Lepojamies!

No 5. līdz 6. oktobrim norisinājās RSU Studējošo pašpārvaldes ikgadējais Rudens akadēmiskais seminārs, kas pulcēja vairāk kā 70 zinātkārus un ieinteresētus studējošos ar dažādu pieredzi – gan tādus, kuri tikko uzsākuši savas gaitas Rīgas Stradiņa universitātē, gan tādus, kuri universitātē studē jau vairākus gadus.

FA8BF4EC-0167-4628-9D90-E36E466046DC-1024x683-2.jpg

Rudens akadēmiskais seminārs ir divu dienu pasākums ar mērķi saistošā un atraktīvā veidā izglītot studējošos par RSU akadēmisko vidi, iepazīstinot ar universitātes personālu, struktūru un galvenajām norisēm, kas saistītas ar studiju procesu. Šogad ievadlekciju par Akadēmisko virzienu un tā aizkulisēm vadīja Medicīnas fakultātes 4. studiju gadā studējošais un 2019. gada RSU SP Valdes priekšsēdētājs, 2018. gada Akadēmiskā virziena vadītājs un studējošo senators Māris Lapšovs. Lekcijas laikā semināra dalībnieki uzzināja vairāk par studējošo pārstāvniecību dažādās universitātes lēmējinstitūcijās, kā arī tika akcentēta nepieciešamība pārstāvēt studējošo viedokli katrā universitātes lēmējinstitūcijā, sākot ar Fakultātes domi, beidzot ar Satversmi.

Semināra dalībniekiem bija iespēja piedalīties paneļdiskusijā par jaunu studiju programmu izveidi un uzzināt vairāk par to, kā no idejas studiju programma tiek īstenota gan universitātes, gan valstiskā līmenī. Paneļdiskusijā piedalījās RSU Medicīnas fakultātes prodekāns docents Ingus Skadiņš, Pedagoģiskās izaugsmes centra Studiju programmu attīstības projektu vadītāja Dagnija Briede, Eiropas studiju fakultātes Studiju programmas “Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika” vadītājs Romāns Putāns, kā arī Akadēmiskās izglītības centra eksperts Dāvis Vēveris, paneļdiskusiju moderēja Komunikācijas fakultātes studējošais Krišs Jānis Kairis. Diskusijas formāts rosināja gan jaunos semināra dalībniekus, gan pieredzējušos RSU SP biedrus uzdot jautājumus un uzzināt, kā studējošie var iesaistīties studiju programmu izveidē.

07A9723A-39A8-45A4-BC3A-FF6AA5825CDE-1024x683.jpg

4BDCE646-2FB5-4918-9923-7AA824454F4D-600x400.jpg

F8F64EB9-3758-43A2-9703-42FD94E8A6C7-1024x683.jpg

Par šī gada Rudens akadēmiskā semināra tēmu – digitalizāciju augstākajā izglītībā semināra dalībniekiem pastāstīja Pedagoģiskās izaugsmes centra Mācīšanās un mācīšanas projekta vadītājs Raimonds Strods, kurš iepazīstināja semināra dalībniekus ar jaunu simulācijas spēli studiju kursam “Patoloģija un biopsiju kurss”, kas likās aizraujoša gan veselības aprūpes studiju programmās studējošajiem, gan sociālo zinātņu studiju programmās studējošajiem.

D3815EF5-1EC5-4070-9982-84284C2C6BAE-1024x683.jpg

Semināra otrajā dienā studējošajiem bija iespēja izmantot savas jauniegūtās zināšanas, piedaloties darba grupā par simulācijās balstītu izglītību, kuras vadīja RSU Medicīnas Izglītības tehnoloģiju centra vadītājas vietniece Andreta Slavinska un Pedagoģiskās izaugsmes centra Simulācijās balstītas izglītības projektu vadītāja Evita Grigoroviča, kā arī darba grupā par alternatīvām mācību formām, ko vadīja Latvijas Darba devēju konfederācijas projektu vadītājs Rihards Blese. Dienas otrajā pusē dalībnieki piedalījās Akadēmiskajā trasē un erudītā. Trases posmos semināra dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savas erudīcijas prasmes un iepriekš iegūtās zināšanas. Semināra laikā radās svarīgas atziņas par studējošo lomu studiju procesa uzlabošanā un pilnveidošanā, kā arī studējošo iesaisti jaunu studiju programmu izveidē!

RSU SP vēlas teikt lielu paldies visiem Rudens akadēmiskā semināra lektoriem, dalībniekiem un organizatoriem. Tiekamies Pavasara akadēmiskajā seminārā!

Semināra foto atskatu sagatavoja: Elīna Kopteļeva.
Bildes no semināra meklē: ŠEIT