Lepojamies!

RSU ikgadējā starptautiskā studentu zinātniskā konference svin 70 gadu jubileju un pirmo reizi notiek tiešsaistē

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu starptautiskā zinātniskā konference Health and Social Sciences, kas notika 27. un 28. martā, pirmo reizi tās 70 gadu vēsturē tika rīkota tiešsaistē, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju. Pavisam kopā tika organizētas 31 neklātienes mutiskās un stenda referātu sekcijas, kas pulcēja vairāk kā 1000 cilvēku, tai skaitā 550 pasīvos dalībniekus un 325 aktīvos dalībniekus, kuru prezentācijas attālināti vērtēja 163 žūrijas locekļi veselības un sociālajās zinātnēs. Konferenci atklāja neatliekamās medicīnas un toksikoloģijas profesors Andis Graudiņš no Monaš universitātes Austrālijā (Monash University) ar referātu par pretsāpju medikamentiem un to antidotiem, kā arī RSU Ķīnas studiju centra vadītāja, pētniece un docētāja Una Bērziņa-Čerenkova ar priekšlasījumu par tēmu, ko Covid-19 krīze ir iemācījusi par Ķīnu un pasauli kopumā.

Tiešraidi no atklāšanas varēja vērot Facebook: ŠEIT

Konferenci organizē RSU Studējošo pašpārvalde ar mērķi veicināt pētniecību, dalīties ar savu pieredzi un dibināt jaunus kontaktus. Jau sesto gadu konference notiek starptautiskā līmenī, katru gadu aug tās dalībnieku skaits, it īpaši sociālajās zinātnēs, apliecinot pētniecības lomas palielināšanos studiju procesā un starptautiskās sadarbības paplašināšanos. Šogad kopumā saņemti 430 pieteikumi no 19 valstīm, un dalībai konferencē apstiprināti 335 pētnieki. Tiešsaistes Zoom platformā pavisam kopā norisinājās 31 mutiskā un stenda referātu sekcija, kuru norisi nodrošināja 28 aktīvisti un 15 organizatori. Ārvalstu un vietējai žūrijai bija iespēja uzdot jautājumus, sniegt komentārus un novērtēt dalībnieku prezentācijas. Arī klausītāji tiešsaistē vēroja sekciju norisi un uzdeva sev interesējošos jautājumus.

Ievērojot visus drošības pasākumus un piesaistot radošus prātus, tika radīta mājīga vide plenārsēdēm par divām sabiedrībā aktuālām tēmām. Arī tās tika pārraidītas tiešsaistē un joprojām ir skatāmas konferences Facebook profilā. Pirmā plenārsēde notika 27. martā, par tēmu “The Robot Doctor Will See You Now: Healthcare in the Technological Era” , tajā piedalījās profesors Andis Graudiņš no Monaš universitātes Austrālijā, RSU docētājs un dakteris Reinis Balmaks, uzņēmuma Datamed klientu apkalpošanas daļas vadītājs  Kasparu Grosu. Plenārsēdē, kas notika 28. martā, par tēmu “The 5G Epidemic: Self-Driving Ideas and High Speed Misinformation” piedalījās RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors asoc. prof. Ivars Vanadziņš, Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieks Mg. sc. ing. Aleksandrs Ļevinskis, žurnālists un blogeris Mareks Matisons.

“Studentu starptautiskā konference ir nozīmīgs notikums ne tikai studentu dzīvē, bet arī augstskolas, tās vietējo un starptautisko sadarbības partneru zinātnes sfērā. Tāpēc esam īpaši gandarīti, ka laikā, kad gandrīz visi pasākumi valstī tiek atcelti, spējām atrast risinājumu un rīkot konferenci, neradot draudus sabiedrības veselībai,” uzsver konferences koordinatore, Medicīnas fakultātes studente Sintija Kukaine. “RSU studiju process jau vairākas nedēļas sekmīgi norit tiešsaistē, un ceram, ka arī konferences pieredze mums būs iemācījusi, kā prasmīgāk pielietot tehnoloģijas un sasniegt arvien plašāku auditoriju nākotnē.”

RSU starptautiskā studentu konference tiek organizēta jau kopš 1950. gada un ir kalpojusi par platformu studentu pētnieciskā potenciāla attīstībai un pieredzes iegūšanai. Kopš 2015. gada konference norit starptautiskā līmenī, pulcējot jaunos pētniekus no vairāk nekā 25 valstīm, kā arī iesaistot starptautisku žūriju studentu pētniecisko darbu vērtēšanā. Sākot ar 2018. gadu konference tiek organizēta kā divu dienu pasākums, īpaši palielinot sociālo zinātņu studentu iesaisti.