Studentu zinātniskie pulciņi
Zinātnes aktualitātes
Jaunais pētnieks
Pētniecība

Sākusies pieteikšanās studentu zinātniskajiem pulciņiem!

SZP bilde.jpg

Jau vairāk nekā 15 gadus Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) darbojas studentu zinātniskie pulciņi, kas ik gadu pulcē milzum daudz studentu, lai kopā labāk izzinātu sev interesējošās specialitātes. Pulciņu skaits ik gadu paliek lielāks, un pašlaik RSU darbojas 30 zinātniskie pulciņi.

Pēdējā gada laikā ir dibināti divi jauni: Uroloģijas un Tiesu medicīnas pulciņš. Studentu lielo interesi par zinātniskajiem pulciņiem pierāda ne tikai to pieaugošais skaits, bet arī saņemto pieteikumu skaits pirms gada notikušajā biedru uzņemšanā, kad pieteicās gandrīz 600 studentu.

Gada laikā pulciņos notiek teorētiskās un praktiskās sēdes, kurās piedalās arī pieredzējis mentors, kas vienmēr palīdz ar atbildēm uz neskaidrajiem jautājumiem. Sēdes parasti notiek reizi mēnesī. Ikvienu pulciņu var apmeklēt divos veido: kā biedrs vai kā apmeklētājs. Kā biedram tev gada laikā ir jāizstrādā prezentācija ar sīkāku tēmas izklāstu.

Lielākais ieguvums biedram ir tas, ka var apmeklēt pulciņa rīkotās praktiskās sēdes, kur var iemācīties jaunas un pilnveidot jau zināmās prasmes konkrētajā specialitātē, turklāt bieži vien tiek rīkotas izbraukuma sēdes uz slimnīcām vai kaimiņvalstu universitātēm.

Tā ir unikāla izdevība, tāpēc noteikti vajadzētu pieteikties sev interesējošajā pulciņā. Ar visiem 30 pulciņiem vari iepazīties ŠEIT.

Atceries! Ja tu netiec pulciņā uzņemts kā biedrs, tu vienmēr vari apmeklēt visas teorētiskās pulciņa sēdes kā apmeklētājs.

SZP ietvaros arī ik gadu tiek izstrādāti ļoti daudz zinātniski pētnieciskie darbi. Pulciņi ir lieliska platforma, kur uzsākt savus pirmos soļus zinātnē! Ja Tev jau ir gatava ideja, pulciņa vadītājs palīdzēs sazināties ar īstajiem cilvēkiem, lai to īstenotu, tomēr, ja īsti nezini, ko pētīt SZP vadītājs kopā ar mentoru dos kādus variantus tēmām par ko var izstrādāt zinātniski pētniecisko darbu.

Nav jāuztraucas arī par COVID - 19 ietekmi uz pulciņu darbību, jo pagājušais gads pierādīja, ka pulciņa sēdes var kvalitatīvi notikt ari tiešsaistes formātā un tas pat dažos aspektos bija liels ieguvums, jo pulciņos varēja piedalīties mentori no citām valstīm, piemēram, vienā no sēdēm piedalījās profesore no Jēlas universitātes. Kā arī tika izdomāti daudz un dažādi risinājumi praktiskajām sēdēm, kur kā vienu no piemēriem var minēt Neiroloģijas un neiroķirurģijas SZP rīkoto praktisko sēdi, kur visiem uz mājām tika nogādāti komplekti ar visu nepieciešamo, lai varētu apgūt lumbālpunkciju mājas apstākļos.

Noteikti izmanto iespēju un piesakies par biedru līdz 12. septembrim kādā no 30 pulciņiem!

Pieteikšanās

Ja nezini, kuru pulciņu gribi apmeklēt, izpildi testu un noskaidro sev piemēroto pulciņu!

Izpildīt testu