iedrošina iesaistīties darīt vairāk, sevi izaicinot un pilnveidojot RSU SP. Parādot arī savus drosmīgos soļus pretī izaugsmei un izstarojot savu patiesumu, Ance iedvesmo gan pirmkursniekus, gan pašpārvaldes kolēģus!  

Gada vecbiedrs 2022Artūrs Kaļva

Artūrs Kaļva ir RSU SP patriots un cilvēks, pie kura vērsties, kad ir nepieciešams kāds patiesi vērtīgs, nozīmīgs viedoklis vai pieredzes stāsts. Artūra ceļš RSU SP ir visai bagāts – domnieks, RSU SP Sociālā virziena vadītājs, 2015. gada RSU SP valdes priekšsēdētājs un šobrīd jau Absolventu asociācijas pārstāvis. Lai vai cik gadi ir pagājuši, Artūrs vienmēr ir tepat blakus un ir gatavs mums palīdzēt! 

Gada draugs 2022IT departaments 

Sākoties studijām attālināti, RSU Informāciju tehnoloģiju departaments bija viens no dzirdētākajiem salikumiem ikviena studējošā ikdienā. Kļūdas programmās, atjauninājumi un uzlabojumi, IT jautājumi un vēl, un vēl. IT departamenta kolēģi ir draudzīgi atbildējuši uz studējošo palīgā saucieniem, mierīgā veidā atrisinot jebkuru problēmu ar viena zvana palīdzību. Vēlam arī turpmāk saglabāt tik pat mierīgu garu un vēlmi palīdzēt studējošajiem brīžos, kad mums to visvairāk vajag!

Gada atbalstītājs 2022 – veselības aprūpes kompānija Roche Latvia

Roche Latvia ir uz zinātni fokusēta veselības aprūpes nozare, apvienojot spēcīgu pozīciju farmācijas un diagnostikas jomā. Roche Latvia ir bijis uzticams atbalstītājs un palīgs RSU International Student Conference 2022 tapšanā, atbalstot konferenci ne tikai finansiāli, bet arī palīdzot veidot kvalitatīvas paneļdiskusijas, kas saistītas ar digitalizāciju veselības aprūpē un personalizētu veselības aprūpi. Kompānijas pārstāvji labprātīgi iesaistījās arī RSU ISC 22 Talks – raidierakstu veidošanā par tādu sabiedrībā, veselības aprūpē un zinātnē nozīmīgu jautājumu kā sekundāra datu izmantošana. Veiksmīga un vērtīga sadarbība, kuru nākotnē tikai stiprināt un stiprināt!  

Gada zinātniskais pulciņš 2022Ķirurģijas zinātniskais pulciņš

2021./2022. akadēmiskajā gadā ir sniedzis un vēl joprojām sniedz iespēju ikvienam biedram vai apmeklētājam piedalīties starpdisciplinārās teorētiskajās sēdēs, daudzveidīgajās praktiskajās sēdēs. Akadēmiskā gada sākumā katram biedram tika sagatavots šūšanas komplekts ar instrumentiem, kas sniedza iespēju trenēt praktiskās iemaņas arī attālināti. Ir norisinājušās 2 praktiskās kopsēdes ar ārvalstu ķirurģijas studentu pulciņu, kā arī praktiskā sēde Aiwa klīnikā. Pulciņš ir paspējis piedalījies JMA, izglītojot 170 topošos mediķus un organizējis 2 darbnīcas RSU ISC ietvaros. Ķirurģijas SZP biedri un apmeklētāji ir izstrādājuši aptuveni 35 pētījumus šī gada ietvaros, bet gads vēl nav beidzies.

Gada inovācija 2022Psiholoģiskais atbalsts

Attālinātās studijas un izmainītā ikdiena viennozīmīgi ietekmēja studējošo psiholoģisko stāvokli. Lai sniegtu palīdzību, RSU Karjeras centrs visa gada garumā piedāvāja iespēju vērsties pēc atbalsta un saņemt psihologa konsultācijas katram studējošajam bez maksas konkrētā apjomā. Studējošie tika motivēti turpināt tiekties pēc mērķiem, būt elastīgiem dažādās situācijās, tika risināti ar studiju izvēli saistītie jautājumi, sarežģījumi un grūtības. Pēc atbalsta 2021. gada laikā vērsās vairāk nekā 100 studējošo, un šis atbalsts kļūst arvien pieprasītāks! Ceram, ka arī turpmāk šī inovācija kalpos par iemeslu augt un attīstīties, lai vēl vairāk atbalstītu gan studējošos, gan docētājus ikdienā, kad tas ir visvairāk nepieciešams!

