Pētniecība

RSU Studentu pētniecības un inovāciju granti

Studentu pētniecības un inovāciju granti ir iespēja Rīgas Stradiņa universitātes (turpmāk - RSU) studējošajiem realizēt savas idejas. Grantu mērķis ir atbalstīt un motivēt RSU studējošos pētniecības veikšanai, tostarp uzņēmējspēju attīstīšanai un savas kvalifikācijas celšanai.

Grantu var saņemt jebkurš RSU studējošais - gan pilna, gan nepilna laika. Pamatlīmeņa un maģistrantūras studenti var pieteikties komandā no 2 līdz 5 cilvēkiem, taču rezidentūras studenti ir aicināti startēt arī individuāli.

Pirmie soļi studentu pētniecības un inovāciju grantu izstrādē aizsākās 2019. gadā, taču mērķtiecīgāki darbi to realizācijā uzsākti pagājušā gada aprīlī, līdz ar pilnveidota nolikuma ieviešanu. Tā izveide prasīja vairākus mēnešus, taču darba process turpināja ritēt paralēli – RSU Studējošo pašpārvalde un Zinātnes departaments risināja šī projekta finansējuma jautājumus. Ceļš uz izveidi bija garš un mērķis šķita vēl neaizsniedzams, tomēr jau šī gada janvārī ir nodrošināts viss nepieciešamais, lai veidotu pirmo uzsaukumu grantu pieteikumiem.

Šī projekta realizēšana bija liels komandas darbs, kurā organizatorisko pusi nodrošināja tādas struktūrvienības kā RSU Studējošo pašpārvalde, Zinātnes departaments un Absolventu asociācija. Projektu finansiāli nodrošina Rīgas Stradiņa universitāte, Stomatoloģijas institūts un Biznesa inkubators B-Space. Īpaša pateicība tiek izteikta Stomatoloģijas institūtam par sniegtajām iespējām realizēt ar stomatoloģiju saistītos pētījumus.

Pieteikšanās RSU Studentu pētniecības un inovāciju grantiem ir atvērta no 1. februāra līdz 28. februārim.

Vairāk informācijas meklē: www.rsu.lv/studentu-granti.