Starptautiskā sadarbība

19. un 20. maijā norisinājās Starptautiskā anatomijas olimpiāde, kurā piedalījās pirmā gada Medicīnas fakultātes studenti.

Šī gada olimpiādes tematikas centrā bija pasaulslavenais detektīvs Šerloks Holmss, kas ir britu rakstnieka Artura Konana Doila radīts romānu un stāstu tēls.

Pēc divu gadu pārtraukuma olimpiāde atkal norisinājās klātienē, Anatomijas un antropoloģijas institūtā. Kurā kopā piedalījās 9 komandas no Rīgas Stradiņa universitātes.

23DBDD04-0D76-49E9-BAE1-1B868FE8543E.jpeg

Olimpiādes laikā aizraujošos un atraktīvos uzdevumos tika pārbaudītas ne tikai anatomijas teorētiskās, bet arī praktiskās zināšanas. Pirmajā dienā notika atklāšanas ceremonija, kuras laikā komandas iepazīstināja ar savu veidoto mājasdarbu par acu slimībām, jo Arturs Konans Doils, paralēli romānu rakstīšanai, izmācījās arī par oftalmologu jeb acu ārstu. Studentus sagaidīja arī teorētiskais tests un 10 praktiskie uzdevumi, kas iekļāva struktūru atpazīšanu uz cadaver, jaundzimušā galvaskausa kaulu nosaukšanu, struktūru patoloģiju raksturošanu, datortomogrāfijas izmeklējuma analizēšanu un citus uzdevumus. Dienas noslēgumā studenti varēja apmeklēt Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeju. Taču otrajā dienā notika apbalvošanas ceremonija un vēl 10 praktiskie uzdevumi, kas iekļāva kaulu atpazīšanu uz tausti, intubācijas un ķeizargrieziena procedūras raksturošanu ar anatomijas terminiem un citi uzdevumi.

Olimpiādes dalībnieki atzina, ka šis pasākums bija emocijām bagāts un tā laikā bija lieliska iespēja iepazīt jaunus kolēģus un iegūt jaunas un nostiprināt jau esošās anatomijas zināšanas caur radošiem uzdevumiem.

Starptautiskās anatomijas olimpiādes 2022 uzvarētāji:

• I vieta - “Fully unprepared” (Rīgas Stradiņa universitāte)
  • II vieta - “Sathurday Night Femur” (Rīgas Stradiņa universitāte)
  • III vieta - “Vertebros” (Rīgas Stradiņa universitāte)

927D8F59-0BBF-416A-8F55-CEDBBB719EA5.jpeg

331C1640-0D67-4D74-8BE3-EB2CC0E40461.jpeg