Iepazīstieties!
Lepojamies!

2020. gada 9. oktobrī, atzīmējot Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldes 27. dzimšanas dienu, notika ikgadējā Gada balvas “Zelta Pakavs” pasniegšanas ceremonija. Šogad Gada balva tika pasniegta desmit nominācijās, kā arī viena no tām, Gada inovācija, tika pasniegta pirmo reizi.

Neskatoties uz to, ka krāšņais pasākums noritēja 168 dienas vēlāk nekā tas bija iecerēts, tas pulcēja pašpārvaldes Padomi un Valdi, aktīvistus, vecbiedrus, kā arī universitātes vadību un viesus no citām pašpārvaldēm.

photosbyelisone-1.jpg

Šogad nominācijā Gada aktīvists tika apbalvots Edvards Rainers Krūmiņš, kas palīdzējis tapt gandrīz katram pašpārvaldes projektam pagājušajā gadā. Nominācijā Gada zinātniskais pulciņš studenti īpaši novērtēja Ievas Pitkēvičas vadīto Ginekoloģijas un dzemdniecības studentu zinātnisko pulciņu, kurā pulciņa tradīcijas savijas ar inovatīvām idejām. Nominācijā par Gada iedvesmu tika apbalvoti International Student Conference 2020 organizatori, kas lielāko projektu pašpārvaldē kā komanda spēja pielāgot tā brīža situācijai pasaulē, vien dažu nedēļu laikā.

RSU0910-28.jpg

"Gada aktīvists" Edvards Rainers Krūmiņš

RSU0910-36.jpg

"Gada studentu zinātniskā pulciņa" balvu saņem Zinātnes virziena vadītājas vietnieks Toms Mārtiņš Smilga

RSU0910-55.jpg

"Gada iedvesma" ISC 2020 organizatoru komanda

Ik gadu pašpārvalde pateicas saviem lielākajiem atbalstītājiem, kas palīdz dažādu pasākumu un projektu nodrošināšanā, šogad par Gada atbalstītāju tika atzīts MikroTīkls, kas neatteica palīdzību Starptautiskajai Studentu konferencei COVID-19 krīzes sākumposmā. Nominācijā Gada Vecbiedrs triumfēja 2018. gada priekšsēdētāja Linda Skulme, kas nekad neatsaka palīdzīgu roku un  sniedz vislabākos padomus, kad vien tas ir nepieciešams.

photosbyelisone-7.jpg

"Gada vecbiedrs" Linda Skulme

Šogad pirmo reizi ieviestajā nominācijā Gada inovācija tika izvirzīti jaunieviesumi, uzlabojumi vai projekti, kas progresīvi ietekmējuši studējošo labklājību. Šajā nominācijā uzvarēja Jauno biedru seminārs, kas, saglabājot vien mērķi un nosaukumu, sasniedza jaunus augstumus. Nominācijā Gada draugs uzvaru izcīnīja prof. Tatjana Koķe, kas bijusi atslēgas persona studentu problēmu risināšanā.

photosbyelisone-12_0.jpg

Balvu "Gada inovācija" saņem projekta vadītāja Ieva Cīrule

RSU0910-100.jpg

"Gada draugs" prof. Tatjana Koķe

Par Gada izaugsmi apbalvota sociālā virziena vadītāja Anna Kricka. Savas gaitas pašpārvaldē sāka ar projektu “Zaļā nedēļa”, tomēr turpināja ar neizbeidzamu atbalstu studējošajiem dažādās formās - panāca printeru izvietošanu dienesta viesnīcās, palīdzēja uzlabot dienesta viesnīcu vidi, turpināja diskusijas par datubāžu pieejamību, kā arī palīdzēja padarīt pieejamu psiholoģisko atbalstu studentiem, kad tas nepieciešams visvairāk.

photosbyelisone-13.jpg

"Gada izaugsme" Anna Kricka

Nominācijā Gada Ķeza vienmēr tikuši izvirzīti tādi jautājumi, kas studentiem gada laikā radījuši galvas sāpes un raizes. Šogad tikti izvirzīti četri nominanti, tomēr pēc studējošo balsojuma šajā nominācijā par pārāko tika atzīts jautājums par Veselības Ministriju un 6. klīniski praktisko gadu, kas iesācies vien gadu atpakaļ paralēli medicīnas programmas uzlabojumiem. Diemžēl arī pēc vairākām diskusijām starp Veselības ministriju un RSU, nav panākti nekādi kompromisi nedz par definējumu studējošajiem ārstniecības iestādēs, nedz mērķstipendijām studējošajiem, kas palīdz šajos īpaši grūtajos laikos.

Nominācijā Gada pakavs ik gadu tiek izvirzīti dažādi veikumi un projekti, kas sevi ir pierādījuši īpaši veiksmīgi. Šogad balvu ieguva Studējošo sadarbības memorandi ar fakultātēm, kuros tika iekļauti vairāki punkti, kurus fakultātes solas pilnveidot un arī ieviest ikdienas dzīvē, paaugstinot studiju kvalitāti. Parakstītie memorandi ir sākums jaunai un kvalitatīvai sadarbībai starp studējošajiem un universitāti, kopīgā mērķī par studiju kvalitātes uzlabošanu.

RSU0910-140.jpg

Balvu "Gada pakavs" saņem 2019. gada akadēmiskā virziena un studentu senatoru kolēģijas pārstāvji