Lepojamies!

Iedvesmas parku turpmāk greznos sakuras!

2022. gada 16. maijā RSU Iedvesmas parkā iestādītas pirmās četras Kanzan šķirnes sakuras. Šī iniciatīva īstenota Studējošo pašpārvaldes projekta "Zaļš" rīkotās kampaņas "Citā plūsmā" ietvaros, sadarbojoties ar RSU Infrastruktūras departamentu.

Pasākuma atklāšana norisinājās Iedvesmas parkā, kur iedvesmojošus vārdus teica Rektors profesors Aigars Pētersons - "Lai Iedvesmas parku atdzīvinātu, tas ir jāapzīvo un jāapstāda ar skaistām lietām, lai zvejnieki varētu trenēties pludiņa mešanā, mīlētāji varētu satikties uz tiltiņa, zinātnieki varētu diskutēt uz soliņiem. Šeit, šodien, iestādot sakuras, mēs speram pirmo soli pretī Iedvesmas parka attīstībai nākotnē!”

Par sadarbību starp studējošajiem un Infrastruktūras darbu minēja arī Infrastruktūras departamenta direktors Dainis Zemešs - "Šis ir tas, kas rodās no mazas idejas, pateikta vārda un dzirdīgām ausīm. Tas Rīgas Stradiņa universitātē man patīk visvairāk, jo bieži vien idejas dzimst tieši no  - Hej, varbūt… !"

DSC03560_0.jpg

Šis ir viens no pirmajiem soļiem Iedvesmas parka uzlabošanas darbu sarakstā. Plānoti vēl citi labiekārtošanas darbi, piemēram, taciņu izveide, soliņu izvietošana un apgaismojuma nodrošināšana un atpūtas vietu iekārtošana.

Iedvesmas parkā uz sakuru stādīšanu ieradās Rektors prof. Aigars Pētersons ar saviem kolēģiem, Infrastruktūras departamenta pārstāvji, projekta "Zaļš" organizatoru komanda un arī RSU SP valdes pārstāvji. Kopīgi tika iestādītas četras sakuras parka saulainākajā uzkalniņā, kur tās tikai drīzumā uzplauks un arī turpmākajos pavasaros greznos parku!

DSC03519_2.jpg

Drīzumā norisināsies arī projektā "Zaļš" ietvaros rīkotā kampaņa "Citā plūsmā", kuras laikā studējošajiem tiks piedāvāta iespēja iegūt bērzu stādiņus, ko varēs iestādīt pie savas mājas vai citā tīkamā un piemērotā vietā. Kampaņa norisināsies 27.maijā plkst. 14.00 RTU Kolonādē, Ķīpsalā!