Gada aktīvists 2022 – studiju programmas "Medicīna" 2. studiju gada studente Anna Niedra 

Anna Niedra ir bijusi daļa no gandrīz ikviena RSU SP 2021. gada pasākuma. Ar savu enerģiju spējot piepildīt telpu, sniedz palīdzību, neko neprasot pretī un vienmēr ir gatava dalīties ar noderīgām idejām. Anna patiesi ir pievienotā vērtība RSU SP!

Gada ķeza 2022 Klātienes studiju atsākšanās rudens semestrī

2021. gada rudens semestri ikviens studējošais gaidīja ar lielu nepacietību, jo palielinājās cerība atkal atsākt pilnīgas klātienes vai vismaz hibrīdvarianta studijas. Ņemot vērā apstākļus, epidemioloģiski drošu apstākļu nodrošināšana bija prioritāte, tādēļ klātienes studijas lielai daļai studentu palika tikai kā cerība. Lai gan universitāte ļoti veiksmīgi pielāgojās situācijai, kad bija nepieciešams īsā laika periodā pāriet uz attālināto studiju procesu, atgriešanās klātienē nāca ar lielām neskaidrībām un jautājumiem par studiju procesa formātu.

Gada gliemezis 2022Rehabilitācijas fakultātes pasažieru vilciena atlaides

2019. gadā radās ideja par to, ka Rehabilitācijas fakultātes studējošajiem nepieciešams nodrošināt vilciena atlaides, lai brauktu uz Jūrmalu prakses ietvaros, kas atvieglotu studējošo ikdienu un tas būtu izdevīgi arī AS Pasažieru vilciens lielā braucēju skaita dēļ. Šo darbu aizsāka tā brīža RSU SP valdes priekšsēdētājs, pēc tam to pārņēma 2020. gada ārlietu virziena pārstāvis. Gan pandēmijas, gan citu iemeslu dēļ darbs apstājās. Savukārt 2021. gada ārlietu virziena vadītājs iesaistīja arī Latvijas Studentu apvienību un sadarbības organizācijas. Arī šobrīd darbs nav paveikts, lai gan lēnām virzās uz priekšu, taču apstājas tur, kur nevajadzētu. Cerēsim, ka šis būs kā atspēriena punkts, lai beidzot izcīnītu nepieciešamo!

52037210599_947e83aaea_c.jpg

52055611965_2a1da40dfd_w.jpg

Nominantus un viesus ceremonijas laikā mūzikas skaņās pavadīja vairāki skatuves mākslinieki – klausītājus ar savu skanīgo un dūmakaino balsi priecēja JL KALMANN, samtainā balss skanējumā un harmoniskā kokles spēlē mūs ieveda koklētāja Liene Dzilna,

savukārt tradicionālo RSU SP himnu "Tikai Tā" izpildīja grupa "Mēneša darbinieks" un nominācijas "Gada aktīvists" ieguvēja Anna Niedra

Paldies Haraldam Gertam, kurš jau 5. gadu veido mūsu īpašās balvas nominantiem!

Vēlamies teikt arī lielu un sirsnīgu PALDIES mūsu mīļajiem sponsoriem: Aģentūra smalkais stils par galdautiem un salvetēm, Ausmeņa kebabs par dāvanu kartēm, Latvijas Roze par skaistajiem ziedu pušķiem, Fotogrāfijas muzejs par brīvbiļetēm, Dekoratīvās mākslas muzejs par brīvbiļetēm, VAIG par dāvanu kartēm, Klerr par eleganto vakara vadītājas kleitu, Mansards par grāmatām, Nutriboom par auksti kaltēto augļu un ogu paciņām, Drifta halle par dāvanu kartēm, VR gaming par dāvanu kartēm, River cruises par dāvanu kartēm, Konditoreja Rūberts par gardiem eklēriem un Comedy Latvia par ielūgumiem uz stāvizrādēm!

52037510240_34ef61e18c_5k.jpg

52055611965_2a1da40dfd_w_0.jpg

52055156503_6344641cfd_k.jpg

52054098897_91c64c078c_c.jpg

52037510885_fafa10c2b9_c.jpg