Pārlekt uz galveno saturu

Oftalmoloģijas studentu zinātniskais pulciņš apvieno jaunāko un vecāko studiju gadu Medicīnas fakultātes studējošos ar interesi padziļināti apgūt oftalmoloģiju gan no teorētiskās, gan praktiskā skatupunkta.

Sēdes notiek vismaz vienu reizi mēnesī un to ietvaros pulciņa biedri prezentē referātus par kādu noteiktu tēmu oftalmoloģijā. Lai veicinātu izpratni un papildinātu prezentācijas, katrā sēdē piedalās pulciņa mentore prof. Guna Laganovska, ārsti un ārsti-rezidenti. Mācību gada laikā tiek rīkotas arī sadarbības sēdes ar kādu citu studentu zinātnisko pulciņu. 

Divas reizes semestrī pulciņa biedri piedalās praktiskajās sēdēs, kuru ietvaros biedri var iepazīties ar iespējām, ko piedāvā PSKUS Oftalmoloģijas klīnika – izmeklēšanas metodes, kataraktas simulators, kā arī apgūt anestēzijas un šūšanas prasmes oftalmoloģijā. Pulciņā studenti apgūst, kā pareizi mērīt intraokulāro spiedienu ar Icare, noteikt redzes asumu, savukārt praktiskajās sēdēs ir iespēja izmēģināt USG, OCT (optiskās koherences tomogrāfiju) un aplūkot acs priekšējās daļas spraugas lampā un noteikt starpzīlīšu platumu.

Pulciņš aktīvi  piedalās sabiedrības izglītošanā, organizējot aktivitātes Pasaules Diabēta un Glaukomas dienās, piedaloties RSU organizētajos pasākumos – RSU Veselības diena un Veselības ekspresis. 

Pavasara semestrī notiek lielākā Baltijas studentu konference “Health and Social Sciences”, kurā ar saviem zinātniski pētnieciskajiem darbiem katru gadu uzstājas desmitiem Oftalmoloģijas pulciņa biedru un apmeklētāju. Aktīvākie pulciņa biedri iesaistās arī darbnīcas rīkošanā, kuras laikā jebkurš konferences apmeklētājs var apgūt kādas praktiskas iemaņas oftalmoloģijā

Studiju gada noslēgumā par nu jau ikgadēju notikumu tiek uzskatīta Oftalmoloģijas pulciņa olimpiāde, kas tika izveidota ar mērķi veicināt interesi par šo medicīnas nozari, kā arī dot iespēju pārbaudīt savas erudīcija spējas. Gadam tuvojoties izskaņai, notiek arī Medicīnas fakultātes sestā studiju gada zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana un pulciņa jaunā vadītāja vēlēšanas. 

Pulciņa sēdēs aicināts piedalīties ikviens oftalmoloģijas entuziasts, pat ja esi jaunāko gadu students vai oftalmoloģija radījusi interesi pēdējā mirklī, vieta atradīsies ikvienam!

Kontaktinformācija


Pulciņa vadītājs