Pārlekt uz galveno saturu

Neiroloģijas un neiroķirurģijas studentu zinātniskais pulciņš

RSU neiroloģijas un neiroķirurģijas studentu zinātniskais pulciņš darbojas ar mērķi papildināt ikviena neiroloģijas vai neiroķirurģijas entuziasta teorētiskās zināšanas un attīstīt praktiskās iemaņas, piedaloties dažādās aktivitātēs. Ja vēlies pārliecināties, vai neirozinātnes ir tavs nākotnes lauciņš, droši pievienojies mūsu pulciņam!

Pulciņa teorētiskajās sēdēs tiek padziļināti apspriestas visdažādākās neiroloģiskās saslimšanas, aktuālākie pasaulē (t.sk arī Latvijā) klīniskie gadījumi. Pulciņa organizētajās praktiskajās sēdēs apskatām dažādus pacientus, izskatām klīniskos gadījumus un apgūstam pacientu neiroloģisko izmeklēšanu un papildus tam iepazīstamies ar izmeklēšanas un ārstēšanas iespējām Latvijā. Katrā pulciņa sēdē piedalās attiecīgās jomas speciālisti, kuri ir gatavi iesaistīties dažādās diskusijās par konkrēto tēmu pēc studentu sagatavoto ziņojumu demonstrēšanas.

Pulciņa galvenie mērķi ir:

  • Veicināt studentu iesaisti zinātniski pētniecisko darbu izstrādē sadarbībā ar vadošiem Latvijas speciālistiem, klīnikām, kā arī papildināt ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī attīstīt praktiskās iemaņas.
  • Pasniegt topošiem speciālistiem neiroloģiju un neiroķirurģiju kā multidisciplināru zinātni, lai arī citu specialitāšu topošie ārsti iegūst priekšstatu par nervu sistēmas patoloģijām un to saikni ar citām cilvēka orgānu sistēmām.
  • Izglītot sabiedrību par dažādiem ar neirozinātnēm saistītiem veselības jautājumiem (vidusskolēnu neirozinātņu olimpiāde “BrainBee”, Pasaules Insulta diena, Diabēta dienas, Miastēnijas diena, Miega diena u.c.)

Īpašs notikums pulciņā ir ikgadējā olimpiāde Zelta āmuriņš, kurā godalgoto vietu ieguvēji saņem ne tikai akadēmiskas priekšrocības, bet arī iespēju apmeklēt izglītojošus pasākumus Latvijā vai ārzemēs.

Nestāvi malā un iesaisties, jo nervu sistēma ir sarežģītākais, interesantākais un visneizpētītākais lauciņš cilvēka organismā, kas paver ārkārtīgi plašas pētniecības iespējas. Šī ir tava iespēja! 
Uz tikšanos sēdēs!

Kontaktinformācija


Pulciņa vadītājs